O czym chcesz poczytać na blogach?

Przedstawienia

Blog Wojciecha Majcherka - Onet.pl Blog

Że to dobre”. Łomnicki otrzymał Grand Prix. Bo któż by inny mógł dostać tę nagrodę? Stary aktor, Bruscon, w sztuce Bernharda to była jego ostatnia teatralna rola.

Rozrzewniłem się na wspomnienie tamtej edycji festiwalu, jakbym przypomniał sobie cudowne wakacyjne kolonie. Zrozumiałem wtedy w Kaliszu, już na samym początku swojej pracy teatralnej, że o sukcesie festiwalu decydują nie tylko dobre przedstawienia. Oczywiście nie zaszkodzi, jeśli jest ich więcej niż niedobrych. Ale festiwal to również tak zwane życie festiwalowe, które toczy się między spektaklami i przede wszystkim po spektaklach. To życie robią ludzie, z którymi ogląda się przedstawienia i z którymi chce się o teatrze gadać. I nie tylko o teatrze. I nie tylko gadać… Służy temu też otoczenie. Kalisz miał i wierzę, że wciąż ma dobrą aurę dla swojego festiwalu. A decyduje o tym choćby pora, w której impreza.

Nasza miłość jest jak wiatr - nie widzimy jej, ale ją czujemy . . . - Onet.pl Blog


22 kwietnia 2008
Rozdział 13. Przedstawienie
Czytajcie koniecznie przy piosence : Rufus Wainright - Hallelujah, dzięki niej powstał ten rozdział :*
 *
 Ostatnie dwa tygodnie minęły bardzo szybko dla naszych bohaterów. Nim się obejrzeli już nadszedł dzień przedstawienia. Niestety...
  Scena szkolna, na której miało trwać całe przedstawienie była dziś wyjątkowa. Wszystko było przystosowane do scen. Wydawało się, że wszystko jest takie magiczne...
  Gabriella przyszła wcześniej, żeby przygotować się, ostatni raz przećwiczyć rolę. Usiadła na jednym z krzeseł, które potem zajmie publiczność. Jej myśli krążyły wokół wielu rzeczy. Zastanawiała się, jak Chad zareaguje na to, że będzie musiała grać, że kocha Troy'a, pała do.

W życiu nie ma prób. Od razu zaczyna się przedstawienie. - Onet.pl Blog

I pisać reportarze. ( według mojej mamy zostanę dziennikarzem, bo za dużo mówię)

A może pójde na anglistykę i będę tłumaczem, bądź nauczycielem.

A może zostanę nauczycielem klas 1-3.

A może będę pracować w przedszkolu, albo nawet otworzę swoje prywatne?

A może stewardessa? I będę latać sobie po całym świecie?

Tak mniej na poważnie to chciałabym być kierowcą autobusu albo kanarem:P albo kaskaderem:P

Każdy z tych zawodów byłby satysfakcjonujący. Każy na swój sposób mi się podoba. A będzie trzeba się zdecydować. Wybrać kierunek studiów. I to już za niedługo...A kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. No, ale może jakoś dam radę:P

 

A w marzeniah? W marzeniach to chciałabym zostać solistką baletową teatru w Warszawie, albo Bytomiu i po prostu tańczyć na scenie w przedstawieniach baletowych.

Ale to tylko marzenie. I będzie.

W żyłach szlachetna krew, w sercu poznański Lech... - Onet.pl Blog

Pragną
biło serce, ABC legendarny tercet
Anioła, Białas, Czapczyk- w górę ręce
w podzięce i prosząc o więcej

każdy z nas chciał kiedyś grać
tak jak oni na glebę obrońców kłaść
iść futbolową drogą
tak jak Okoń wiązać kokardki lewą nogą
to historia tradycja i duma
to memoriał dla artystów murawy
dla trenerów i wiernych kibiców
miłośników bez których nie ma zawodników

Kto dziś wygra ważny mecz? LECH
Bo to dla nas ważna rzecz LECH
Przedstawienie trwa, magia futbolu
Liczy się tylko czysta gra

Kto dziś wygra ważny mecz? LECH
Bo to dla nas ważna rzecz LECH
Przedstawienie trwa, magia futbolu
Liczy się tylko czysta gra
Kolejorz!  

Dzisiaj znów gramy o trofeum
przy Bułgarskiej walka trwa jak w Koloseum
to napędza miasto i cały region
sport, czysta gra, twarze bledną
Bo znów gorąco pod naszą bramką
bronimy, gramy z kontry lewą flanką
W środku jest Reiss jak zawsze na miejscu
Zimna krew.

MiKaAla - Onet.pl Blog

No i akurat na ten dzień dostałam taką kartę upoważniającą do zniżki w sklepach firmowych z ciuchami dla Kasi. Byłaby zachwycona, gdybyśmy mogły skorzystać. Ale ona ma od rana Mini-Maxa z teatrem szkolnym, taki przegląd, a wieczorem ze mną spektakl w teatrze. Więc nie damy rady. Szkoda.
Wszystko reszta tak samo.
W niedzielę od rana w Pałacu, prowadzę przegląd teatrów dziecięcych. Wieczorem mój spektakl. W poniedziałek, poza przychodnią, zakupami, gotowaniem, sprzątaniem, praniem, trzy przedstawienia dzieci. Muszę, tzn powinnam mieć już tę moją księgę pamiątkową do wpisów. Tylko kiedy ją kupię?!!!
We wtorek cały dzień uroczystości, w środę próby i przedstawienia dzieci. Ach! Te przedstawienia o 16. 30 i 17. 30 a próba w teatrze o 18.00! Super!
W czwartek próba i monodram! W bibliotece na Powiślu. Więc na obcym, dziwnym terenie. To chyba, jak dotąd najważniejszy występ z tym materiałem.
W piątek premiera . Śpiewam, poza nowymi zbiorówkami jedną piosenkę,.

Płynę - Onet.pl Blog

Tandem taneczny, ale odczuwalnie wrażliwy i dyskretny pokaz umiejętności muzycznych podkreślający następujące po sobie części sztuki, dawał znów poczucie nieuchwytności „uczucia”, którego historia jest wciąż opowiadana. Podobny efekt wywarła na publiczności obecność instrumentów. Pajęcze dźwięki wplecione jak mgiełka w przestrzeń sztuki naprawdę pięknie wpłynęły na całość. Można by pomyśleć, że część muzyczna dłużyła się nieco, ale po przeanalizowaniu wymowy przedstawienia(zwłaszcza, jeśli miało się okazję zobaczyć go dwa razy, co np. mnie się udało), sama doszłam do wniosku, że byłoby niesprawiedliwym tak sądzić. Tutaj również było widać ogromne zaangażowanie zarówno aktorów jak również Magdy- opiekuna diakonii i reżysera „Mandragor”.       

     „Być jak płynąca rzeka”

     Ilekroć wybieram się do teatru jestem bardzo wymagająca..