O czym chcesz poczytać na blogach?

Prawo zemsty

filmoteka strachu

Tego filmu. Ani przez chwilę to uczucie się nie pojawia. Najpierw dziewczyna staje się ofiarą brutalnego gwałtu, nie wybłagując sobie u swych oprawców ani krztyny litości. Później to oni sami zbierają bezlitosne razy wymierzone przez prawo zemsty stojące wysoko ponad [...]

UNDERGROUND (2011)

Z przypadku ten film, o którym dotąd nie.

Miłość, która pokonałaby czas i przestrzeń... - Onet.pl Blog

- czuła jak do oczu napływały jej łzy. Odwróciła szybko głowę zanim czarnooki zauważył jak spływają one po jej policzkach. Wytarła je szybko.
- Sakura... - zaczął chłopak choć nie bardzo wiedział co chce powiedzieć. Ona miała prawo tak myśleć. Zostawił ją... Porzucił... Nauczył samotności, czyli tego co przeżywał zanim stał się członkiem Drużyny Siódmej. Nienawidził samotności a jednak wybrał ją dla zemsty... I do tego pokazał samotność osobie, którą kochał. Skrzywdził ją. I to bardzo. A ona teraz ma prawo mieć do niego o to pretensje. - Przepraszam Sakura... Ale Ai... Ona jest taka jak ja. Wiem co ona czuje. I dlatego mogę ją.

Die Schmetterling

Nie patrzeć, to zło w najczystszej postaci. Nie dość, że jeśli ktoś umiera, wiele osób cierpi przez to w swoich sercach, to w dodatku muszą zorganizować kosztowny pogrzeb, później kłócą się o spadek… Pominąłem tu jeszcze kwestię zemsty. O tak, Śmierć zawsze rodzi chęć zemsty. Bo jakim prawem odebrano nam naszego drogiego przyjaciela? Ktoś musi przecież za to odpowiadać. I tak oto rodzi się mściciel krwi, który ręką swą za wszelką cenę zgładzi winnego..Szczęśliwe:
1. Ze wszystkich ksiąg możesz czytać i rozumieć zapisane w nich słowa, i przestrzegać ich, ale słów zapisanych w tej jednej – Biblii, przestrzegać nie będziesz. Chyba, że odpowiednio je zinterpretujesz.
Jest to Prawo Księgi.
2. Nie musisz mi służyć, nie musisz nawet wierzyć w moje istnienie, ale wystarczy, że nie będziesz kroczył ścieżkami Boga.
Jest to Prawo Bezbożności.
3. Miłuj swoich przyjaciół i nienawidź wrogów..

Tam...za drutami...toczy się inne życie...
2007-08-21 15:58:22 >> The Analogs "Poza prawem"

Byli biedni ale chcieli
By świat leżał u ich stóp
Prawo mieli sobie za nic
Chcieli radość życia czuć
Wychowani na ulicy
Rozpoczęli swoją grę
Ona piękna, on zuchwały
Powiedzieli kiedyś - nie!
Lufy nigdy już nie stygły
Już nie mogli się.
Gaz
Wymykali się obławie
Uciekali cały czas
Gliny ich nienawidziły
A biedacy pokochali
Każdy z nich chciał tak jak oni
Być okrutny i odważny
Zmienić dolę swą przeklętą
Trochę zemsty, trochę krwi
Worek z forsą mieć pod głową
Wtedy ma się piękne sny

Poza prawem, poza prawem
Na zawsze i do końca
Poza prawem, poza prawem
Jechali w stronę słońca
Poza prawem,.

Najdłuższe podchody w dziejach Hogwartu... - Onet.pl Blog

List zaadresowany oczywiście do niej:

- To nie był mat! R.L. – przeczytała – Kurczę oni chyba coś szykują. – dodała.

 Na nieszczęście nie myliła się. Już następnego dnia dosięgły nas szpony ich zemsty za wtargnięcie do ich sypialni. Byłyśmy w siódmym niebie, gdyż flądry wybywały na randki. Oczywiście poumawiały się z huncwotami. Przez cały dzień śpiewały jak skowronki. To tylko przenośnia, gdyż żadna z nich nie umie.

Odbieram swoją własność – odpowiedziałam i ruszyłam do wyjścia. Za mną podążyły dziewczyny, które przez moment obserwowały jak Syriusz wygrywa. Sel nie mogąc już dłużej wytrzymać złapała wieżę Lupina i przesunęła nią w prawo:

- Szach mat – powiedziała i z uśmiechem na ustach wyszła, a my za nią. Za drzwiami śmiałyśmy się z miny huncwocików. Byli kompletnie zaskoczeni. Nigdy się tam na s nie spodziewali. Muszę przyznać, że tego dnia nie.