O czym chcesz poczytać na blogach?

Powiatowa

Blog Dariusza Piątka wicewojewody mazowieckiego - Onet.pl Blog

- przebudowa drogi Bartodzieje (Kolonie) wraz z korektą skrzyżowania z drogą powiatową Bartodzieje - Wola Goryńska

 • miasto i gmina Warka - przebudowa ulicy Nowakowskiego w Warce
 • Głowaczów - przebudowa drogi gminnej relacji Mariampol-Grabnowola
 • Zakrzew - przebudowa drogi Dąbrówka Podłężna - Taczów
 • Przytyk - przebudowa drogi gminnej Glinice - Maksymilianów
 • Wierzbica - przebudowa ul. J. Krasickiego, S. Żeromskiego i ul. Wiatracznej
 • miasto i gmina Kozienice - przebudowa drogi gminnej Janików Folwark - Ruda - Śmietanki - Gmina Kozienice
 • Chlewiska - przebudowa drogi gminnej Zaława-Smagów
 • Zwoleń - przebudowa odcinków ulic Alei Pokoju i Kościuszki w Zwoleniu,
 • Wolanów - Remont nawierzchni drogi i chodników w miejscowości Młodocin Większy
 • miasto i gmina Lipsko - przebudowa ulic Czachowskiego i Kilinskiego wraz z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej
 • miasto i gmina Szydłowiec - poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych gminy Szydłowiec stanowiących połączenie z drogą wojewódzką Nr 727 oraz drogami powiatowymi (ul. Północna i ul. Kościuszki) poprzez przebudowę ulic Browarskiej, Słonecznej,.

 • Międzyrzec Podlaski

  Miasto za wszystkie dobra, jakie czyni mu powiat, musi płacić. Za pałac, za działeczki. Budujemy powiatowi chodniki i ulice. Gdy powstawał budynek straży pożarnej, ówczesny naczelnik Telega, pomysłodawca inwestycji, odsunął ją od parku i alei. Umiejscowienie tam teraz zakładu ZDP spowoduje, że blisko parku stanie kolejny komin, bo jeden już mamy w pobliskim PGR. Ponadto będzie tam składowane i dowożone kruszywo – wyliczał radny. Stwierdził, że działka może być warta 600 tys. zł. Zaapelował do radnych, by uchwały nie podejmowali.
  Argumenty samorządowców zirytowały burmistrza Grzyba. – Nie uważam, że miasto szasta majątkiem. Musimy płacić, jeżeli chcemy mieć instytucje powiatowe w mieście. Oddziały zamiejscowe też istnieją tylko dlatego, że co roku opłacamy koszty łączy internetowych. Zarząd Dróg Powiatowych do niedawna mieścił się w firmie państwowej, ale odkąd przejął ją prywatny właściciel, chcą wynieść się z miasta. Byłoby błędem na to pozwolić – przekonywał. Włodarza miasta zaskoczyła kwota, na jaką radny Olesiejuk wycenił działkę. – Przez cztery lata odkąd jestem burmistrzem nikt się nią nie interesował. Nie wiem, jaka jest jej wartość, a wycenę możemy zrobić dopiero po podjęciu uchwały. Nie sądzę jednak, by kosztowała więcej niż 50 tys. zł – stwierdził. I dodał: – Nie chcę wypominać, ale pałac kiedyś można.

  Zaczęło się od Złotoryi

  Pozdrawiam.

  17:24, krogulec14
  Link Komentarze (23) »
  wtorek, 05 stycznia 2010
  Kołaczyce, Łaszczów, Przecław, Radłów, Szepietowo i Tychowo

  Z dniem 1 stycznia 2010 roku do grona miast dołączyły następujące miejscowości: Kołaczyce, Łaszczów, Przecław, Radłów, Szepietowo i Tychowo. Cztery pierwsze je odzyskały a następne dopiero teraz zaczynają miejską "karierę".

  13:46, krogulec14
  Link Komentarze (8) »
  piątek, 11 grudnia 2009
  1 485. Żywiec

  Żywiec jest miastem powiatowym w województwie śląskim. Położony jest u ujścia Koszarawy do Soły, prawego.

  Przemysław Górski - Onet.pl Blog

  Zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 1805C na odcinku  Zbiczno - centrum o długości 0,670 km. Koszt inwestycji wyniósł 385 428,27 zł. Zakończono również przebudowę drogi powiatowej nr 1837  C na odcinku Bobrowo- centrum.  Długość odcinka 0,865 km. Koszt inwestycji wyniósł – 675 258,92 zł.

  Sukcesem zakończyły się również roboty remontowe na drodze Nr 1805C /Krotoszyny/ - Zbiczno - Brodnica na odcinku drogi ul. Niskie Brodno-Wczasowa. Długość odcinka 0,610 km. Koszt inwestycji – 205 855,17 zł.

  Kolejną drogą, która została wyremontowana jest droga powiatowa nr 1837C Zdroje.

  Aktualności - Federacja Młodych Socjaldemokratów w Olsztynie

  Posiedzenie Rady
  Kolejne spotkanie Rady Powiatowej FMSu odbyło się 6 marca br. . Tym razem gospodarzem było Biuro Rady Wojewódzkiej SLD.

  Oprócz bieżących kwestii takich jak stan realizacji projektu gazety "PROPAGADNA", a także akcji plakatowej zajęto się głównie tematem zbliżających się konwencji SLD w mieście i województwie. FMS zadeklarował swoją pomoc przy organizacji zjazdów a także zapowiedział czynne uczestnictwo w ramach delegacji.

  Rada Powiatowa FMS podjęła również uchwałę na temat propozycji PiSu odnośnie zmiany nazw ulic kojarzących się z Polską Ludową w ramach tzw. dekomunizacji.

  Z uwagi na pojawiające się informacje o reaktywacji Stowarzyszenia "Młode Centrum" (nieformalnej młodzieżówki Partii Demokratycznej) FMS postanowił bliżej przyjrzeć się rozwojowi tej organizacji w Olsztynie oraz, w dalszej perspektywie, zaproponować współpracę merytoryczną i organizacyjną koalicyjnej formacji.

  15:07, bartlomiej.jasinski , Aktualności
  Link Dodaj komentarz » .

  wrzeszczyna - Onet.pl Blog

  R.
  Obszar: województwo wielkopolskie
  Zjawisko: stan ostrzegawczy
  Stopień zagrożenia: 3
  Przebieg:
  W ciągu minionej doby nastąpił spadek stanu wody rzeki Noteć na wodowskazie w Czarnkowie o 10 cm. Obecnie utrzymuje się stan ostrzegawczy. W miejscowości Wrzeszczyna nastąpił przyrost wody o 15 cm. W Wieleniu nastąpił kolejny wzrost stanu wody w rejonie parku „stara” Noteć.” Przewidywane dalsze wzrosty stanu wody, w związku z zatorem lodowym w rejonie Wielenia. Zagrożenie nie spowodowało konieczności ewakuacji osób czy zwierząt. Działaniami kieruje Burmistrz Miasta Wieleń.W Krzyżu Wlkp. nastąpił spadek stanu wody poniżej stanów ostrzegawczych. W rejonie drogi powiatowej 1323 P Drawsko – Krzyż Wlkp. stan wody na tym samym poziomie, tj. 70 cm poniżej poziomu drogi.
  Skutki:
  Utrudnienia przepływu wody, zagrożenia dla obszarów przybrzeżnych, możliwe wystąpienia zagrożenia dla życia ludzi i dóbr materialnych zlokalizowanych w pobliżu rzeki.
  - proszę o rozpowszechnianie treści komunikatu, w celu ostrzeżenia maksymalnej ilości ludności;
  - o negatywnych skutkach zjawiska proszę informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Czarnkowie tel. kom. 722 323 225 lub 606 304 147
  - adres internetowy komunikatów ostrzegawczych IMGW:
  www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

  Powiatowe Centrum
  Zarządzania.

  Blog Polityczny Mariana Starownika - Onet.pl Blog

  Członkowie izb: osoby fizyczne i prawne będące płatnikami podatku rolnego, podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych i członkowie RSP posiadający wkłady gruntowe. 
  Kandydować można tylko w okręgu, w którym kandydat ujęty jest w spisie uprawnionych do glosowania.
  Wybór członków rady powiatowej odbywa się w wyborach bezpośrednich, większościowych i tajnych. W gminach o powierzchni użytków rolnych do 4 tys. ha wybiera się 1 osobę, w gminach o powierzchni powyżej 4 tys. ha wybiera się 2 osoby. W miastach na prawach powiatu wybiera się jednego przedstawiciela i wchodzi on w skład rady powiatowej izby z sąsiedniego powiatu.
  Dalsza procedura jest następująca:
  - rada powiatowa izby wybiera przewodniczącego rady powiatowej i delegata na walne zgromadzenie izby,
  - walne zgromadzenie izby rolniczej wybiera prezesa izby rolniczej i delegata do Krajowej Rady Izb Rolniczych.
  Przypomnijmy, że w Polsce funkcjonuje 16 walnych zgromadzeń izb rolniczych:
  1. Dolnośląska Izba Rolnicza z siedzibą we Wrocławiu,
  2. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza a siedzibą w Przysieku.
  3. Lubelska Izba Rolnica z siedzibą w Lublinie,
  4. Lubuska Izba Rolnicza z siedzibą w Zielonej Górze,
  5. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego z siedzibą w Łodzi,
  6. Małopolska Izba Rolnicza z siedzibą w Krakowie,
  7. Mazowiecka Izba Rolnicza z siedzibą w Warszawie-Wesołej,
  8..