O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejazdy

SuPeR BlOgAsEk

Odwiedzi papież:

-Kraków - Pałac Biskupów Krakowskich,
-Kraków - Błonia,
-Kraków - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia,
-Wadowice -miasto,
-Wadowice - Dom Rodzinny Jana Pawła II,
-Wadowice - Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, 
-Oświęcim - Miejsce Pamięci Muzeum Auschwitz - Birkenau,
Oświęcim - Centrum Dialogu i Modlitwy,
-Kalwaria Zebrzydowska - Sanktuarium Pasyjno - Misyjne

Plan wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI w Krakowie

Piątek, 26 maja 2006

20:00 - Przylot helikoptera do Krakowa
Przejazd do Rezydencji Arcybiskupa Krakowskiego (papamobile)
20.30 - Przejazd do rezydencji Arcybiskupiej


Sobota, 27 maja 2006
 
7:30 - Msza św. z Orszakiem Papieskim w kaplicy Metropolity Krakowskiego w Kurii
9:30 - Przejazd samochodem do Wadowic
10:30 - Przyjazd do Wadowic
Wizyta w Bazylice i w Domu Rodzinnym Papieża Jana Pawła II
Pozdrowienie mieszkańców Wadowic (krótkie przemówienie)
11:30 - Przejazd samochodem do Kalwarii
12:00 - Przyjazd do Kalwarii
Wizyta w Sanktuarium
12:15 - Przejazd samochodem do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
12:45 - Przejazd do Rezydencji.

Kredyty bez tajemnic - bloog.pl

Podziału między państwa członkowskie Unii Europejskiej środków na dopłaty bezpośrednie dla rolników. Uchwała ma związek z przedstawionymi przez Komisję Europejską propozycjami legislacyjnymi dotyczącymi systemu dopłat bezpośrednich dla rolników. Utrzymuja one, także po 2013 roku, niesprawiedliwe i dyskryminujące niektóre państwa członkowskie, w tym Polskę, zasady podziału środków przewidzianych na dopłaty bezpośrednie dla rolników. Podział ten ma być bowiem dokonywany na podstawie tak zwanego kryterium historycznego, wyznaczonego przez wielkość środków otrzymywanych przez państwa członkowskie w przeszłości.

Celnicy: zwrot za przejazd

Wkrótce zmienią się regulacje określające zasady zwrotu celnikom kosztów przejazdu. W rozporządzeniuRady Ministrów z dnia 19 stycznia 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych i członków ich rodzin (Dz. U. 2012 poz. 197) zapisano, że funkcjonariuszowi i członkom jego rodziny przysługuje raz w roku, na jego wniosek, świadczenie w postaci zwrotu kosztów przejazdu do jednej z wybranych przez siebie miejscowości w kraju i z powrotem: środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego; środkami publicznego transportu zbiorowego autobusowego, jeżeli: na danej trasie nie ma połączenia kolejowego.

..... but only dream...

Zamieszanie i w końcu Dwórka wstała! no wszystko to wyglądało masakrycznie, ale na szczęście oprucz tej rozciętej powieki nic więcej sie nie stało... no kobyłka troszkę utykała na początku, ale chyba poprostu jej nóżki zdrętwiały i musiała się rozchodzić...

po takich przejściach nie chciałam już startować, żeresztą zanim doszliśmy z kobyłką w ręku na miejsce zawogów to własnie wyczytywali moje nazwisko... ale Magda podjęła męską decyzję że po takich przejściach nie można pozwolić żeby ten wyjazd był na marne. Organizatorzy pozwolili nam jechać kiedy będziemy gotowe... i wystartowałyśmy.

Powiem szczerze- nie jestem zadowolona z naszych przejazdów... pierwszy był dosłownie tragiczny- zero uwagi, kobyła kompletnie rozkojażona, poprostu porażka... ale z drugiej strony szczerze powiem że po tym wypadku byłam trochę jakaś taka nieswoja i nawet na rozprężalni nie wymagałam od Dwórki tak jak zawsze, nie byłam stanowcza i nie dawałam takich konkretnych sygnałów, i w ogóle jakoś tak fuj... trochę mieszane uczucia po tym wypadku a jeszcze lekka trema przed startem... jakoś tak dziwnie i naprawdę przejazd był tragiczny... Drugi przejazd już lepiej- mieliśmy długą przerwę, bo między przejazdami różnych klas rozgdywały się inne klasy, ja trochę ochłonęłam, a Dwórka to już w ogóle wróciła do siebie- tylko trawa! na.

Blog Akcji Katolickiej przy parafii św. J. Chrzciciela - Onet.pl Blog

skomentuj

26 stycznia 2011
Pielgrzymka na beatyfikację...
Parafia katedralna Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Sosnowcu organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Jana Pawła II. W programie Asyż, Rzym, Watykan i Wenecja.

Termin: 28. 04. – 03. 05. 2011. Cena: 1250zł.

1 dzień (28.04.):
Zbiórka i wyjazd z Polski w godz. wieczornych. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. Przyjazd w okolice Rimini, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (29.04.):
Śniadanie. Przejazd do Asyżu – miasto św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli, Bazyliki św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy, kościoła św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (30.04.):
Śniadanie. Przejazd do Watykanu: zwiedzanie Placu i Bazyliki św. Piotra (w miarę możliwości czasowych), zwiedzanie Rzymu: Zamek i most św. Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac i schody hiszpańskie, Piazza.

Warszawska Masa Krytyczna

Była wyjątkowo urozmaicona - przed odjazdem można było się zapoznać i wyrazić swoje poparcie dla 2 inicjatyw ekologicznych - rozdawane były zielone wstążeczki dla osób popierających zmianę przebiegu obwodnicy Augustowa, a  pełni energii masowicze mogli podpisać się na petycji w kształcie gwiazdy, aby w europejskiej polityce energetycznej większą  rolę odgrywały odnawialne źródła energii.

Pomimo 12 stopni mrozu, kilkanaście minut po godz. 18, 120 rowerzystów ruszyło na ulice miasta, na wyjątkowo długą, jak na zimowe miesiące trasę. Po drodze jak zwykle dołączały się do nas kolejne osoby, które napotkały  nas na trasie swojej wieczornej przejażdżki lub nie wyrobiły się na czas na Pl. Zamkowy.

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/2007/0223.htm

11:51, skeler , wmk
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 lutego 2007
Fianł konkursu Orlen, Bezpieczne Drogi

W dniu dzisiejszym w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala, na której wręczono nagrody w I edycji konkursu Orlen, Bezpieczne Drogi. W kategorii inicjatyw.

koń, wiatru syn, gna przez busz - Onet.pl Blog

To nie na Kamy nerwy... 

Podsumowując, zawody od strony organizacyjnej wypadly całkiem dobrze :) Początkowe opóźnienie spowodowane było tym, że sędzina utknęła w korku, ale później wszystko poszło sprawnie. No, nie licząc tych kilku koni, które nie chciały wejść na czworobok. Szerszą relację z zawodów można znaleźć na stronie: http://stajniatrot.pl w zakładce "Wydarzenia" oraz na stronie głównej (trzeba najpierw kliknąc na zdjęcie pośrodku strony).

Jako luzak, pomiędzy zajmowaniem się Kamą i uspokajniem jej i jej pani miałam sporo czasu dla siebie. Kupiłam wreszcie porządne rękawiczki do jazdy na stoisku ze sprzętem jeździeckim :D Oglądałam sobie przejazdy, przekąsiłam coś i porobiłam trochę zdjęć. Moja galeria jest dosyć uboga czego żałuję, ale po nagraniu trzech filmików, dwa komplety baterii odmówiły posluszeństwa. Warto jednak było zarejestrować sobie przejazd N-9 do muzyki (w przerwie między L i P odbyły się konsultacie dwóch par w programach N-5 i N-9 właśnie) :) Nie powiem, żebym zdobyła masę doświadczenia na tych zawodach, ale pewnych rzeczy się nauczyłam:
> tak, konia da się czyścić 2 godziny, a on nadal nie będzie wyglądał idealnie :p
> słowo jeźdźca nie zawsze jest rozkazem... przynajmniej jeśli chodzi o noszenie 2 kg marchewek, z których koń zje jedną
> rękawiczki naprawdę przydają.

Piaseczyńska Masa Krytyczna

Przejazdu najdziesz TU

Plan wyjazdu:

Dzień 1

Sobota,12 kwietnia

Dystans do przejechania:ok.30 km +objazd okolicy

Wyjazd we wczesnych godzinnach rannych z Warszawy pociągiem do Stalowej Woli .Pociąg pośpieszny,wagon do przewozu rowerów.

Zwiedzanie Stalowej Woli 

Przejazd do Sandomierza.

Zwiedzanie Sandomierza.

Dzień 2 

Niedziela,13 kwietnia

Dystans do przejechania:w zależności od wybranej trasy/nie więcej niż 30-40 km

Zwiedzanie Sandomierza i okolic.

Zwiedzanie Gór Pieprzowych. 

Dzień 3

 Poniedziałek,14 kwietnia

Dystans do przejechania:60 km

Trasa przejazdu:Sandomierz-Koprzywnica-Klimontów-Iwaniska-Opatów

Zwiedzanie zamku Krzyżtopór w Ujeździe oraz Opatowa.

Dzień 4 

Wtorek,15 kwietnia

Dystans do przejechania:50 km

Trasa przejazdu:Opatów-Sarnia Zwola-Ambrożów-Rzepin Kolonia-Starachowice

Zwiedzanie Starachowic

Dzień 5 

Środa,16 kwietnia

Dystans do przejechania:40 km+objazd okolic

Trasa przejazdu:Starachowice-Wąchock-Wykus-Suchedniów

Zwiedzanie Starachowic,Wąchocka

Powrót do Warszawy pociągiem pośpiesznym

 


Ze względu na konieczność zarezerowania noclegów wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.