O czym chcesz poczytać na blogach?

Prywatyzacja

Krytycznie... - Onet.pl Blog

 

Jarosław Kaczyński usiłuje odebrać Bronisławowi Komorowskiemu wyborców w ten sam sposób, w jaki chciał odebrać wyborców Platformie trzy lata temu. Osobiście mam nadzieję, że mu się ponownie ten numer nie uda. Na czym właściwie polega kłamstwo? Program PO z 2007 roku popiera prywatyzację szpitali, nie prywatyzację służby zdrowia. Program PO z 2007 roku nie jest programem Bronisława Komorowskiego z 2010 roku. „Zarzut”, że Komorowski popiera prywatyzację służby zdrowia, nie jest tak naprawdę żadnym zarzutem, niezależnie od tego czy naprawdę ją popiera, czy nie, no i wreszcie prywatyzacja (a już tym bardziej komercjalizacja) niewiele ma wspólnego z apokaliptycznymi przepowiedniami Kaczyńskiego.


witold_z_torunia@op.pl (18:33)
4 komentarzy

OPINIE EKONOMICZNE

Konkretną kwotą.

20:59, marek_zelinski , Analizy publikowane nieregularnie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 września 2009
Prywatyzacja pracownicza to nie lek na bieżące problemy

Dyskusja o sposobie sfinansowania deficytu budżetowego dochodami z prywatyzacji, spowodowała powrót na łamy prasy idei tzw. prywatyzacji pracowniczej (inaczej zwanej też: leasingiem pracowniczym z racji stosowanej formy sprzedaży majątku i zapłaty za niego). Wspomniana forma, z racji swoich ograniczeń, przeszłaby pewnie nawet i niezauważona w mediach, ale premier Pawlak dostrzegł w niej sposób na zaangażowanie w proces prywatyzacji kapitału.

KRÓLEWNY AKCJONARIUSZKI I 7 PRYWACIARZY

Obywatelski Bessa Giełda hossa
19:08, wlasnoscjasnosc
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 września 2011
Prywatyzacja kuźni

W dniu dzisiejszym wspólnie z dziećmi próbowaliśmy uporać się z problemami państwowej kuźni. Z racji tego, że niestety borykała się z brakiem dobrego zarządcy i rzetelnych pracowników, postanowiliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie prywatyzacja, która pozwoli wybrać jednego właściciela i dobrze zorganizować pracę kuźni.

Początkowo uczniowie mieli trudności ze zrozumieniem tego pojęcia, jednak zabawy takie jakie pająk czy mosty pomogły dzieciom przyswoić wiedzę, która podana została w bardzo ciekawy sposób.

Nie zabrakło też pokazu filmu oraz rozstrzygania czy pewne zdania są prawdziwe czy fałszywe. Wszystkie gry i zabawy pozwoliły nam w interesujący sposób przekazać trudną wiedzę ekonomiczną.

Tagi: prywatyzacja
18:58, wlasnoscjasnosc

Solidarność Polfa Warszawa Miara Mirosław - Onet.pl Blog

Więc jest pat w PDO, pracownicy nie odchodzą, Zarząd póki co mówi ponoć, że nie będzie renegocjacji (bardzo szkoda).  Pisaliśmy pismo do Zarządu z prośbą o renegocjacje, odpowiedzi pisemnej brak, mam nadzieję, że będzie. Jeśli nie uda nam się namówić Zarządu, zapewne skierujemy swoje kroki w stronę Rady Nadzorczej i PHF S.A. oraz MSP, bo tym organom do niedawna zależało żeby PDO w Polfie Warszawa S.A. zadziałało. Tak jak udało się to w Polfie Tarchomin, nawet Minister się tym chwalił w Sejmie. Tyle tylko, że w Tarchominie nie mając pieniędzy (tylko olbrzymie  długi) dano odprawę 1000,00zł za rok pracy w Spółce, a u nas mając kasę, której chyba się nie wyda do prywatyzacji, dano ile ? ano też 1000,00 zł za rok w Spółce.   We wtorkowym artykule z Rzepy mogliśmy przeczytać, że „PDO dla pracodawcy to łatwiejsze negocjacje ze związkami, większa szansa na utrzymanie dobrego wizerunku pracodawcy mimo redukcji zatrudnienia”. Jesteśmy elitarną firmą farmaceutyczną w stolicy  kraju, w okresie prywatyzacji. W tym momencie utrzymanie dobrego wizerunku pracodawcy, to powinien być priorytet dla pracodawcy.  Nie wiem czy nasze starania dadzą efekt w postaci zwiększenia wysokości rekompensat, mam taką nadzieję, ale nie wiem, dlatego nie.

Polityka gospodarcza Polski

– 9,1 mld zł (niewykonalne).
2001 rok – wskaźnik rentowności obrotu netto (efektywność) – dla sektora publicznego było 2,2%, dla prywatnego 0,3%.
NFI – tu było 512 najlepszych przedsiębiorstw (4,5% rentowności).
Spółki z udziałem kapitału zagranicznego – 1,6% rentowności; rentowność spółek pracowniczych (0,6%).
Prywatyzacja kombinatu papierniczego w Kwidzynie (1997 rok) – 325 mln $ to wycena, kombinat kosztował 800 mln $, a Lewandowski sprzedał 80% akcji za 120 mln $ + 142 mln$ zwolnienia z podatku.
Huta Warszawa – zbudowanie kosztowało 3 mld $, a 51% akcji sprzedano firmie Luccini z Włoch za około 30 mln $.
Straty z prywatyzacji (prof. Poznański) – sprzedano znaczną część majątku narodowego za 1% wartości (dla porównania Blikman twierdzi, że straty sięgają rzędu 23%).
Reprywatyzacja – zwrot mienia dla każdego, kto stracił majątek (koszt około 50% ze 135 mld $, czyli z sumy, jaka jest w rękach państwa po prywatyzacji).

Kapitał zagraniczny w prywatyzacji:
Green fields.