O czym chcesz poczytać na blogach?

Projektowanie wnętrz

poznan-pizza.blog

Projektant w wyniku tego.

Codziennie dostaję listy od studentów, którzy interesują się wystrojem wnętrz jako zawód. Pytają mnie te same pytania, które zadałem na temat mojego projektu. Z mojego doświadczenia z złych wyborów, moja wiedza jako właściciel firmy i całe życie studenta architektury wnętrz, mam zebrane razem kilka pomysłów, aby pomóc i najbliższych wnętrza studentów wzornictwa, żeby nie popełnić tych samych błędów zrobiłem. Mam nadzieję, że im rozrywki i informacji.

Co to jest Wnętrz wszystkim chodzi? Projektowanie wnętrz jest powszechnie niezrozumiany zawodu. Ludzie się romantyczną ideę tego biznesu jest o wybierając kolory, pracy z bujną piękne tkaniny, i bycie kreatywnym wszystkich żyć długo dzień. To nie jest tak. Chodzi o to, dokonywania sprzedaży, organizowanie informacji i upewnić.

Stylowy gabinet

Wieku XX.  Styl był reakcją na dominujące wówczas wzornictwo secesyjne (art nouveau). Zrywał z secesyjnym brakiem dyscypliny przestrzennej, asymetrią i fantazyjnym zdobnictwem. Rozpowszechnił się jednak na dobre dopiero w latach 20 i 30. Na Wystawie Światowej w Paryżu w 1925 roku zaprezentowano całą masę dzieł sztuki i artykułów wyposażenia wnętrz o cechach charakterystycznych dla art deco. Odtąd stał się dominującym stylem w malarstwie, rzeźbie, grafice, architekturze oraz w projektowaniu wnętrz. Paryska wystawa była mocnym impulsem do rozwoju nowego stylu, dzięki niej art deco trafił do najdalszych zakątków świata. Do dnia dzisiejszego pojawiają się dzieła i przedmioty.Charakter dzięki inspiracjom ze sztuki ludowej i regionalnej. Styl ten mocno zaznaczył sie we wszystkich dziedzinach sztuki, rzemiosła, produkcji przemysłowej. We wzornictwie meblowym przodowała Spółdzielnia Artystyczna „Ład” założona w 1926 przez grupę profesorów i uczniów Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie. Celem spółdzielni było projektowanie wnętrz mieszkalnych i przedmiotów użytkowych w stylu narodowym. Twórcy „Ładu” często sięgali do tradycji sztuki ludowej, np. Podhala. Meble te łączyły w sobie nowoczesność z tradycjonalizmem, funcjonalną prostotę z dekoracyjnością ludową. Projekty Ładu aspirowały do rangi stylu państwowego. Doceniały to agendy.

Kamila Bilik-Majerczak

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
Kategorie:Projektowanie wnętrz, Uncategorized Tagi: domowe biuro, dynamiczność, horyzontalność, projektowanie mody, wertykalność, wybieg
Komentarze (0) Trackbacki (0) Dodaj komentarz Trackback
  1. .

Nie tylko pieski blog - bloog.pl

Podróż pociągiem nie należy do moich ulubionych rozrywek. Może samo podróżowanie nie jest złe, ale dostanie się na właściwy peron na czas, graniczy z cudem. Kiedy trzeci raz z rzędu mijam mężczyznę w czarnej koszulce z żółtym napisem: projektowanie wnętrz lublin, domyślam się, że to znowu się stało.
Błądzenie po peronach jest jeszcze gorsze od jedzenia sprzedawanego na dworcach. Patrzę na twarz mężczyzny z koszulką projektowanie wnętrz lublin i upewniam się, że to ten sam człowiek i że mijam go tego dnia już czwarty raz. Mój pociąg nie będzie czekał. Wychodzę z peronu i znowu.