O czym chcesz poczytać na blogach?

Pronunciation

Myśli kulturalno-angielskie... - Onet.pl Blog

Nauczyciel akademicki ze specjalnością gramatyka leksykalna i opisowa języka angielskiego, lektor języka angielskiego i niemieckiego, kulturoznawca krajów angielskojęzycznych.Metodyk nauczania języków obcych. Tłumaczka filmowej ścieżki dialogowej i literatury, w szczególności poezji staroangielskiej. Przetłumaczyła m.in. wiersze Keats'a, Blake'a oraz zbiór pieśni Henry Purcell'a,jak również poezję współczesną m.in. Leonarda Cohena. Pronunciation tutor dla muzyków.
Drugą jej pasją po językach obcych są teatr, film,muzyka i malarstwo. Ulubiony malarz: Van Gogh, ulubiony zespół: The Bee Gees,ulubiony aktor:Robert Redford, ulubiony film:filmy z Kargulem i Pawlakiem, ulubiony kolor: czerwony.Aby uspokoić nerwy-słucha "Czterech pór roku" Vivaldiego i sprząta:)
Napisz do mnie

Archivariacje

And Ewa came to Piatnica from distant lands. They came with their youngest – Szymon. How far away were those lands? Are the family stories about two brothers from Austria (who loved Polish land) true**? Today I don't know. But maybe some day? 

**The surname ZEJER can have its origins in Gearman word „sehen” which means „see”. After converting a verb „sehen” to a noun „seher” the surname starts to mean a person who sees. The pronunciation „zejer” and „seher” into polish is very similar. 

 

Tagi: genealogy
11:06, martazt , Genealogy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 grudnia 2011

Nauka Angielskiego – Język Angielski Online dla Każdego

Data: 14 Marzec 2010

 • In: angielski
 • Comment!

Potrzebowałem ostatnio ustalić jak wymawia się nazwisko Ivan Illich, w takiej formie znalazłem je w agnielskojęzycznym tekście, wiedziałem również, że był austriakiem, więc jak to przeczytać? Kilka sekund z Google doprowadziło mnie do odkrycia bardzo użytecznego serwisu Inogolo – English Pronunciation Guide to the Names of People, Places, and Stuff z którego pomocą ustalenie wymowy nazwisk sławnych postaci czy nazw miejsc lub rzeczy okazuje się banalnym zadaniem. Wpisujemy w wyszukiwarkę poszukiwane nazwisko lub nazwę i jeśli pozycja jest w bazie danych otrzymujemy zgrabnie sformatowaną informację o wymowie z załączonymi, tak jak w przypadku poszukiwanego przeze mnie nazwiska naganiami audio z wymową poszczególnych słów, w tym przypadku imienia i.

Memekgue Blog

  Powietrzną ”
 • Dodaj komentarz do wpisu „ The Pirate Bay przenosi swoje serwery w przestrzeń powietrzną ”
 • Jaki akcent miał Szekspir

  Wieści z górnej półki. British Library wydała płytę CD "Shakespeare's Original Pronunciation", która ma pokazać, jak brzmiał język Szekspira w czasach elżbietańskich, gdy jego sztuki były wystawiane na scenie.
  Język angielski miał wtedy przypominać mieszankę dzisiejszych akcentów z Irlandii i Yorkshire. "Po raz pierwszy od wieków mamy 75 nagranych minut sonetów i scen ze sztuk Szekspira, tak jak, mamy nadzieję, brzmiały dla jego ucha - powiedział w "Daily Telegraph" odpowiedzialny za nagranie brytyjski aktor i reżyser Ben Crystal. - Nigdy nie.

 • Kada - blog

  Jej myśli, aajt, to mnie tak pasjonuje, - osoba z pasją, z chęcią życia i śmiejącymi się oczami :)

  2001-06-06 :: skomentuj (2)  Sam jesteś #$%#%

  Gdzies przeczytalam: 'Kiedy ktos robi z ciebie scierwo - powiedz mu w twarz ze sam jest scierwem... Szok bedzie tak duzy ze nic ci nie zrobi :)'
  Hmmm, zastanawiam sie, po co mam znizac sie do czyjegos poziomu. Kazdy potrafi powiedziec 'scierwo', male dziecko bedzie mialo problemy z pronunciation, starsza osoba bedzie miala opory moralne, ale kazdy to moze powiedziec. Nie jest dla mnie zadna filozofia rzekome 'wzbogacanie' swojego slownika o takie wyrazy. Nie szanuje ludzi, ktorzy mysla, ze 'kurwiac' zrobia na mnie wrazenie. Od zawsze liczyly sie bardziej logiczne argumenty i oparte na rzeczywistosci zarzuty, no bo jesli ktos cos ma do mnie.. jassne, jassne. Szacunek, ze powiedzial mi to w oczy, fakt faktem.. W dzisiejszych czasach trudno jednoznacznie stwierdzic, 'czy' i.