O czym chcesz poczytać na blogach?

Prezydent

regionalne - takietomiasto

DZIEŃ ŚWISTAKA cz.3
A teraz trzymajcie się krzeseł wrogowie, bo będzie o sukcesach pana prezydenta. Nie o pierdołach typu: remonty i budowa dróg i budynków, opieka nad ubogimi, poprawa komfortu życia mieszkańców. Nie o zapewnieniu mieszkańcom dostępu do kultury, oświaty i sportu, budowę  nowych obiektów i ich wyposażenie - bo takie duperele należą do statutowych zadań KAŻDEJ jednostki samorządowej. Na to idą lokalne podatki i to się należy mieszkańcom jak psu buda.
Natomiast wszystko inne inicjatywy, wykraczające poza zakres obowiązków samorządowego urzędnika, warte są odnotowania. A na tym polu, nasz pan prezydent jest bezkonkurencyjny.
Głupio by przecież wyglądało, gdyby np. piekarz wywieszał na piekarni transparent, że udało mu się upiec chleb. Rozumiemy się, prawda?
-------------------------------------------------------
ROK 2007
„Będę pracował dla dobra miasta. Tak mi dopomóż Bóg”, ślubował wybrany na drugą kadencję prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski. -.

Kaczyland - socjotechnika w służbie złych ludzi - Onet.pl Blog

a). sam udowadnia, że jego obecność na szczycie była dla Polski niekorzystna,
b). przeczy swojemu własnemu zdaniu z wywiadu dla "Super Expressu", który ukazał się zaledwie dzień później (17.X.):


"Pyt: (...) Naprawdę był pan potrzebny na szczycie w Brukseli? 

Prezydent Lech Kaczyński: Oczywiście, że tak. Po pierwsze, po to, by pokazać całej Europie, że w kwestii klimatycznej prezydent i rząd mówią jednym głosem, że głowa państwa wspiera premiera w tej sprawie. Po drugie, byłem potrzebny ze względu na dyskusję o Gruzji.
(...)"

Faktycznie, gdyby Kaczyński na szczyt nie pojechał, cała Europa, a może nawet i Ameryka, mogłaby sądzić, że prezydent RP ma inne zdanie w omawianych sprawach... Tylko kogo by to obchodziło?? I o to właśnie chodziło w całym tym wyjeździe - żeby coś (nieważne co) kogoś (nieważne kogo) obeszło, bo bez tego nie byłoby Lecha Kaczyńskiego w mediach. Warto też wspomnieć, że na obecnym szczycie polski rząd walczył o to, by odkręcić uzgodnienia.

Czeczenia

Uczestniczyły w uroczystej inauguracji roku szkolnego. 3 września siły specjalne wzięły budynek szturmem. Zginęło 333 zakładników, w tym 186 dzieci.

W piątek od rana na terenie szkoły gromadzili się bliscy poległych, byli zakładnicy i mieszkańcy miasta. W ruinach sali gimnastycznej, w której terroryści przetrzymywali zakładników i w której zginęła większość ofiar, składano kwiaty, zapalano świece oraz układano zabawki. Przed budynkiem ustawiano wieńce. Prawie wszyscy mieli łzy w oczach lub płakali. Punktualnie o godz. 9.15 - o tej porze terroryści wtargnęli do szkoły - odezwał się żałobny dzwon.

Hołd zabitym złożył prezydent Osetii Północnej Tajmuraz Mamsurow. Jego dzieci - córka i syn - były wśród zakładników i zostały ranne. Towarzyszył mu pełnomocnik prezydenta Rosji w Południowym Okręgu Federalnym Dmitrij Kozak, jedyny urzędnik federalny, zaproszony na uroczystości.

W południe na cmentarzu w Biesłanie, na którym pochowane są ofiary dramatu, odsłonięto pomnik, upamiętniający 10 oficerów elitarnych oddziałów specjalnych "Alfa" i "Wympieł", poległych w czasie szturmu szkoły. Na cokole umieszczono napis, wyrażający wdzięczność komandosom, którzy własnymi ciałami osłaniali zakładników.

.

takietomiasto4

Nie nam maluczkim wtrącać się w skomplikowane podchody na górze bo wiadomo, że władza pochodzi od Boga, a nie z wyboru ludu.
I o tym pamiętajcie idąc na wybory.
A wyborczy wyścig trwa!

Na jedno krzesło w Radzie Miejskiej Wałbrzycha poluje ze 14 kandydatów. Do powiatu jest mniej chętnych, bo tam diety radnych dużo niższe.
Oj, będzie się działo! Największą zagwozdkę mają włodarze dusz naszych grzesznych, bo kogo tu obstawić w niedzielnych kazaniach? Najbardziej po linii jest LPR, ale niestety - bez siły przebicia w Wałbrzychu. Ewentualnie PIS i Samoobrona, a już broń Boże liberały z PO!
No tak, ale pan prezydent nasz Najjaśniejszy.....
Trzeba będzie iść do wróżki, albo rzucać monetę.
Kampania wyborcza trwa, ale radni zebrali się 27 października na pożegnalnej sesji. Patrząc na porządek obrad, wygląda na to, że ostatniego dnia załatwili całą czteroletnią kadencję!
Aż cztery razy trafiła się Uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność Prezydenta Miasta wniesionej przez ...
I to już szczyt bezczelności! Skarżyć się na Najjaśniejszego. Chłop pracuje 24 h na dobę: buduje tożsamość, umarza podwładnym zaległości w czynszach i podatkach, wydaje zarządzenia o sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

Prawo Zongyi

Bezprawnymi
konstytucyjnego ustroju Republice Zongyi Ludowej
2. Czynienie przygotowań o których mowa w pkt.1.
3. Podejmowanie działalności zmierzającej bezposrednio do usunięcia środkami bezprawnymi organu prawnego władzy Zongyi
lub organu samorządowego.
4. Wywieranie przemoca lub groźbą bezprawną wpływu na czynnosci organów władzy Zongyi lub samorządów
5. Działanie na szkodę Republiki Zongyi Ludowej
6. Branie udziału w działalności obcego wywiadu lub spispowaniu przeciw Zongyi
7. Celowe wprowadzenie w błąd Zongyjskiego organu prawnego
8. Publiczne znieważanie Narodu Zongyjskiego , jak i samej Zongyi
9. Publiczne zniewazenie Prezydenta Zongyi
10. Publiczne znieważenie symboli państwowych

Art.15. [Przestępstwa przeciwko obronności]

Zabronione i ścigane z całą surowością prawa jest:

1. Zamach lub dopuszczenie się zamachu na Zongyjskie Siły Zbrojne
2. Czynienie przygotowań o których mowa w pkt.1.
3. Prowadzenie zaciągu do służb wojskowych i organizacji innego kraju
4. Wspieranie obcego wojska lub organizacji wojskowej
5. Niewykonanie lub odmowa wykonania rozkazu zadanego przez osobę pełniącą czynną słuzbę wojskową

Art.16. [Przestępstwa przeciwko wolności]