O czym chcesz poczytać na blogach?

Przeszczepy

Jolanta1405's Blog | Kolejna witryna sieci „WordPress.com”

Już drugi raz trafiłem na dializy. Pierwszy raz kilkanaście lat temu. Dializowałem się w stacji dializ przy Klinice Nefrologii A.M. we Wrocławiu. Dializowałem się trzy lata. W tym czasie starałem się o przeszczep i od czasu zarejestrowania mnie w krajowym rejestrze oczekujących na przeszczep w ciągu trzech miesięcy nadeszła wiadomość – jest dawca.

Przeszczep miałem w Poznaniu. Był bardzo udany. Zgodność tkankowa dawcy i mnie biorcy jak dla przeszczepu rodzinnego. Wszystko byłoby ok, gdyby nie kłębuszkowe zapalenie nerek, które z moich nerek przeszło na nerkę przeszczepioną. Proces ten był stopniowy, ale w ciągu 9 lat definitywnie wyeliminował przeszczep. W tej sytuacji po 9 latach funkcjonowania przeszczepu wróciłem na dializy. Tym razem mogłem wybierać stację dializ. Mój wybór padł na stację dializ Euromedicu we Wrocławiu. Jest to niepubliczny zakład opieki zdrowotnej i jest to widoczne na każdym kroku. Wnętrze naszej stacji jest bardzo podobno do stacji w Pile. Praktycznie takie samo wyposażenie.

Stacja dializ w Pile

Jak wszędzie pacjenci dzielą się na zadowolonych i niezadowolonych z działania stacji. Ja należę do tych pierwszych. Mam w sumie swoje wieloletnie doświadczenia. Dializy znoszę dobrze i pod tym względem nie mogę narzekać. Na zakończenie dializ nie łapią mnie skurcze, nie spada mi ciśnienie krwi. W sumie nie mam powodów do narzekania, choć jeden jednak jest. Jestem jednym z tych.

SCID,brak odporności - Onet.pl Blog

         InTerNet

to ja Michael :)
Napisz do mnie

18 października 2009
brak efektów ciąg dalszy!
Granulocytów nadal 0. Na dodatek leukocyty spadły do 240. Płytki do 158 tysięcy. Jutro punkcja szpiku, ona o wszytskim zdecyduje. Dawca już czeka. Jeśli okaze sie ze punkcja źle wyszła to czekamy na chemie i drugi przeszczep ( a tak naprawde to juz chyba czwarty...)
Angelika.

Bones my story - Onet.pl Blog

Dobry...-odparli po kolei.
-Prosze o opuszczenie sali zaraz lekarz przyjdzie i zrobi panu badania..
-Ok..-odpowiedizeli hurem i poszli na korytarz..

Na korytarzu..
-Czy sa państwo kimś z rodziny?
-Tak ja jestem jego żoną-odparła Emy-To jest Temperance Brennan jego siostra i jej przyjaciel Seeley Booth.
-Ach tak to panie zapraszam na chwilkę do gabinetu, a pan tu poczeka..Dobrze?
-Tak-odpowedizeli, Booth usiadł na krzesle, a panie znikneła za dzrwiami.
-Mam dla pań nie za dobrą wiadomośc...
-Słuchamy..
-To tak są dwie opcje leczenia Ruusa ponieważ choruje on na zespół ANLL (Ostra białaczka szpikowa), i to również od pań zależy, jak ma się leczyć pacjent.-powiedział lekarz i podał im
broszury dotyczące przeszczepów.-Mogę sie panie z tym zapoznań i prosze jak najszybciej to uzgodnić i jeszcze jedno jka skaładaja pani pierwsza obcję to, trzeba by znaleźć dawce,
najlepiej jakby to była pani-wskazała na Brennan-ale pani Emy także może...Lecz nie możemy od pań tego wymagać..
-Rozumiemy..Dowidzenia-powiedziała Emy i razem wyszły z pomieszczenia zapatrzone w broszurki.(nie trzba tego czytać to taka ciekawostka)

"Przeszczep allogeniczny stosuje się u chorych poniżej 45 r.ż. i pozostających w okresie remisji. Dawca szpiku musi być zgodny antygenowo z biorcą.
Dlatego zostaje nim najczęściej ktoś z rodzeństwa.
Przeszczep szpiku, tak jak każdy inny przeszczep, może bowiem zostać odrzucony, jeśli organizm wykryje jego.

Silny Aleksandrów Kujawski - społeczny blog o życiu w Aleksandrowie Kujawskim. - Onet.pl Blog


18 lipca 2010
Jedna z moich inicjatyw uchwałodawczych, która zamierzam przeprowadzić.
 Pora zacząć mówić o konkretach. Wiecie, że zamierzam startować w wyborach do Rady Miasta. Chciałbym Wam przybliżyć Wam moją pierwszą inicjatywę uchwałodawczą.

 

Ta inicjatywa dotyczy sprawy, która jest mi bliska- kwestia przeszczepu. Wiele osób w Polsce czeka na przeszczep np. na stacjach dializ (przeszczep nerki), w klinikach (przeszczep serca), w poradniach diabetologicznych (przeszczep trzustki). Uważam, że Rada Miasta powinna wspierać jak tylko się da postawy, które służą słusznym społecznie sprawą. Wsparcie to powinno być różnego rodzeniu np. poprzez patronat.

Uważam, że Rada Miasta powinna ustanowić na terenie miasta Święto Transplantacji. Podczas takiego święta można by było zorganizować wiele spotkań, zabaw, happeningów służących tej sprawie. To święto mogłoby odbywać się wspólnie z POLTRANSPLANTEM (krajowym centrum koordynacji przeszczepów.

zala blogstrona główna


2011-06-19 23:41:02
czlowiek przeszczep
czlowiek przeszczep, czlowiek bez kontekstu, czlowiek bez odbicia w lustrze, budzi sie w nocy zlany potem, co godzine, i przypominac sobie musi, kim jest. Na poczatku jest totalna pustka, bo w odwloku ciala kolacze sie tylko strzep swiadomosci, szamocze sie jak umierajaca ryba. Po chwili strzep lapie oddech i swiadomosc wcieka jak swiatlo, na tyle by niepamiec byla bolesna i doskwierajaca. Czlowiek przeszczep w panice probuje sobie przypomniec kim jest, jakim jezykiem mowi, jakie ksztalty sa obecne pod prykrywka ciemnosci w tej obcej sypialni, w czyim lozku lezy w spoconej zimnej poscieli, gdzie jest zawisniety jego byt i czy w ogole jest zawisniety, czy raczej w niewazkosci tkwi bez sensu zadnego. Czlowiek przeszczep lapczywie wdycha kolejne lyki swiadomosci. Wraca kontekst, juz wie kim jest z zawodu, z kim sie kloci, kogo kocha, jakie sprawunki niecierpiace zwloki musi zalatwic jutro. Czlowiek przeszczep z ulga zapada w sen tylko po to by po godzinie powtorzyc dokladnie to samo przebudzenie bez kontekstu, bez tlenu, bez swiadomosci. I tak trwa to wiecznosc, czlowiek przeszczep, czlowiek pustka.


skomentuj (2)