O czym chcesz poczytać na blogach?

Prawa dziecka

REMONT! - Onet.pl Blog


- Co niedziela ?
- Co niedziela ..
- Z całą rodziną ?
- Z całą ...
- A do którego ?
- Do Carrefoura ....
Olek
4 Fajnie,a może jeszcze jeden?
Dziś Dzień Dziecka!!!
Charakter. Obecnie świętoto znane jest już tylko w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji i krajach bałtyckich.
Wiele krajów świata świętuje Dzień Praw Dziecka 20 listopada, wrocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka (w 1959 r.) oraz Konwencjio Prawach Dziecka (w 1989 r.). Jest to konkurencyjne świętozaproponowane w 1954 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którazaleciła wszystkim państwom organizowanie obchodów Powszechnego Dnia Dziecka i zaapelowała, aby wykorzystać te obchody do.

Old Bear - bloog.pl

Też ze Skandynawii – pojawiło się słowo „skandal”
Jaki skandal?
„Dziewięcioletnia Nikola, której polscy rodzice mieszkają w Norwegii, trafiła do norweskiej rodziny zastępczej za sprawą gminnej organizacji praw dziecka i opieki Barneverntjenesten w Oslo.
Według portalu Emito.net mała Nikola została odebrana polskiej rodzinie 30 maja. Jak podaje portal, norweska instytucja uznała, że w polskim domu dzieje się coś niepokojącego, skoro dziewczynka jest.Okrzyknięto skandalem! Jak on smiał? Złamał prawo norweskie jak jakiś bandyta. Rutkowski był w stałym kontakcie telefonicznym z dzieckiem, z czego można wnosić, że dziecko chciało – wbrew organizacji, która niby reprezentuje jego prawa – zatem dziecko chciało opuścić rodzinę zastępczą, czemu nie ma się co dziwić skoro miało swoją, normalną rodzinę, za którą zapewne tęskniło (oczywiście wbrew prawu tęskniło).
    Powtórzę:.

Muzyka, która w moim sercu gra... ^^ - Onet.pl Blog

Stosowania się do pewnych zasad (wszyscy jednak dobrze wiemy, co się dzieje, gdy tych zasad się nie przestrzega). Czyli prawo jazdy jest zsynchronizowane z prawem drogowym. Posiadanie prawa jazdy umożliwia prowadzenie pojazdów, ale zmusza do przestrzegania prawa drogowego. Możemy wybrać - czy mamy prawo jazdy, czy nie. Czyli to jakby prawo ograniczająco-uprzywilejowujące.

Następne prawo - prawo pracy (zależnie od zawodu) ma za zadanie regulować problemy związane z etyką pracy. Czyli ani nie.Karę otrzymamy po śmierci. To takie prawo wskazująco-"ograniczające" (wiem, że to może głupio zabrzmieć, bo tak na prawdę to prawo nie ogranicza tak bardzo, ale w naszym kochanym języku nie ma na takie coś słowa).

Prawa człowieka. Prawa dziecka. Prawa kobiet. Nie wymagają od nas (jako osób, których to prawo bezpośrednio dotyczy) żadnego poświęcenia. Jest to zbiór przywilejów, które mają na celu tylko i wyłącznie jasność ludzkich możliwości wobec innych praw. Jedyne.

Blog Sygrydy Dumnej

Dobry kawal roboty identyfikujac konkretne osoby i osadzajac je w warunkach historycznych. Wypelnila luke, opisujac to wszystko jakby mimochodem i chwala jej za to. Umiescila sporo zdjec, na których widac i wychowawców, i wychowanków warszawskich domów dziecka. Spod jej pióra wychodza pelnokrwiste postaci duzych i malych. To wazne, poniewaz wypelnia luke po Zagladzie. Bo co innego przeczytac, ze gdzies zginelo tylu a tylu Zydów, a co innego ze zginal Mosiek, Sara i Srul. Zatrzymuje sie przy tym przy ich.

Z dawnymi pokoleniami Polaków-Zydów. Udaje jej sie pisac o tym w sposób naturalny, a to sztuka nie lada. Od lat bowiem nie ma ani sensownej dyskusji, ani jezyka, ani zwyczaju i nadal panuje ostry podzial: albo Polak, albo Zyd. Odmawia sie konkretnym ludziom prawa do podwójnej tozsamosci. Jak pozytywny, to Polak. Jak szuja, to Panie, Zyd. Help!

 

Korczak nie jest znany zadnemu szwedzkiemu pedagogowi i Szwedzi sa przekonani, ze to oni wymyslili prawa dziecka. Za to Niemcy, z rak.

myśl za myślą czyli wędrówka po wstędze Möbiusa - Onet.pl Blog

Sie dzieje. Tzn nic ciekawego się nie dzieje, raczej byle jak, ale i tak ważne, że się dzieje, niż miałoby być gorzej:)

Znalezione ostatnio w necie, na jakiejś brzdącowej stronie, w całosci cytuję:

 

"Apel Twojego dziecka wg Korczaka:

 

Nie psuj mnie. Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego, czego się domagam. To tylko próba sił z mojej strony.

Nie bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję-.


Nie bój się miłości. Nigdy.                

Autor: Janusz Korczak
pedagog, pediatra, pisarz,
prekursor walki o prawa dziecka"

 

I tak mi się to wydaje całkiem do rzeczy. I rzeczywiście każdy rodzic co jakiś czas powinien sobie ten apel przeczytać. Ja w każdym razie wstawiłam w ulubione, aby zerknąć, kiedy nie wiem, dlaczego.

mutancik | przemyślenia, przeżycia, emocje

Lekcji nauczycielka wyszła na moment, a wtedy starsze dzieciaki zaczęły we mnie rzucać papierami, na co ja odwróciłam się i pokazałam im język, o czym skwapliwie doniosły pani, gdy tylko wróciła.

Tak wyglądały w tamtych czasach prawa dziecka. Nie powiem, żeby mi się podobała dzisiejsza sytuacja, w której to nauczyciel jest w szkole straumatyzowany, ale muszę przyznać, że tamto zdarzenie było dla mnie dość straszne. W przedszkolu zresztą nie było lepiej – miałam.