O czym chcesz poczytać na blogach?

Przenikanie

Alaneiz's Blog …Gwiezdne dzieci…

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

16 Luty 2011 - Posted by alaneiz | inna rzeczywistość | doświadczanie innej rzeczywistości, duchowe rozważania, inna rzeczywistość

9 komentarzy »

  1. Poruszyłaś bardzo ciekawy temat i wiele ze stanów o których napisałaś jest mi dobrze znanych, pisałam o tym zresztą niejeden raz.. owo przenikanie się rzeczywistości nazywam też przebitkami pomiędzy wymiarami, albo nakładaniem się na siebie różnych rzeczywistości…

    “powietrze dziwnie wibruje… za dnia gdy patrzę na świat nie jest ono stałe jak postrzegałam całe życie obecne a jest w ciagłym ruchu.. drga.. jakby nie było stabilne .. jak woda po wrzuceniu kamyka….”

    zgadza się… wszystko jest w ruchu.. w tej niby pustej przestrzeni można tyle zobaczyć, usłyszeć, poczuć..

    a obrazki, które zamieściłaś mnie akurat kojarza się z doświadczeniami, które opisywałam między innymi w temacie poświęconym tzw. matrycom rzeczywistości… przypomina mi się też Pitagoras i jego słowa “wszystko jest liczbą”...

Ciepłe mieszkanie

Okna, szyby termoizolacyjne; efektywną wentylację.

 

2. Co jest miarą dobrze zaizolowanego domu?

Miarą dobrze zaizolowanego domu jest wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło „E”. Wskaźnik ten informuje o ilości potrzebnego ciepła do ogrzania domu w standardowym okresie grzewczym. Aby precyzyjnie określić jego wartość należy oszacować inny współczynnik – „U”, czyli wartość przenikania ciepła wszystkich przegród budowlanych oraz ich powierzchnię. Budynek uznaje się za energooszczędny, gdy wartość „E” nie przekracza 70 kWh//(m2*rok), czyli 26 kWh/(m3*rok).

 

3. Co powoduje, że ciepło ucieka z domu?

Ubytki ciepła powodowane są jego przenikaniem poprzez przegrody zewnętrzne, tj.: dach, ściany, okna, podłogę, a także spowodowane są otwieraniem drzwi wejściowych, garażowych czy występowaniem w budynku różnego rodzaju niepożądanych nieszczelności. Oprócz tego energia / ciepło wydatkowane jest na ogrzewanie powietrza dochodzącego do budynku w wyniku pracy urządzeń wentylacyjnych.

 

4. Którędy ciepło ucieka najszybciej?

Fotografia domu źle izolowanego (zobacz zdjęcie link) wyraźnie pokazuje, którędy ciepło ucieka najszybciej. Najbardziej narażone na przenikanie ciepła są:

ściany – 35%

dach – 30%

okna i drzwi – 20%

fundamenty i piwnica – 15%

Te miejsca.

Love and Light - Onet.pl Blog

Albo jedynie racjonalne, wyrachowane postrzeganie i odbiór rzeczywistości, to oznaczać może, że półkule naszego mózgu działają z lekką przewagą na tę lub drugą stronę.
Idealną sytuacją byłoby, gdybyśmy mogli zsynchronizować działanie obu i sprawić, aby harmonijnie, wspólnie działały, aby ich praca przenikała się, co spowoduje nasze pełne postrzeganie obrazu bez przewagi któregokolwiek z nastrojów - technicznego racjonalizmu czy też emocjonalnej intuicyjności bez dozy trzeźwej oceny.

Świetnym rozwiązaniem zewnętrznego zmuszenia mózgu do podjęcia wewnętrznej współpracy między półkulami jest np. gra w pingponga. Wymaga koordynacji i pełnej obserwacji pola w jakiś sposób wymuszając szybkie działanie obu i przenikanie się funkcji półkul. Jest kilka działań czy gier umożliwiających "rozruszanie współpracy".

Ale podstawowym, w każdym wypadku rozwoju, działaniem - jest medytacja. Akurat w tym przypadku na początku odwołujemy się do wizualizacji. Siedzimy wygodnie z zamkniętymi oczami, w komfortowej atmosferze, bez ingerencji telefonów, osób trzecich, zrelaksowani i odprężeni - wszystkie partie naszego ciała, wszystkie mięśnie są rozluźnione, od głowy, przez kark, ramiona, klatkę piersiową, biodra, genitalia, uda, aż po palce stóp (stopniowo rozluźniamy przez kilka minut te partie ciała). W wewnętrznej wizji obserwujemy przestrzeń naszego mózgu. Wyobraźmy sobie sobie małej wielkości piłkę, jak od pingponga czy tenisa, która.

*

Z Tobą być nie umiem,
wciąż się łudzę, że zrozumiem,
jeszcze ciągle sama szukam,
ciągle walczę, nie dość ufam...

a już z nimi być nie umiem,
serce boli w ludzkim tłumie,
ciągle gonię lub uciekam,
pragnę, tęsknię, czekam, czekam...

joanet 2004-06-18 17:04:14
skomentuj (1)


Piątek, 11 czerwca 2004 r.

A jeśli twoje palce sięgają w nieskończoność, to czego dotkną, uchwycą, na czym się zatrzymają, zacisną? Fizyczna dłoń trzyma fizyczne jabłko, zaciska się na fizycznej kierownicy, gładzi miękkość włosów, i jakie to ma znaczenie? Dla kogo? Twoje palce ze światła w nieskończoność, nieubłaganie jasne, świetliste, promienne, przenikliwe jak promienie X.

A jeśli twoje stopy ze światła w nieskończoność, to na czym się oprzesz, ustalisz, co będzie ci podstawą, utwierdzeniem, bezpieczeństwem? Twoje fizyczne stopy na ziemi czy podłodze, w butach czy boso, tańczą czy kroczą, jakie to ma znaczenie? Dla kogo? Kogo obchodzą wszelkie przeszkody, skoro twoje stopy ze światła w nieskończoność, nieubłaganie jasne, świetliste, promienne, przenikliwe jak promienie X.

A jeśli twoja myśl ze światła w nieskończoność, to na czym się zatrzyma, czego uchwyci, co jej przeszkodzi?

A jeśli twoje serce w nieskończoność?... to kto, lub co się w nim nie zmieści?...

joanet 2004-06-18 19:59:02
skomentuj (0)