O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Przeglądarki

Ramos07

Name System) to system serwerów oraz protokół komunikacyjny zapewniający zamianę adresów znanych użytkownikom Internetu na adresy zrozumiałe dla sieci komputerowej. Dzięki wykorzystaniu DNS nazwa mnemoniczna, np. pl.wikipedia.org może zostać zamieniona na odpowiadający jej adres IP, czyli 207.142.131.245....

Wiki – nazwa specyficznych stron internetowych (Web 2.0, które można nie tylko oglądać, ale też tworzyć, edytować i zmieniać bezpośrednio za pomocą przeglądarki internetowej. Nazwą tą określa się również oprogramowanie umożliwiające wspólną pracę wielu użytkowników przy tworzeniu zawartości takich stron.

Ciasteczka - niewielkie informacje tekstowe, wysyłane przez serwer WWW i zapisywane po stronie użytkownika (zazwyczaj na twardym dysku). Domyślne parametry ciasteczek pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka są stosowane najczęściej w.

MyItSpace

Programów.

Na pierwszy rzut oka da się zauważyć nowy wygląd Opery. Główne przyciski z górnego paska zostały schowane. Aby je zobaczyć należy nacisnąć czerwony przycisk w lewym górnym rogu. Pasek kart został automatycznie przesunięty do góry. Po za tym nie ma wielkich zmian kosmetycznych. Dalej jest fenomenalna opcja ,,Szybkiego wybierania”, wygodny pasek boczny z dodatkami (Bookmarsks, wtyczki, itp.).

Przeszedłem do sprawy samej szybkości przeglądarki. Wklepałem adres kilku stron i uśmiech zagościł na mojej twarzy. Zdecydowanie odczułem większą szybkość przeglądania stron. Wiele witryn otwierało się w całości od razu a nie segmentami. Trwało to kilka sekund. Zauważalnie lepsze działanie flash’a. Testy się nie mylą – nowy silnik Opery to majstersztyk!

Niektórzy fani w końcu doczekali się trybu prywatnego, które jako pierwsze wprowadziło Safari. Umożliwia to surfowanie po Internecie.

kody na stardoll kimi1717 - bloog.pl

 

 

 

 

Darmowy naszyjnik


1. Wejdź na http://proxy-it.stardoll-blog.de/ (jeśli boisz się o hasło zmień je po zrobieniu darmówki)
2. W okienko wpisz stardoll.com/es/contest/view.php?id=1442
3. Zaloguj się
4. W okienko wpisz stardoll.com/es/contest/finish.php?id=1442
5. Gotowe :)

Darmowa spódniczka (tylko dla SS)


Aby ją zdobyć wystarczy wziąć udział w TYM konkursie.

 

Darmowa sukienka

1. Wyczyść historię przeglądarki (Shift+Ctrl+Delete).
2. Zmień proxy na 81.193.252.117

turystyka-rekreacja - bloog.pl

URL (ang. Uniform Resource Locator) oznacza ujednolicony format adresowania zasobów (informacji, danych, usług), stosowany w Internecie i w sieciach lokalnych.

URL najczęściej kojarzony jest z adresami stron WWW, ale ten format adresowania służy do identyfikowania wszelkich zasobów dostępnych w Internecie. Większość przeglądarek internetowych umożliwia dostęp nie tylko do stron WWW, ale także do innych zasobów w Internecie, po wpisaniu do przeglądarki poprawnego adresu URL danego zasobu.

Standard URL opisany jest w dokumencie RFC 1738.

URL składa się z części określającej rodzaj zasobu/usługi (ang. scheme), dwukropka i części zależnej od rodzaju zasobu (ang. scheme-specific part).

Nazwy rodzaju zasobu mogą składać się z małych liter, cyfr, plusa, myślnika oraz kropki. Ze względu na możliwości pomyłki, na ogół akceptowane są przez oprogramowanie także duże litery..

Przeglądarki internetowe

Mamuci blog developerski

Dodaj komentarz

Każdy wam powie że dobry pracownik to doświadczony pracownik, tak się składa, że w poszukiwaniu tego doświadczenia trafiłem do niewielkiej firemki zajmującej się aplikacjami internetowymi. Firemka nie za duża, może trochę przy mała, założona przez studenta przy inkubatorze więc pracują w niej głównie studenci.

Trzeba przyznać że szef znalazł mnie sam, gdyż poznaliśmy się przy pisaniu projektu.

Tagi

aparat matematyczny bezmózgi bezsens blogi blondynki chrome css debile debilizm html nowy rok pamięciówa plagia poprawki programowanie obiektowe projekty przeglądarki robot starcraft subversion svn team work visual studio web wykładowcy zaliczenia święta żółty kapłan

Programista PHP, Kraków - Przemysław Kuliga

Służący głównie do tworzenia dynamicznych stron www. PHP jest to język skryptowy interpretowany i działa po stronie serwera, a nie po stronie użytkownika jak na przykład JavaScript. W związku z tym nie jest zależny od rodzaju przeglądarki, czy od systemu operacyjnego, ale od oprogramowania zainstalowanego na serwerze.

Komentarzy: 0 Witam wszystkich 2009-08-26  Witam, nazywam się Przemysław Kuliga. Pracuję jako Programista PHP w jednym z największych portali internetowych w Polsce. Zapraszam na moją stronę www.pkuliga.pl , gdzie znajdziecie więcej informacji o mnie oraz dane kontaktowe.