O czym chcesz poczytać na blogach?

Powierzchnia użytkowa

CAD Blog

Modelur to dodatek do programu Sketch-Up, którego zadaniem jest umożliwienie parametrycznego projektowania przestrzeni miast. W przeciwieństwie do “zwykłych” rozwiązań CAD, w których proces ten należy zacząć od definicji zewnętrznych wymiarów budynków, Modelur pozwala użytkownikom na określenie zestawu parametrów końcowych, takich jak powierzchnia zabudowy, całkowita powierzchnia użytkowa lub liczba pięter. Następnie mogą oni wprowadzać zmiany dowolnych parametrów podstawowych i obserwować automatyczne modyfikacje pozostałych mające na celu zachowanie zdefiniowanych na wstępie ustawień. Rozwiązanie ma prosty interfejs użytkownika i oferuje szereg dodatkowych narzędzi, takich jak funkcje sygnalizowania błędów i konfliktów,.

Dom jak marzenie

Hipotecznego. Boję się trochę, chociaż wysokość sumy o jaką będziemy się ubiegać nie jest duża jeśli porównać ją z kredytami, które bierze się na budowę nowego domu. Przy kredytach na remont i modernizację domu banki przyjmują nieco inne kryteria rozpatrywania wniosków. Przede wszystkim dom już stoi, a na jego wartość wpływa lokalizacja, wiek, powierzchnia użytkowa itp., itd. Po drugie nasze zarobki nie pozwolą nam wziąć większej kwoty niż 50 - 60 tysięcy.

Po podjęciu decyzji zaczynamy więc poszukiwania. Po pierwsze banki, w których mamy konta, po drugie banki w ich okolicy, po trzecie banki z najniższym oprocentowaniem w CHF. Logicznie dla naszych możliwości wybór pada na Reiffeisen. Przynajmniej tak.

Szukaj, burz i buduj albo tylko buduj

Niewielkich mieszkaniach, już przyszłościowo i zapobiegliwie inwestują w działki budowlane.Młodzież jest bardzo dobrze zorientowana w realiach panujących na rynku nieruchomości. Zdają sobie sprawę, że na tym polu może być ciągły rozwój. Ludzie szczególnie wykształceni będą dążyć do zmian swoich warunków lokalowych na lepsze.

Zobacz też: Powierzchnia użytkowa i Domy parterowe

.

Włochy

Notki
Liguria 2008-12-11 Liguria to region administracyjny w zachodnich Włoszech, o powierzchni 5416 km², 1,7 miliona mieszkańców i ze stolicą w Genui (727000 mieszkańców). Gęstość zaludnienia 325 osób na km².

W skład Ligurii wchodzą 4 prowincje: prowincja Genua, prowincja La Spezia, prowincja Savona i prowincja Imperia.
Każdemu przedmiotowi z muzeum zaledwie kilka sekund uwagi, obejrzenie całości zajęłoby jakieś... osiem lat. Dobrze zatem wcześniej zaplanować sobie trasę zwiedzania tak, aby zobaczyć najbardziej interesujące nas eksponaty.

Niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w Pompejach. To jedyne miejsce we Włoszech, gdzie architektura użytkowa, prywatna, a także państwowa i sakralna zachowały się w tak dobrym stanie. Stało się tak dzięki wielkiej katastrofie - 24 sierpnia 79 roku naszej ery wybuch Wezuwiusza zasypał to miasto gorącym popiołem. W wyniku tej tragedii zginęli ich mieszkańcy, ale ich domostwa, sklepy, świątynie i fora ocalały do naszych czasów. Spacerując uliczkami.