O czym chcesz poczytać na blogach?

Prądnica

Człowiek uczy się przez całe życie…

    Foto
  • Historia
  • Sport
  • Travel
  • Nauka
  • Cywilizacja

Drzwi wytwarzające prąd?

Luty 23, 2008

W jaki sposób można zaoszczędzić na energii elektrycznej w budynku, przez który codziennie przewijają się tłumy? Wystarczy zamontować drzwi obrotowe, które będą działały jak prądnica, przekształcająca energię mechaniczną pchających je ludzi na energię elektryczną.

Studio Fluxxlab z Nowego Jorku wymyśliło generator prądu dla dużych budynków, działający na bazie bezpłatnej energii ludzkiej. Wynalazek ten to Revolution Door – drzwi obrotowe. Tego rodzaju pomysły już wcześniej przychodziły do głowy konstruktorom, jednak nikt do tej pory nie wcielił ich w życie.

A okazuje się, że zasada działania mechanizmu jest bardzo prosta. Projektanci wbudowali w konstrukcję drzwi obrotowych obracające się koło magnetyczne, oraz nieruchome koło ze zwojnicą, a oprócz tego przetwornik prądu. W ten sposób stworzyli oni darmowy generator, który.

J.Tomczak

Nikola Tesla


 

(Никола Тесла, ur. 10 lipca 1856 r. w Smiljanie, zm. 7 stycznia 1943 r. w Nowym Jorku) – serbski inżynier i wynalazca.Jest autorem ok. 300 patentów, głównie rozmaitych urządzeń elektrycznych, z których najsławniejsze to: silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownia wodna, bateria słoneczna, turbina talerzowa, transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa) i świetlówka. Nikola Tesla był m.in. twórcą pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. Początkowo za twórcę radia uważano Marconiego, jednak w 1943 r. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych przyznał prawa patentowe Tesli. Rozprawa rozstrzygnęła się po śmierci wynalazcy, przez co powszechnie za twórcę radia uznaje się Marconiego, mimo iż przyznał się on do wykorzystania wcześniejszych prac Tesli w zbudowaniu radia.

 

.:RED red RED:.

'Cuz you're there for me too..."
Ada aka GT
Niegdyś zamieszkała w klatce obok, obecnie zameldowana w wiosce zwanej Tanowo City, posiadającej całe trzy sklepy. Ma wrodzonego skilla wyszukiwania i wiązania się z plackami[Przyjaciel człowieka bojącego się lalek, tudzież: Syn Zajezdni]. Jej specjalnością są egipty i jedzenie. Jako dziecko bawiła się na płytach, rurach i w opuszczonych domach. Kocham ją ponad życie.

Monika aka Rybcia
Koleżanka z ławki przez pierwszy tydzień edukacji w szkole podstawowej, później nas rozsadzono za rozmawianie na lekcji. Znana z długoterminowych romansów[rekordem są dwie godziny z panem X] oraz zamiłowania do placków[Prądnica]. Uzależniona od dowcipów o zabarwieniu erotycznym, już w nauczaniu początkowym przybiegała oznajmiając światu: "A widzieliście ten film? ALE SIĘ PIEPRZYLI!". Mimo to jest wrażliwa i płacze przynajmniej raz dziennie, natchnięta wzruszeniem. Straszna przylepa. Kocham ją za to, że mieszka blisko.

Katarzyna aka Burdel Mama aka KaPe
Z nią najlepiej tańczy się do przebojów Spice Girls. Razem podbijałyśmy klasowe dyskoteki w czasach podstawówki. To po niej odziedziczyłam swą 'rozwiązłość'. Zakochana do nieprzytomności w postaciach szkaradnych, typu Dzwonnik i Upiór. Pasjonują ją siły nieczyste. Idealistka bez perspektyw na przyszłość. Kocham ją za.

Motory to pasja...

0,29 kGm (2,9 Nm)
obroty momentu maksymalnego 2800 obr./min.
cykl pracy dwusuw z przepłukaniem zwrotnym
chłodzenie swobodny przepływ powietrza
przeniesienie napędu kołami zębatymi (zęby skośne)
silnik-skrzynka biegów i=57/12=4,75
liczba biegów 2
przełożenie biegów I bieg 1,92 ; II bieg 1,0
przełożenie całkowite I bieg 26,6 ;II bieg 13,9
zmiana biegów rękojeścią umieszczoną na kierownicy
ilośc oleju w skrzynce biegów 0,5 l
sprzęgło dwutarczowe, mokre
odbiór napędu łańcuch rolkowy 1/2x4,8x100 ogniw, liczba zębów koła zdawczego z=12
instalacja elektryczna napięcie 6V, prądnica prądu przemiennego o mocy 20W
instalacja zapłonowa iskrownik-prądnica
kąt wyprzedzenia zapłonu stały 27 stopni (3 mm przed ZZ)
odstęp pomiędzy stykami przerywacza 0,3-0,4 mm
świeca zapłonowa gwint M14x1,25 ; wartość cieplna 225 (wg Bosch) lub F80 (wg Iskra)
odstęp między elektrodami świecy 0,5-0,6 mm
masa silnika bez oleju 10,5 kg
gaźnik GM 12F
paliwo etylina 78, mieszana z olejem Lux 10, Lux DW lub Mixol S w stosunku 25:1
rozruch silnika rozrusznikiem nożnym

Podwozie

rozstaw osi 1110 mm
całkowita długość pojazdu 1680 mm
całkowita szerokość pojazdu 600 mm
wysokość.