O czym chcesz poczytać na blogach?

Pradawny ląd

Dzień po dniu - Onet.pl Blog

   Laura zobaczyła dziś na niebie jasną smugę, którą pozostawił po sobie przelatujący samolot:
- Ojej, kamień zimnego ognia!!
Dla niewtajemniczonych - w bajce pt. "Pradawny Ląd" dinozaury nazwały tak przelatujący meteoryt.

    Trochę później, w domu. Stanęła przed lustrem, zadarła bluzkę do góry, wypięła brzuch i zaczęła wywijać pupą:
- Zobac, wyglądam jak Sakila!

ORDOWIK vatkoo blog - Onet.pl Blog

Wód.

PO TRZECIE. Tłok w morskich głębinach i coraz liczniejsi wrogowie skłoniły niektóre zwierzęta do schronienia się w wodach słodkich i na bagnistych przybrzeżnych płyciznach a nawet nieśmiało na lądzie.Znajdowały tam sporo pokarmu w postaci kożucha roślin wyrzucanych przez fale morskie a także zwierzęta, które wyrzuciło na brzeg morze i teraz bezradne czekały na paszcze drapieżników, które chętnie wychodziły z wody szukając tak.

Znajdywały się w kambrze przy równiku wędrowały  na południe a tam jak wiadomo jest mroźna strefa polarna.Nad biegunem południowym znalazła się Afryka,połączona z Ameryką Południową,Antarktydą i Australią; wszystkie razem stanowiły one wielki,pradawny kontynent zwany Gondwaną.I tak podążające lądy kierowały się ku biegunowi południowemu gdzie jest zawsze zimno a gdy ląd jest przy biegunie oczywista sprawa, że powstaje wtedy lądolód.  Lądolód odbija promienie słoneczne więc mniej.

DubDelay

U Waszych stóp i wciąż pytam, kto? Zechciejcie odpowiedzieć jeden choćby raz. I co mówi? Co mówi? Czy mówi niewiele, wręcz nic prawie, czy mówi tak, jak mówią wieki? Czy mówi? Pełen napięć, ironii, chwytów. Chwytów niebanalnych, ironii o sile pradawnej. Ile tej siły jeszcze w nas? Szukajmy! Nie pozwólmy, by ‘That hold me inside’, nigdy nie pozwólmy. Pomimo sztormu dobijmy brzegu. Wybiegnijmy z łodzi naszych ponurych na plażę radości bezkresną. Na ten Ląd Elizejski. I nic nam po nagich grekach, my też przecież nadzy, my też bezkreśni. Białą flagą zwycięstwo obwieśćmy tym, co nie wygrali jeszcze. Nie bójmy się zatem, szukajmy, bo gdzieś jest to. Czeka na nas, tak jak my czekamy. I raz jeszcze.

Zjawiska Paranormalne

Zniszczenie wyspy dokonało się podczas awarii generatorów, a co za tym idzie - wyzwolenia ogromnej ilości energii. W obecnych czasach to własnie ona jest przyczyną tajemniczych znikniec statków i samolotów na tym obszarze. Atlantydy szukano również na lądzie, a mianowicie w poludniowej części Hiszpanii oraz w okolicy wysp Cykladów, które ze względu na ogromną katastrofę wulkaniczną (ok. 1500 lat p.n.e.) utożsamiane bywają z resztkami Atlantydy. Prace poszukiwawcze prowadzone były również na.I zastosowania najnowocześniejszych obecnie zdobyczy techniki, została tajemnicą do dnia dzisiejszego. Wiele ekip badało ogromne obszary podmorskie z miernym, wciąż identycznym skutkiem. Poszukiwacze czasami trafiali na miejsca, które mogły być pradawnymi kompleksami mieszkalnymi i znajdowali dziwne konstrukcje, które mogły być wytworem pracy rąk ludzkich, lecz żadne odkrycie nie można uznać za bezsprzeczny dowód na istnienie Atlantydy. Niewyraźne, często naciągane dowody, sprzeczne ślady.