O czym chcesz poczytać na blogach?

Promienniki

Promienniki gazowe – ogrzewanie hal

Rury ze wspornika. Jeżeli montujemy model 9 lub 12 należy połączyć kołnierzami odpowiednie rury zasilające i powrotne z częścią U-kształtną.
2) Zmontować palnik i wentylator wg. rysunków poglądowych na następnych stronach instrukcji.
3) Skręcić jarzmo zespolone ze wspornikiem przypalnikowym na rurze d.80mm.
4) Nałożyć ekrany w odpowiednie wycięcia we wspornikach promiennika w taki sposób aby zachodziły na siebie ok 2-3cm i połączyć je razem przez wycięte otwory przy pomocy dostarczonych zawleczek.
5) Zapiąć sprężyny dociskające ekran.
6) Zawiesić  urządzenie  na  przygotowanych  łańcuchach  poprzez  haczyki  „S”  (należy pamiętać o ich pozaginaniu)
7) Zmontować układ odprowadzenia spalin i ewentualnie pobór powietrza z zewnątrz.
8) Podłączyć zasilanie olejowe i elektryczne.
9) Wykonać pierwsze uruchomienie urządzenia sprawdzić nastawy oraz dokonać pomiary wydajność spalania.

Nagrzewnice, nagrzewnica, nagrzewnice gazowe, promienniki

Za pomocą promienników powietrza znajdującego się w hali. Ogrzewanie promiennikami realizowane jest dzięki promieniowaniu podczerwonemu. Emitowana energia z promiennika  pada na elementy hali: posadzkę, ściany, urządzenia i dopiero te nagrzane elementy nagrzewają  powietrze dzięki konwekcji. Dzięki tej zalecie szybko można osiągnąć komfort temperaturowy tam gdzie jest on najbardziej potrzebny, czyli w strefach pracy pracowników. Nie ogrzewamy niepotrzebnie górnych partii hali.

Zatem podsumowując powyższe rozważania: nagrzewnice gazowe czy może też ogrzewanie promiennikowe powinni Państwo zastosować do ogrzewania hali? W tym momencie w większości przypadków takiej odpowiedzi można udzielić samodzielnie. W razie dodatkowych pytań i niepewności należy skontaktować się z działem technicznym, który pomoże dobrać odpowiednie urządzenie. Począwszy od typu urządzenia, przez dobór mocy do ogrzewanego obiektu, aż po wstępny projekt instalacji grzewczej.

~ - autor: nagrzewnice24 w dniu Sierpień 1, 2008.

Systemy Grzewcze

Systemy Grzewcze

Październik 21, 2008

Ogrzewanie Słoneczne – Systemy Grzewcze

Filed under: Uncategorized — Tagi: ciepło, kolektory, kolektory słoneczne, ogrzewanie, systemy grzewcze — kolektoryprima @ 4:21 pm

Promienniki energii cieplnej Nadzwyczaj cenione w charakterze źródło ciepła wewnątrz wysokich pomieszczeniach z uwagi na bezpośrednie nagrzewanie ciał stałych przez błyszczenie podczerwone i nie na wskroś powietrze, które tylko wtórnie jest ogrzewane na wskroś ciała stałe, za sprawą czemu pogodnie ukierunkowane jest aż do dolnej partii wysokiego obiektu. Systemy grzewcze oparte o promienniki charakteryzują się minimalną bezwładnością, w szczególności oparte o promienniki gazowe także promienniki elektryczne.

Promienniki obecnie należą do najchętniej stosowanych urządzeń grzewczych stosowanych w dużych obiektach przemysłowych, logistycznych i sportowych.

Zalety: niższe koszty eksploatacji systemu wobec tym samym komforcie cieplnym, prawdopodobieństwo zastosowania pełnej automatyki sterującej, struktura zdecentralizowany wobec większych obiektach
prawdopodobieństwo ogrzewania.

na komnaty - Onet.pl Blog

Znajdowała się powyżej, w oddzielonej inną klatką schodową części. Parter połączony był liniowo z wszystkimi gabinetami, ostatnią i najbardziej prestiżową aulą była sala balowa, z licznymi zdobieniami sufitu. Boazeria również w stylu pałacowym, przewidywała w swej górnej części miejsca dla muzyków. Sama sala o wysokości ok. 8m,doświetlona była wysokimi oknami, częściowo dekorowanymi witrażami. W Sali tej musiały odbywać się niebagatelne koncerty i dysputy. Wyższa kondygnacja nie zaskakuje, znajdują się na niej zwykłe biurowe pomieszczenia ogrzewane promiennikami cieplnymi, które podobno z samej nadwyżki energii generowanej z wyrobu cukru nagrzewały pomieszczenia do temperatury >25st.  Promienniki te jeszcze pozostały w pałacu i stanowią podobnie jak bożkowskie unikalną pamiątkę sposobu grzewczego. Wśród interesujących pomieszczeń koniecznie wypada zobaczyć unikalną (myślę w skali kraju) marmurową łazienkę z pełnia, jak na tamte czasy wygód. Podobno jeszcze niedawno więcej zabytkowych przedmiotów znaleźć można było w pałacowych piwnicach, które w tej chwili zabezpieczono kratami…

Po dawnej świetności pałacu pozostały jedynie nigdzie nie spisane wspomnienia. Większość ruchomych, stanowiących większą wartość przedmiotów zniknęła, część przeszkadzała.

Blog linka1996

www.psitulmnie.pl
Pomoc dla zwierząt
Mój kotek ARIEL
Zdjęcia mojej kici i jej przyjaciół
Notki
KAMELEON JEMEńSKI 2008-09-28

Kameleon jemeński (Chamaeleo calyptratus) to jeden z większych gatunków kameleona. Samce osiągają długość 50cm, samice mniejsze, około 35cm. Jest to bardzo piękny gatunek, posiadający ciekawe barwy. Samce szczycą się wysokimi hełmami na głowach. Również samice nie są ich pozbawione, lecz ich hełmy nie są tak wysokie.


ZANIM KUPISZ


Rozmiary: samice 35cm, samce 50cm
Terrarium o układzie pionowym i wymiarach 100/50/100cm dla dorosłej pary, dla większej ilości osobników większe
Długość życia około 7 lat
Temperatura 25-30°C, pod promiennikiem 35-40°C
Wilgotność