O czym chcesz poczytać na blogach?

Prawo budowlane

Place zabaw - artykuły tematyczne

Prawo budowlane a place zabaw

Budownictwo

Zamieszkania można nieustannie zmieniać, płynąc wraz ze swym domem do przyjaźniejszego nam klimatu i otoczenia.

Dom na wodzie będąc prawie statkiem (jednostką pływającą), nie jest na stałe związany z gruntem, zatem nie posiada żadnych ograniczeń, które narzuca Prawo Budowlane.

Domy na wodzie mają także taką zaletę iż nie będąc na stałe związane z gruntem nie muszą urbanistycznie pasować do otoczenia. Możemy zatem stworzyć oryginalny, ciekawy projekt, odważnej konstrukcji architektonicznej i nie musimy się obawiać o brak.

Don Basil komentuje - Onet.pl Blog

Na przejazd, a inspektor przy pierwszej wizycie nie daje mandatu, tylko listę uchybień które w ciągu tygodnia należy poprawić bo jak nie to mandat. Szkoda, że my nie zmierzamy w tym kierunku.

P.S.2. Polskie prawo - trudne prawo. Adam Rapacki z MSW w odpowiedzi na Interpelację posła Stanisława Pięty napisał, że co prawda legitymacja posiadacza broni nie uprawnia do zakupu amunicji do celów kolekcjonerskich, ale nie ma przeciwwskazań by ktoś mający pozwolenie do celów.
Zakładane przez wywiad skarbowy też ktoś płaci)

   Do niniejszego wpisu zainspirowała mnie rozmowa z trochę starszym kolegą, który jako absolwent technikum budowlanego ma uprawnienia budowlane "starego typu", czyli jeszcze te, które wydawał wojewoda na mocy prawa budowlanego z 1974 r. (notabene akt ten liczył całe 10 stron). Przepisy wykonawcze do ówczesnego prawa budowlanego przewidywały dla mojej branży (czyli specjalność.

Causidicus Ius Blog

Obowiązkowa kontrola obiektów przez przedsiębiorców do 30 listopada 2011-10-27Polskie Prawo Budowlane nakłada obowiązek okresowych rocznych i pięcioletnich kontroli obiektów budowlanych.

Co najmniej raz w roku skontrolowane muszą zostać:

a) elementy budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe warunki atmosferyczne i.

Mój Alfabet Żagański - Onet.pl Blog

         Taka schizofrenia prawna istnieje w wielu dziedzinach naszego życia i daje o sobie znać w wielu przypadkach. Wystarczy przeczytać (!?) umowę bankową, instrukcję do PIT, prawo budowlane, jakiekolwiek inne prawo i zestawić go z innym, które powinno pasować, a nie pasuje. To daje możliwość niemal dowolnej interpretacji. Urzędnik ZUS sobie. Urzędnik US sobie. A my tkwimy po środku i w razie rozpatrywania racji zawsze stoimy na przegranej pozycji,.

Paragrafy! Ale coraz powszechniejsze staje się lekceważenie prawa. Bo jest ono nie zrozumiałe, bo jego przepisy wzajemnie sobie przeczą, bo ludzie nierozumieją tych wykluczających się postanowień. Jedynym wyjściem zdaje się być łamanie przepisów lub ich omijanie. Złe prawo powoduje łamanie prawa, nawet tego dobrego. Wszak jeden precedens powoduje skłonność do powszechnego łamania prawa i do tolerowania tego faktu przez innych.

Wanda

Ateo Info

Roku, a tam pierwszy tekst, jaki rzuca się w moje oczy, to lament lesbijki, że rząd premiera Tuska nie zajmuje się dostatecznie gejami i lesbijkami. Obawiam się, że jeśli w ten sposób będziemy podchodzić do pewnych problemów, to można tworzyć reakcje emocjonalne, w których prawo kontrastu, prawo przekory będzie spychać rzeczywiste problemy na margines, a inne problemy będą mocno wyakcentowane.

Cóż, Życiński wydaje się być człowiekiem inteligentnym, mimo wszystko. Stąd wnioskuję, że jest to kolejny przykład, gdy wiara religijna.

Jeszcze nie jest za późno. Rządzący mają czas, by się ocknąć i podjąć trud rozwiązywania realnych problemów. Byleby przestali chować głowę w piasek i nie zaklinali rzeczywistości opowieściami, że zwykłym Polakom potrzebne jest jedynie dobre prawo budowlane.

  • Państwo w pozycji strusia, Mirosław Czech, Gazeta Świąteczna

Komentarz Magdaleny Środy:

Rząd zdaje się zapominać, że Kościół przez setki lat był przeciw sekcjom zwłok, transplantacjom, demokracji, zasadom.