O czym chcesz poczytać na blogach?

Prąd elektryczny

toniezabawa.blog

Lato jest takie jak lubię.

skomentuj (2)

dwudziesty lipca 2011-07-20 18:06:36

Albo weźmy
taki Piorun. Ogólnie wiadomo, że gdy różnica elektrycznych Potencjałów pomiędzy dwoma Środowiskami jest duża, może nastąpić Wyładowanie, czyli coś, co tę różnicę zmniejsza. W Atmosferze działa to tak: energia nagromadzona w Chmurze znajduje najkrótszą drogę i sama tworzy sobie Drogę po której może popłynąć Prąd Elektryczny, bo Piorun to nic innego jak właśnie Prąd. Atomy gazów z których Atmosfera się składa zostają obdzierane ze swych powłok elektronowych i stają się zbiorowiskiem Jonów, doskonale przewodzącym prąd. A jak już Prąd ten popłynie, i podgrzeje tę mieszaninę, to zamienia się ona.

Masaz Tajski Warszawa Kursy Masazu Tajskiego Szkolenia Masazy Tajskich

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania promieniowania laserowego biostymulacyjnego 6.4.4. Metodyka zabiegów laserem biostymulacyjnym 6.5. Biostymulacja laserowa termiczna 6.6. Terapia fotodynamiczna 6.7. Zasady bezpieczeństwa podczas pracy z laserem 7. Elektroterapia 7.1. Podstawy fizyczne 7.2. Wpływ prądu elektrycznego na tkanki 7.3. Reakcja mięśni i nerwów na prąd elektryczny 7.4. Działanie przeciwbólowe zabiegów elektroleczniczych 7.5. Wpływ elektroterapii na ukrwienie tkanki 7.6. Ogólne zasady wykonywania zabiegów elektroleczniczych 7.7. Prąd stały 7.7.1. Galwanizacja 7.7.2. Jonoforeza 7.7.3. Kąpiele elektryczno-wodne 7.8. Prądy małej częstotliwości.

gadżeta.pl

Na razie jest czarno-biały, za to czytelnością bije na głowę wszystkie komputerowe ekrany, z jakimi miałem dotąd do czynienia. Urządzenie stosuje technologię e-Ink. Po polsku przyjęło się to nazywać "elektronicznym papierem".

Działa to na zasadzie elektroforezy, czyli wymuszonej przez prąd wędrówki naładowanych cząsteczek barwnika zatopionego w plastiku. Działając elektrycznie w odpowiednim punkcie, możemy nadać mu różne stopnie szarości, od zupełnie czarnego do zupełnie białego.

W tej technologii nie mamy świecącego ekranu, tylko po prostu czarne litery na.
Dla osoby, która lubi rozbierać zabawki, by zobaczyć, co mają w środku, najbardziej zaskakujące jest to, że sam ekran już po wymontowaniu go z urządzenia nadal pokazuje to, co na nim było przedtem. Obraz nie zniknie, bo cząsteczki barwnika pozostały tam, gdzie je przedtem przywołał prąd elektryczny. Żeby zmienić ten obraz (lub choćby go wykasować), trzeba ponownie podziałać prądem.

Dzięki temu oczywiście samo zużycie energii jest znacznie mniejsze niż przy zwykłym komputerowym ekranie. On prąd pobiera przez cały czas, bez względu na to, czy na ekranie wciąż się.

Opowieści z Bełchatowa

Kręciłam się po mieszkaniu, próbując włączyć ogrzewanie. Październikowa pogoda nie chciała nas rozpieszczać. W mieszkaniu było już dość chłodno, a w nocy potrzebowałam kocyka, żeby nie marznąć. Włączenie ogrzewania to nie jest wcale takie łatwe zadanie, kiedy ma się grzejniki na prąd elektryczny. Coś tam trzeba ustawić, przestawić… Zawsze zajmował się tym Novotny! Serio, będę musiała do niego w końcu zadzwonić i powiedzieć, jak strasznie tęsknię. Może nawet znajdzie czas, by wpaść do Bełchatowa w odwiedziny? Oddałabym mu nawet swoje łóżko.

  Dodaj komentarz do wpisu „(11) troszkę historii i planów na przyszłość”
 • (10) będzie dobrze, jeśli włączą znów prąd

  Trening dłużył mi się niesamowicie. Nawrocki stwierdził, że przyszłam niepotrzebnie. Dostałam przecież od lekarza tych dziesięć dni wolnego. Ja stwierdziłam, że przecież i tak będę się.

 • Alaneiz's Blog …Gwiezdne dzieci…

  Myśl po prostu „zapala się” w chwili, kiedy wejdzie w światło. Światło obniża substancję myśli i w ten sposób przyciąga taką samą częstotliwość. Myśl jest niewidzialna i staje się widzialna dzięki wybuchowi światła. Myśl w formie światła penetruje mózg i zostaje przekształcona w elektryczny impuls o specyficznej częstotliwości, która zależy od wartości przyjętej przez was myśli.

             W momencie, kiedy stajecie się czegoś świadomi, to znaczy, że odbieracie myśl, którą to coś jest. Kiedy odbieracie.

  W przeciwieństwie do tego, co wszyscy uważają, mózg nie jest źródłem myśli. On tylko przyjmuje myśli ze strumienia świadomości. To jest organ stworzony przez Bogów specjalnie po to, aby odbierać i gromadzić myśli, które przeszły przez Ducha waszego jestestwa, zostały przekształcone w prąd elektryczny, wzmocnione i przesłane za pośrednictwem systemu nerwowego do każdej części waszego ciała, gdzie są uświadomione, w celu osiągnięcia zrozumienia.

              Dzięki technologii posiadacie odbiorniki radiowe z.

  tuuusia blog

  Gdzieś indziej, mam nadzieję, że szczęśliwsza...


  [']  skomentuj (5)

  2005-09-21 16:23:05
  prąd to podstawa!
  dzisiejszego dnia miałam okazję w pełni docenić dobrodziejstwo jakim jest prąd. tak. zwyczajny prąd elektryczny.
  ...z okazji, że odwołali nam dzisiaj dwie pierwsze lekcje, mogłam pospać nieco dłużej. po przebudzeniu wpadłam na pomysł, żeby umyć włosy. po prostu. do wyjścia z domu zostało mi jeszcze jakieś pół godziny z minutami. wtykam suszarke do kontaku i co? PIIIIIIP!
  .

  PAN NADCHODZI

  I powiedział: „…Dzisiaj nastąpił czas, aby przystąpić do pracy” Bardzo szybko zawołano pastorów z naszego zboru. Wszyscy uklękli i zaczęli gorliwie się modlić.


  W tym momencie odczułem jak przez moje ciało przeszedł prąd elektryczny. Pomyślałem, że już nadszedł czas, odejścia z tego Życia. Mówiłem do Pana, „Jezusie, ja będę odchodził do Ciebie, spotkam się z Tobą. Wyproszę jeszcze u Ciebie uzdrowienie i moje dzieci nie będą sierotami”

  Nagle.