O czym chcesz poczytać na blogach?

Prognoza pogody

||Instrukcje, dodatki, licytacje, wymianki, konkursy|| - Onet.pl Blog


18 listopada 2007

Obecnie prognozy pogody dokonywane są w dużym stopniu na podstawie numerycznych modeli cyrkulacji atmosfery, ale nadal używa się metod, które zostały rozwinięte zanim komputery stały się.

Meteorologicznych, matematycznych technikach asymilacji tych danych, i terminowym rozprowadzaniu prognoz do użytkownika. Prognozy pogody, ze wzlędu na czas, dzielą się na nowcasting (prognoza na teraz), prognozy krótkoterminowe (0-3 dni), prognozy średnioterminowe (3-10 dni), prognozy sezonalne. Pewne zjawiska można też starać się przewidywać w dłuższych sklach.
Blogami.
8. Mnóstwo dodatków. np. tapety na pulpit, gify tła itd.
9. Miła atmosfera.
10. Średnia statystyka.
11.
12.
13.
14.
15.

I teraz zadanie dla Was, dokonczcie, co jest na moim blogu.

Kazdy kto dokonczy poprawnie, i poda adres bloga otrzyma 20 komci!

Czekam na wasze odpowiedzi

A na koniec gifek:

  Pogodynka

Wedrowniczka - bloog.pl

Wybierając się na urlop, czy też planując prace w ogrodzie, często nerwowo spoglądamy w niebo w poszukiwaniu deszczowych chmur. Kiedy prognoza pogody jest dla nas korzystna zwykle zasypiamy spokojniejsi. Tym większe rozczarowanie, kiedy na drugi dzień sytuacja pogodowa zmienia się na niekorzyść.
Prezenterzy pogodowi mają bardzo niewdzięczną pracę, ponieważ próbują przewidywać coś, co do końca przewidzieć.

Torunianka - bloog.pl

Tagi: gdzie na wakacje
Trackback: http://bloog.pl/id,330626931,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Prognoza pogody w Internecie

sobota, 19 listopada 2011 5:49
Zawsze kiedy potrzebna jest mi prognoza pogody na kolejne dni, wpisuję odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową i po kłopocie. Na szczęście dzisiaj jest wystarczająco dużo portali, na których możemy znaleźć potrzebne nam informacje.
Prognoza pogody jest nam potrzebna, kiedy wyjeżdżamy na.

NOTAM.pl od zera do ATPL

To stratus wisiał za nisko, a to deszcz, a to front się zbliżał, a to zamglenia. Marzenia o CAVOK-u o tej porze roku w większość dni trzeba odłożyć między bajki, a ja zawsze wyruszałem do Elbląga gdy pogoda była na granicy dopuszczalności do lotu z nadzieją, że kolejna prognoza przyniesie poprawę i wreszcie wsiądę w samolot. Po tym jak nowa prognoza pojawiała się w internecie pakowałem manatki i ruszałem jak niepyszny do Gdyni, gdzie wszyscy pytali jak było? Wtedy, przypominał mi się inny kawał:

O życie. Pan Darek dotyka wolanta tylko wtedy, kiedy samolot rzeczywiście spada. Ma po prostu nerwy ze stali.

W dniu egzaminu z samego rana pojawiłem się w Elblągu, gdzie pan Darek kazał mi sprawdzić prognozę pogody i zajętość stref. Okazało się, że pogoda jest jak przysłowiowy drut, a strefy w promieniu 200 km od Elbląga wolne i możemy spokojnie odbyć egzamin. Na początek dostałem informację o trasie: najpierw po prostej do Grudziądza, tam krąg i lądowanie w Lisich.

Blog bacek1

DO STAROBIELSKA.  CZY POTRZEBNY KOMENTARZ ?  MARZĘ WYŁĄCZNIE O TYM BY W BIBLIOTECE OTRZYMAĆ KOLEJNE TOMY SAGI. JEŚLI MI SIĘ UDA  ZAJĘCIE NA ŚWIĘTA ZAPEWNIONE. TYLKO TROCHĘ "KORYTKA" PRZYGOTOWAĆ  I MOGĘ SPOKOJNIE  ODDAĆ SIĘ CZYTANIU. NAWET PROGNOZA POGODY MI NIE STRASZNA.

Komentarzy: 0 JAKI CZŁOWIEK JEST NAJMNIEJ P;OŻYTECZNY ? TAKI,.

Wszystko o marketingu i nie tylko

Odpowiednia konserwacja podzespołów czy całej karoserii jest bardzo ważne, aczkolwiek nie najważniejsze, jednak gdy przychodzi zima dobrze jest, abyś posmarował czymś śruby czy przeczyścił różne przewody. No, ale kiedy ta zima przyjdzie? Jeżeli nie wiesz czym jest prognoza pogody długoterminowa to odsyłam do wujka Google, który na pewno zna odpowiedź na dręczące Cię pytanie.

Kiedy spotkałem się z twierdzeniem, że pogoda nie ma nic do rzeczy z konserwacją samochodu to się uśmiałem, a sól sypana na drogi może dobrze wpływa.