O czym chcesz poczytać na blogach?

Przetargi

Zbigniew DULEWICZ - Onet.pl Blog

Zamyka tematu. Z prostej przyczyny. Uważam, że informacja w prasie o przetargu jest tylko częścią zachowania procedury, i na dodatek tą mniej ważną dla mieszkańca gminy, który do prasy nie ma większego dostępu (o powodach tego stanu rzeczy innym razem). Aby dopełnić procedury uczciwie i zgodnie z ustawodawcą oraz dobrą wolą wobec społeczności gminnej, należy korzystać z BIP Urzędu Gminy. Bo to jest główny instrument informacyjny i ogólnie dostępny na bieżąco dla osób zainteresowanych daną sprawą, w tym przypadku przetargami. Nie oszukujmy się, dla urzędu jest wręcz obowiązkiem zamieszczanie tego typu informacji na BIP.
W BIP UG Śniadowo w menu tematycznym widnieje zakładka PRZETARGI, a ona m.in. precyzuje kolejne zakładki: - przetargi nieograniczone; - przetargi ograniczone; - ogłoszenia o rozstrzygniętych przetargach. Tym czasem zaglądanie w każdą z nich to strata czasu, bo wciąż na tych stronach nie zamieszcza się bieżących informacji.
Mamy więc do czynienia z lekceważeniem odbiorców BIP. Tłumaczenie więc, że informacja o przetargu była w prasie, a ktoś za mało czyta - mówiąc delikatnie - jest ignorancją i ucieczką od meritum i, niestety, nie rozstrzyga sprawy do końca.

Ad. 2:    Czy jestem starym człowiekiem? To pojęcie względne. Pozostawiam to bez większego komentarza. Natomiast może.

Blog testowyheniek

Notki
hasjhdajsdhsjdhj 2006-12-20 W trakcie przegranego przez Bumar przetargu na dostawę uzbrojenia dla nowej irackiej armii Tymczasowe Władze Koalicyjne zmieniły kryteria oceny ofert.W trakcie przegranego przez Bumar przetargu na dostawę uzbrojenia dla nowej irackiej armii Tymczasowe Władze Koalicyjne zmieniły kryteria oceny ofert.W trakcie przegranego przez Bumar przetargu na dostawę uzbrojenia dla nowej irackiej armii Tymczasowe Władze Koalicyjne zmieniły kryteria oceny ofert.W trakcie przegranego przez Bumar przetargu na dostawę uzbrojenia dla nowej irackiej armii Tymczasowe Władze Koalicyjne zmieniły kryteria oceny ofert.W trakcie przegranego przez Bumar przetargu na dostawę uzbrojenia dla nowej irackiej armii Tymczasowe Władze Koalicyjne zmieniły kryteria oceny ofert.W trakcie przegranego przez Bumar przetargu na dostawę uzbrojenia dla nowej irackiej armii Tymczasowe Władze Koalicyjne zmieniły kryteria oceny ofert. Komentarzy: 0 adasd 2006-12-20

Kacper Strykowski - blog oficjalny - Onet.pl Blog

Co prawda planów zagospodarowania przestrzennego, ale w umowie jaką zawrze z miastem nowy właściciel zostanie ujęty wymóg budowy parkingu samochodowego. Do licytacji działki przystąpiły dwie firmy: „Atut” z Rzeszowa i „DomRes” z Białej. Cena wywoławcza to 415 tys. zł. Po zawziętej i jawnej rywalizacji dwóch spółek, ostatecznie kwota – ku niebywałemu zdumieniu wszystkich obecnych – osiągnęła bagatela 11 milionów złotych! By podkreślić jak bardzo zależało na tej działce obu inwestorom, należy dodać iż spodziewali się oni wydatku rzędu półtora, do dwóch milionów złotych.

Retoryczne pytanie, które niech będzie puentą sporu pomiędzy przetargiem a licytacją, brzmi: czy udałoby się osiągnąć taką kwotę drogą przetargu? Który z inwestorów wyłożyłby 11 mln mając świadomość, że teren może mieć za maksymalnie trzy miliony? Pamiętajmy przy tym, że dana rzecz jest tyle warta, za ile są na nią kupcy. Ta działka była jak widać warta ogromnych pieniędzy, których nie udałoby się wynegocjować żadnym przetargiem.
Kacper Strykowski (15:34)
Skomentuj

Nie tylko-polityczny Blog Pawła Kutrowskiego - Onet.pl Blog

Firmy nie chcą startować... Nie będę dalej rozwijał tego tematu."

1. Dlaczego burmistrz nie rozwija tak skandalicznej sprawy (chyba ktoś naciska na sulechowskie firmy, żeby wycofywały się z przetargów... dlaczego?!?) ??????

2. Czyżby peberolowskie "wałki" zmuszały inne firmy do wstydliwego (na zasadzie "my tak nie potrafimy..." :) wycofania się ze startu w przetargach?

3. Czyżby zakłamanie Ignaciosa osiągnęło już ten poziom, za którym jest tylko Diabeł? Pytam, bowiem nie rozumiem za bardzo wypowiedzi włodarza. Czy fakt, że kwestionowane są (głównie przez "Gazetę Sulechowską") przetargi "wygrane" przez PeBeRol, oznacza jednocześnie, że neguje się wszystkie przetargi urządzane w Gminie Sulechów? Albo choć wszystkie przetargi wygrane przez miejscowe firmy? Jeśli tak Ignacio de la Peberolos uważa, to prosiłbym o przedstawienie dowodów...

Oczywiście żadnych dowodów nie będzie, gdyż Ignacio - w swoim stylu - jak zawsze strzela ślepakami (uważam, że lepiej dla Sulechowa, gdy wygrywają miejscowe firmy, pod warunkiem, że uczciwie!). Ale my mamy prawdziwą amunicję. Strzeż się, Ignacio! It's the matter of time...

Paweł Kutrowski