O czym chcesz poczytać na blogach?

Procenty

Pamiętnik idioty. - Onet.pl Blog

Przy okazji zapytam: jaka jest różnica między osłem i właścicielem? Wprawdzie zależy to od punktu widzenia, ale generalnie rozchodzi się o to, że właściciel osła zawsze jest od niego głupszy. Osioł, choćby nie wiem jak długo bity, nigdy nie będzie udawał, że sprawia mu to przyjemność. Osioł ma zbyt małe IQ, by zdawać sobie sprawę, że można być debilem.

Dobra, wracamy do kwestii podstawowej, znaczy do tego, co robić, żeby nic nie robić. Odpowiedź jest prościutka – robić procenty!

Procenty są największym wynalazkiem cywilizacji. Zdecydowanie. Drugim pod względem ważności stał się drut kolczasty. Też mnóstwo problemów załatwił. O drucie sporo w innym miejscu napisałem.

Co do procentów, rzecz jest wiadoma i dla każdego jasna: starczy dopisywać. Starannie, bez pośpiechu. Niczego.

gazeta on-line

Wyborcza" dodaje, że lista sposobów "robienia klienta w konia" jest długa. Dziennik powołując się na badania Inspekcji Handlowej wymienia najczęściej stosowane metody kuszenia klientów przez super- i hipermarkety. Pierwsza z nich, "na ulotkę": ceny w gazetkach promocyjnych nie zgadzają się z tymi na półce. Druga, "na głęboki koszyk": do kosza z towarami przecenionymi dokłada się nieprzecenione. Kolejna, "na mieszankę": towary, którym kończy się data przydatności do spożycia, miesza się z normalnymi. Jest jeszcze metoda "na wystawę": sklepy z ubraniami i butami wieszają wielki napis: "Obniżki o 30, 50, 70 procent". W środku produktów przecenionych o 50 i 70 procent jednak "już nie ma".
13:00, wydaje , biznes
Link Dodaj komentarz »
37 procent Polaków chętnie by z kraju wyjechało
Ponad jedna trzecia Polaków nie wyklucza wyjazdu do pracy w Unii Europejskiej jeśli tylko będzie taka możliwość. 60 procent społeczeństwa o emigracji nie myśli. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez.

Poradnik Inwestycyjny

Kwartalną. Załóżmy również, że lokujesz na tej lokacie 100 zł i chcesz obliczyć jaką kwotę zgromadzsz po 5 latach. Jako, że ma to być przykład na obliczanie procentu składanego to siłą rzeczy musimy założyć, że zyski z poszczególnych lat cały czas są reinwestowane.

Konkretne dane wpisujesz do wzoru na wartość przyszłą w następujący sposób:

FV =  100 zł * (1 + 10%/4)^5*4

FV = 100 zł * (1 + 0,1/4)^20

FV = 163,86

Jeżeli nie wiesz dlaczego akurat tak zostaly podstawione konkretne wartości zajrzyj TUTAJ i zapoznaj się z podstawowym wzorem na obliczanie wartości przyszłej.

Można sobie taki mini kalkulator liczący procent składany zrobić w kilka sekund w dowolnym arkuszu kalkulacyjnym, wpisując konkretny wzór w postaci formuły. To bardzo proste. Zalecam Ci wykonanie takiego ćwiczenia. Przy okazji poćwiczysz sobie stosowanie tego wzoru.

Pamiętaj, że same przeczytanie danego wpisu na moim blogu to za mało. Musisz wykorzystać podaną tutaj wiedzę w praktyce, aby odniosła ona pożądany skutek. Praktyka czyni mistrza.

Pozdrawiam!

Robert Kajzer

DARMOWY kurs Inwestowania w Fundusze Inwestycyjne

Brazylia - Onet.pl Blog

1516171819
20212223242526
2728293031  


20 października 2008
Religia
Według spisu ludności w roku 2000  Wiadomo, że 73,6 procent Brazylijczyków do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Liczba katolików spada. 1960 r.,.