O czym chcesz poczytać na blogach?

Prekursorzy

Blog Reso Ukw

Samego dnia około godz. 16.30 poznają Państwo wyniki egzaminu i dokonam wpisu do indeksów tym osobom, którym się powiedzie i które mają już zaliczone konwersatoria. Z osobami, którym się nie powiedzie spotkam się na dopytce, której warunki przedstawię podczas ogłaszania wyników (termin i forma będzie zależeć od tego ilu osobom powinie się noga). Gdyby ktoś nie miał indeksu, zawsze może podejść na dyżur w pokoju 137. Zapraszam!<br /> <br /> Ucząc się do egzaminu proszę koncentrować się na wydarzeniach, tendencjach i najistotniejszych zjawiskach społecznych przedstawionych w tekście. Proszę nie uczyć się dat, nazwisk i obcojęzycznych nazw instytucji - oczywiście poza nazwiskiem prekursora i rokiem powstania Międzynarodowego Biura Wychowania w Genewie! ;-)<br /> <br /> Trzymam kciuki za naukę i pozdrawiam serdecznie - dr Grzybowski</span>

Komentarzy: 0 dr Grzybowski 2012-01-24 <span style="font-size:19px;">Wysłałam juz notatki na maila. Oto szczegóły </span><span style="font-size:19px;">dotyczące nauki do zaliczenia z tego przedmiotu, które dostałam od dr Grzybowskiego:):<br /> <br.

kitkat blog

Wsystkie ziarenka piachu z dywaniku w przedpokoju, z brodzika zniknęły kamień i rdza, z rur wybulgotnęły spalone włosy. To sposób na odstresowanie, rzekłabym. Nie ma to jak nauczyć się tydzień wcześniej, odmawiać co dzień wieczór modlitwę: "praindoeuropejski, semito-chamicki, uralski, paleoazjatycki, eskImo-aleucki" itd. czy "O systemie koniugacyjnym sanskrytu w porównaniu do innych języków europejskich - Bopp", "Kurs językoznawstwa ogólnego - de Saussure", "Institutiones linguae slavicae dialeci veteris" - Dobrovsky, by spalić się po samym, wyuczonym w dzieciństwie, dzień dobry. Wraz z posadzeniem dupska na krzesło w gabinecie profesora L.
Twórca filologii słowiańskiej to Dobrovsky. Prekursor metody historyczno-porównawczej w językoznawstwie słowiańskim to Vostokov. Prekursor językoznawstwa historyczno-porównawczego to Mikloszić.
Panu profesorowi nie spodobało się pomieszanie nazwisk z definicjami.
I konotacja, teoria nostratyczna, pole semantyczne, sem i archisem, podział frazeologizmów i języki alternatycjne przestały mieć znaczenie. Znajomość czasopism slawistycznych i dzieła pani Rudnik-Karwatowej. Biblie słowiańskie i kodyfikatorzy języków słowiańskich także.
Zgłupiałam po pierwszym komentarzu: "Czy mam panią wyrzucić?", a mowa giętka i spore zaplecze mozolnie zdobywanej wiedzy porwał w szpony sęp nerwów chcących dobrze wypaść studentek.
Gdy serce załomotało, kiedy.

O dorosłym chłopcu


2009-06-05 00:06:49 >> ZC: Real Life

To już jest prawdziwa masakra, polanica naprawdę doprowadza mnie do szału. Teraz zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości coo do mojego przyszłego szczęśliwego życia. Na początku miałem wątpliwości co do posiadania dzieci, teraz zaczynam naprawde wątpić w małrzeństwo. To wszystko jest takie bez sensu,z życiowego szczęścia nr1 przeradza się w plastikową klatkę. Co z tego że marzyłem o wspaniałym życiu kiedy prawdziwe życie wygląda tak. Jest smutne, bolesne, słabe, kruche i bezlitose. Wiem że kiedyś może mi się to przesłanie wydawać śmieszne al dziś naprawde glęboko w to wierze i mam nadzieje że może być przestrogą na przyszłość typu: "jak żyć". tak poza... Hitler był prekursorem emosów, Alf był prekursorem satanistów(jadł koty), Ulubionym grzechem diabła jest pycha, Dżizas Krajst Superstar.


skomentuj (0)
2009-06-13 01:21:52 >> Nie mówiąc nic

Gorąca kąpiel, czuje się jak bym wiedział co się stanie, jaka będzie przyszłość. Przez dłuższy czas nie zdawałem sobie sprawy ale właśnie otwieram w swoim życiu całkiem nowy rozdział, to bardzo ważny moment, muszę się starać aby go nie zawalić. Czas na miłość tego jestem pewien, brakuje mi miłości i czułości, naprawdę. Czasem czuje że nie mam gdzie wylać łez, to mnie doprowadza do rozpaczy. Myślę o śmierci, ale nie tak jak kiedyś, za długo przebywamy ramie w ramie żeby się jej bać, po prostu.

Aszera – Żona Pana Boga

Zapomniany. Pamiętamy o Koperniku, Marii Curie-Skłodowskiej, Janie Heweliuszu, lecz Witelo (ok. 1230 – ok.1280, 1314?) był z nich wszystkich pierwszy. Wymieniany jest wśród największych umysłów epoki powstania uniwersytetów i wielkiego rozwoju nauki. Erazm Witelo ( Ciołek) urodził się ok. 1230 roku na Śląsku. Źródła są rozbieżne co do jego miejsca urodzenia, jedne wskazują na Wrocław, inne na Legnicę. Wiadomo, że był synem Polski z rycerskiego rodu i niemieckiego osadnika z Turyngii. Sam mówił o sobie „syn Turyngów i Polaków – uringorum et Polonorum filius?, „z ziemi naszej, to znaczy polskiej – in nostra terra, scilicet Polonia„. Był prawdziwym człowiekiem – orkiestrą; uważa się go za prekursora optyki i psychologii, zajmował się też medycyną, filozofią i matematyką. Wynalazł m.in. przyrząd do kreślenia krzywych. Swoją edukację rozpoczął w szkole klasztornej w Legnicy, gdzie też przybrał w końcu habit. Naukę kontynuował na uniwersytetach w Paryżu i Padwie. Na tej ostatniej uczelni został także wykładowcą. Poznał tam  i zaprzyjaźnił się m.in. z Wilhelmem  z  Moerbeke,  a także największymi sławami epoki, św. Tomaszem z Akwinu i Rogerem Baconem. Pozostał mocno związany z piastowskimi księstwami śląskimi, często prowadząc działania dyplomatyczne i posłując w imieniu księcia Henryka IV Probusa. W roku 1273 ukończył swoje największe dzieło: Perspectivorum libri decem