O czym chcesz poczytać na blogach?

Prędkość światła

cyrograf blog

Z tą samą prędkością, wszystko zależy od ośrodka, nie ma wartości stałych. Zmieniamy stałą Plancka'a :D


Biorąc pod uwagę ww. wzór, jeśli stała P. zmaleje, to zmaleje również energia, nie trzeba skończyć fizyki, żeby to zauważyć... Skoro prędkość światła jest prędkością przesyłu informacji, to zmniejszając stałą P. zmienimy opór przepływu. Co się nagle dzieje? Wszechświat napędzany taką samą ilością energii przy mniejszej stałej P. "pozwala sobie" na przyspieszenie prędkości światła odwrotnieproporcjonalnie do spadku wartości stałej P.

_BLOG martel6m - e-blogi.pl


Z punktu wiedzenia fizyki nie ma najmniejszego powodu, aby czas był jednym jedynym zjawiskiem fizycznym JEDNOKIERUNKOWYM.


I rzeczywiście, ostatnio mnożą się Obserwacje fizyki jądrowej, które zdają się podważać tyranię Czasu ponad innymi cechami Świata. Albowiem Czas jest bardzo mocno związany z prędkością światła. I te obserwacje wskazują, że prędkość światła nie jest ostateczną granicą, że zachodzą Obserwowalne zjawiska badane przez fizykę podstawowych składników materii, które wskazują, że prędkość światła BYWA PRZEKRACZANA bardzo często - lub też że Czas płynie Wstecz.


Nie Wolniej - to, że gdzieś płynie wolniej, a gdzieś szybciej, to.

Walka z najpotężniejszym przeciwnikiem!

Wszystko, czyli zarazem nic czyli "0" to energia. Stan skupienia energii to masa, a także czas. Przed powstaniem obecnego wszechświata istniała tylko energia która nie była określona w czasie ponieważ czas nie został "skupiony" czyli się nie zmaterializował. 

E=Mc^2 czyli energia równa się materii razy prędkość światła do kwadratu. Czyli 1 energii = 1 masie * prędkość światła^2.

Jeżeli nie istniał dla wszechświata czas to wszechświat dzieje się na okrągło. Jest linią prostą która odnosi się jak linia do najmniejszej wielkości czasu czyli 1/nieskończoność sek. 

 1/∞ +  

eS O eL A eN O - Onet.pl Blog

Ma datę przydatności skoro od tysięcy lat tryska ze źródeł? -Dlaczego gdy wykręcimy na telefonie pomyłkowy numer nigdy nie jest zajęty? -Dlaczego kobiety zawsze otwierają usta gdy malują rzęsy? trzeba to sprawdzić


-Gdyby morze nie miało rowów to czy byłoby głębsze?
-Skoro prędkość światła wynosi prawie 300 milionów metrów na sekundę, to jaka jest prędkość mroku?
-Jeśli nagle usunąć by wszystkie statki z oceanów to czy poziom wody by zmalał?
-Czy jeśli dwaj bracia bliźniacy wezmą za żony dwie identyczne bliźniaczki to czy urodzą im się identyczne dzieci?
-Czy na marsie trzęsienie ziemi nazywałoby się.

Deine Bild ist sicher... ich trags in mir...uber 1000 Meere...


- Czyli ci się nie podoba- skwitował Tom z uśmiechem.- Zaraz wyjeżdżamy na drogę koło tego zwalonego drzewa i możemy tam się zatrzymać i odpocząć.
- I zapalić papierosa- zgodził się Bill.
*****
Rozpędzili się jadąc asfaltową dróżką w stronę wspomnianego wcześniej drzewa. Tom rozwinął nieprawdopodobna prędkość i bez problemu zostawił zlęknionego brata w tyle, który przystanął i grzebał w oku w poszukiwaniu natrętnej muszki, która miała czelność wpaść tam, gdzie nie powinna. Tom zatrzymał się przy drzewie i z zaskoczeniem stwierdził, że dziewczyna stojąca okrakiem nad różowym rowerem to Zuza, która czekała aż Mikołaj pozbiera.Była tak wielka, że Tom obawiał się, że Bill, zaraz puści pawia, tak jak wtedy, na karuzeli. Jeszcze nigdy nie widział, żeby jego brat tak szybko się poruszał. Oczywiście pomijając sytuacje, gdy jest w samochodzie prowadzonym przez jakiegoś pirata drogowego, lub gdy trzeba uciekać przed robakiem. Wtedy potrafi rozwinąć prędkość światła. I jak widać, na jednośladzie też potrafi, tylko jak dotąd skrzętnie ukrywał tą umiejętność.
- Zuzka odsuń się!- Krzyknął Tom i Mikołaj i doskoczyli do nieświadomej zagrożenia blondynki z próbą ratowania jej przed rozpędzonym jednośladem. Jednak Bill i jego rower byli pierwsi. Dziewczyna usłyszała wrzask i nawet nie.