O czym chcesz poczytać na blogach?

Przedstawiciel handlowy

... tak sobie czasami siedze i po prostu mysle ;)

O oświacie w życie ... ciekawe czy w szkolnictwie zawodowym zostanie wprowadzony program kształcenia przedstawicieli handlowych... Aby nie było że traktuje ludzi przedmiotowo i z góry, wobecz czego zastanówmy się na czym polega ta praca ... 

Każda firma produkcyjna, czy też duże sieci handlowe powinny w zasadzie mieć takich ludzi jakimi są przedstawiciele handlowi ... zgoda i jak najbardziej racja. Są potrzebni ale ...

Często gęsto spotykamy się z wizerunkiem tzw. "rep-a", jak sami się nazywają, w stylu wyelegancikowanego Jolka, któtry to swoim nienagannym zachowaniem i wizerunkiem przyciągnie klientów do swojej firmy i dobrze sprzeda im produkt. 
Zgoda ... schludny,.

I tak sobie kurde czekamy, dzwonimy raz, drugi... trzeci i słyszymy to samo - no ale facet nadal jest uprzejmy więc w zależności od naszego charakteru jesteśmy cierpliwi i wyrozumiali :)

Wkońcu jednak jest ta granica, bo moi drodzy - to o klienta dbać należy, to nie klient powinien zabiegać o realizację w terminie !!!, to przedstawiciel handlowy który do tej pory nas tak pięknie obsługiwał jest od tego !!! 

I tak ostatecznie wybuchamy :) psuje się atmosfera, nasza sprawa zostaje zrealizowana wkońcu w nerwach ....  I po co to ? 

Mam nadzieje że są to marginalne przypadki.... nie mniej jednak takie zjawisko zaczyna pojawiać się coraz częściej. 

Blog optimer

Odpowiedzi.

Nie sądzę, aby był jakiś jedyny super sposób pozyskania klienta. To nie te czasy. Są statystyki mówiące, jaki telemarketing i jak będzie z niego skuteczność, ale dalej to już naprawdę trzeba się bardzo uelastyczniać. Inaczej(po nawiązaniu pierwszego kontaktu) zaczyna się prawdziwa gimnastyka i jak ktoś nie lubi tego a jest Przedstawicielem Handlowym lub KAM’em czy też innej maści sprzedawcą to sądzę, że pomylił zawód.

Mam wrażenie, że odeszło się od pisania ofert w oparciu o drafty. Aż mnie trzęsie, gdy dostaję taką ulotkę od Przedstawiciela Handlowego(a już tym bardziej pracownika jakiegoś salonu).
Sądzę, że bezwarunkowym elementem nawiązania współpracy z.

Kobieta na zakręcie - Onet.pl Blog02 kwietnia 2009
pracownik biurowy=przedstawiciel handlowy??

Nie wiem, jak dla kogo ale o kimś kto spędza cały tydzień w rozjadach trudno chyba powiedzieć "pracownik biurowy"!! a tymczasem właśnie z taką ofertą się spotkałam. Tzn tak było w treści ogłoszenia, a tymczasem kiedy zaczęłam argumentować czemu pomimo doświadczenia sprzedażowego szukam pracy biurowej facet zrobił rybkę i wykrztusił że "to chyba pomyłka", on bowiem szuka przedstawicieli handlowych, i widocznie ktoś się pomylił dając mu moje CV. Ehh...Brnęłąm dalej w tą rozmowę, bo stwierdziłam że skoro jestem to przynajmniej dowiem się na jakich zasadach. I... dopóki nie pozyska się zamówień na pewną kwotę pracuje się za darmo!!! (firma płaci za paliwo, ale nie wiem na jakich zasadach). Podziękowałam i kontynuujemy.

Mimo.

zeznania...

Bo nie mam ambicji. tacy ludzie jak ja nic w życiu nie osiągną. Co za kawał chuja z tego Grzesia. Nie uważacie?
Tak czy owak, wysłuchałem tego kazania, ze spuszczonymi uszami, bo przecież załatwi mi pracę! W myślach przygotowałem już kilka ripost na jego bzdety. Kolejne pytanie było tą przysłowiową kroplą. Miarka się przebrała: "Czy chciałbym być przedstawicielem handlowym w jego firmie?" Odpowiedziałem oczywiście tak! A on mi na to: "Nie masz kompletnie ambicjii. Gdyby mnie ktoś się zapytał, czy chciałbym być przedstawicielem handlowym w jego firmie, to odpowiedziałbym mu, że chciałbym być jej kierownikiem. Tacy ludzie jak ty nic nie wnoszą do firmy. Nic po za wydatkami." Ludzie, powiedzcie mi, skąd się biorą.