O czym chcesz poczytać na blogach?

Przewożenie dzieci

project- wildlife

czyz nie sa piekne?

Mangusty – przybyły na kontynent z Madagaskaru. Te słodziaki również potrafią nieźle ugryźć. Żyją w licznych rodzinach, gdzie każdy ma swoje zajęcie – kiedy jedne niańczą dzieci, drugie w tym czasie szukają pożywienia. W przeciwieństwie do innych drapieżników, źrenica mangusty jest owalna i pozioma, zupełnie jak u kóz. Kiedyś trzymano je, aby zabijały węże i szczury (polują nawet na jadowite kobry i żmije), jednakże wywołały większe zniszczenie, niż można było się spodziewać. Dlatego teraz ich przewożenie na inne kontynenty jest surowo wzbronione. Człowiek to jednak sprytne stworzenie i wymyślił inny sposób, żeby wykorzystać mangusty – na przykład do biosyntezy sztucznej skóry, która będzie się nadawała do leczenia oparzeń.

Przygody Potworów


Dogonił. Pogłaskał. Zmęczeni zabawą zasnęli szybko. Dumna jestem z córki. Z syna też, choć z innych powodów niż zjeżdzanie na zjeżdżalni ;)
Ale jak wychodziliśmy z placyku, to Tomek poszedł przodem, za nim ja ruszyłam żeby wytoczyć wózek (bo jednak ze względu na wcześniejsze zakupy i przewożenie akcesoriów do piaskownicy wzięłam go tym razem), Maja została z tyłu, bo nie ma jeszcze nawyku trzymania się stada. Tomek odwrócił się, zobaczył że ja beztrosko idę do przodu z wózkiem, a Młoda zostaje z tyłu i krzyknął ostrzegawczo - przypominająco: "Moja siostra!" Mnóstwo razy mu mówiłam,.

Go, ciągnie za włosy - ale przecież kochają się szalenie jednocześnie.
Czasami Maja spontanicznie przytula do niego, on ją obejmuje, mówi: "moooja siostra" takim zadowolonym głosem, z czułością, ze spokojem - oto wszystko jest tak, jak powinno być. Za każdym razem rozkłada mnie to na łopatki. Dobrze jest dzieciom, które mają rodzeństwo. Bardzo dobrze.Tagi: foto, miłość, tomek, maja, spacer, wiosna
skomentuj (2)

Dzień po dniu - Onet.pl Blog

Międzyczasie pojechaliśmy z mężem do Komfortu po odbiór obszytej wykładziny . Można sobie wyobrazić przewożenie Tikiem wykładziny o wymiarach 3,5 x 4,7 :) Myślałam że ewentualnie zegniemy w pół ale nie szło, dało się wygiąć tylko ostatnie ok. metra, ale i tak klapa bagażnika pozostała lekko otwarta (jak się później okazało w środku wsadzona była wielka kartonowa rura uniemożliwiająca zgięcie) Najlepszy był.Się na łóżka, wszędzie wkłada paluszki i wszystko bierze w rączki. Początkowo Laura była zachwycona "dzidzią", ale potem trochę zaczął jej przeszkadzać :)

Na zdjęciu Laura z Kubusiem w bagażniku, przed wyjazdem małego:

 

Dzisiaj mała dostała dziecięcą konewkę, wiaderko wody, z którego napełniała sobie co chwila konewkę i dziecka.

blog Moni

Na Kebaba..
Ale powstało też pytanie gdzie..
_No jak to gdzie:D do centrum:D samochodem Marcina..
No ale oczywiscie nie mogło się obyć bez jakiegos problemu..samochodzik 5 osobywy..a nasz 6 ;/
I oczywiście ja jako typowy goth(znaczy osoba nie bojąca się ryzyka ) lezałam na kolanach z tyłu..bo za przewożenie większej ilościosób w aucie jest tylko 50 zeta kary..a za przewożenie jednej osoby w bagażniku..jest 500 zeta kary,bo to zagrozenie życia ;p
Oczywiście Kebab był pyszny,,znaczy w moim przypadku Falafel :D
A w sobote powtórka z rozrywki..tylko tym razem juwenalia na stadionie syrenki.. Tam grała.
Co chwila nas ktoś zaczepiał..i pytał co my robimy za barierkami..ale dzielnie odpowiadałyśmy..i mogłyśmy tam stać ;p

Chwilkę przed koncertem udałyśmy się pod scenę..dopchałyśmy się niestety tylko do 2 rzędu..bo ta publika jakaś taka pijana i zdresiona była..a pod barierkami to tylko jakies dresy i dzieci stały..ehh.jak nam wtedy brakowało FFC ;/ Z nimi byłoby 100000000% weselej..no ale cóż..
zaczął się koncert jak zwykle od tego samego..jakos tak było nijak pod ta sceną..ludzie nie umieli się bawić..
No jak można nie umieć skakać w miejscu..
ja nie wiem co to było..ale.