O czym chcesz poczytać na blogach?

Potop streszczenie

Me, myself and I

 
  
Nie no, kurde

czytam streszczenie od dobrych 2 godzin Nad Niemnem i wciąż nie wiem o co chodzi -.- kocham streszczenia. Oby był Potop, oby był Potop... :P poza tym co za łybacka wpadła na genialny pomysł zrobienia dwóch matur pod rząd? może jeszcze kurwa w nocy między czwartkiem a piątkiem nam trzecią dosunie...
w sumie to już wole ustne, przynajmniej człowiek ma gwarancje ze zda :P a tutaj z tym poldonem to nie ma zartów :(

niewyzyty blog

Spędziłem wieczór przy komputerze i jedząc samemu pizzę z zamrażalki.

Wtorek był powrotem do szarej rzeczywistości. Zaczęło się wstawanie o 6:55 i marznięcie na peronie. Mam nową nauczycielkę od polskiego, która na wstępie zrobiła dziwne wrażenie. Mianowicie kazała nam w 8 dni przeczytać Potop. I albo jest głupia, albo po prostu wie, że i tak większość tego nie przeczyta. Ja takich książek nie trawię(jeżeli jakiekolwiek :P ) i nie mam zamiaru się męczyć przez 1400stron. Wolę 70 stron streszczenie. Stanowczo.

O szkole będę teraz pewnie pisał dużo, bo to jednak miejsce gdzie toczy się moje życie. Będę się podniecał ocenami i wyzywał sam siebie, że coś zawaliłem. A mam ambitne plany uczyć się i robić zadania. Jak zawsze we wrześniu. Mam nadzieję, że uda mi się chociaż.

Kronika Skrzydeł

Seishirou (po lewej) i Subaru (po prawej) w "X"

Także w tym miejscu należy wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest powiązanie z ‘Iksem’. Ktoś to czytał tamtą mangę przed Tokyo Babylon, będzie się niemiłosiernie nudził. Powód? Większa część tomiku 9 to streszczenie historii naszych dwóch panów. Z tą wiedzą gwarantuję wam przewidywalność wydarzeń i największy spoiler, jaki moglibyście dostać. A to nie wszystko. Bohaterowie zostawali wykorzystywani w wielu CLAMPowskich crossoverach, z Tsubasa -RESERVoir CHRoNiCLE- na czele.

  • @Kawashima13 Chociaż nie, Gośce cały ostatni rozdział został... czyli pewnie już skończyła XD 1 hour ago
  • @Kawashima13 ...osoby przeczytały, klasowe kujony nad kujonami: Magda, Gośka i Iwoncia XD 1 hour ago
  • @Kawashima13 U nas też kilka osób narzeka, że Potop w miarę fajny, ale za długi i za mało czasu mieli. Chociaż na całą klasę całe 3... 1 hour ago
  • '2 tom' Potopu za mną... jeszcze jeden... 6 stron...! 1 hour ago
Follow @Natti159

aliteracja blog

W niepamięć. Obecnie mamy nadmiar podaży książek w stosunku do popytu i możemy się w nich pławić i świetnie i... No właśnie, tutaj zaczynają się przysłowiowe schody i niewyczerpane źródło rozczarowań.
Czym się kierować przy zakupie jeśli nie mamy żadnego konkretnego pomysłu, nie musimy czytać Potopu na klasówkę (dzięki Bogu czas lektur licealnych za nami!) i mamy ochotę na coś zachwycającego, ale niewiadomojakiego? W takich chwilach absolutnie nie wolno ulegać jakimikolwiek (!) recenzjom oraz opiniom na okładkach książek. Popełniają je niestety zawodowi pochlebcy, którzy w „Samotności w.Istnieje. Poważny czytelnik nie może zatem opierać swoich wyborów na tak mglistych przesłankach. Lepiej również nie wierzyć opiniom innych pisarzy. A nuż drukuje ich to samo wydawnictwo i co wtedy z bezstronnością?
Jeżeli poszukujemy lektury mającej spełniać jakieś wymogi tematyczne zalecam nie ufać streszczeniom na okładce. Czytając: „[książka] opowiada o trudnej miłości rzeźbiarza Paula i Clary, córki lekarza Wermachtu - pary żyjącej współcześnie, lecz zmagającej się z przechodzącym z pokolenia na pokolenie, jak złowieszczy śmiech ogra, przekleństwem przeszłości” powinniśmy liczyć.

+Smoke On The Water+


Wstajemy nocą. Ciemno jest, ślisko.
Szukamy serca - bierzemy w rękę,
nasłuchujemy: wygaśnie męka,
ale zostanie kamień - tak - głaz.

I tak staniemy na wozach, czołgach,
na samolotach, na rumowisku,
gdzie po nas wąż się ciszy przeczołga,
gdzie zimny potop omyje nas,
nie wiedząc: stoi czy płynie czas.
Jak obce miasta z głębin kopane,
popielejące ludzkie pokłady
na wznak leżące, stojące wzwyż,
nie wiedząc, czy my karty iliady
rzeźbione ogniem w błyszczącym złocie,
czy nam postawią, z litości chociaż, > ......

... nie napiszę nic madrego... nie napiszę nic szczególnego poza jednym, mainowicie była u mnie wspaniała Mała Mi i było superr, ale wyjechała i... i jutro są wywieszane listy rekrutacyjne... boję się choć wszyscy mi mówią, ż enie ma czego...

P.S
oto secjalne streszczenie dla dwóch leserek (apuska i oszołomka): zrozumiecie za dwa latka...
skomentuj (2)

just for me the church bells rang

I mam pełną świadomość swojej żałosności. I nic z tym nie robię. Podsumowując, jest jak zwykle.
Ach, zapomniałabym... boli mnie ząb, którego nie ma od...taaak, od środy.

Motywacja potrzebna od zaraz. Szczęśliwych posiadaczy, którzy mają ochotę odstąpić trochę swojej zapraszam do mnie. Przyjmę każdą ilość.

I wymyśliłam sobie wczoraj, że zmienię miejsce.Przydałoby się ileśtam gramów motywacji, dożylnie, natychmiast zaraz już.
Nic mi się nie chce. Ou...chyba napisałam to już drugi raz. Nie mam najmniejszej ochoty odpowiadać na wezwania fizyki i 'Potopu', które dochodzą mnie zza ściany i dręczą jak wyrzut sumienia. Powinnam czytać streszczenie zacnej tej książki (obiecałam sobie, przeczytam ją na wakacjach, poważnie), następnie powinnam siedzieć z nosem w notatkach z fizyki i zakuwać wzory. Jutro czeka mnie uroczy dzień z.

World of JoannaM ;) - Onet.pl Blog

Zorientowałam się, że nie pisałam notek od prawie miesiąca.
Właściwie nie było żadnym powodów do niepisania prócz mojego wrodzonego lenistwa.

Krótkie streszczenie wydarzeń z tego miesiąca:
Przeszłam do finału dwóch konkursów, przygotowuję się (taa, jasne) do rejonu z historii.
(Okazało się, że życzenia składane przy łamaniu się opłatkiem.
I że uważa tak przynajmniej 8 osób z mojej klasy (to miłe :D).
Byłam na basenie i okazało się, że jeszcze pamiętam, jak się pływa. ;)
Razem z chórem wystąpiłam na Wigilii dla nauczycieli, a potem jadłam strasznie kwaśny barszcz i niesmaczne kluski z makiem.
Przeczytałam "Pana Wołodyjowskiego" i (aktualnie) 2/3 "Potopu".
Kilkakrotnie śniła mi się okupacja niemiecka, pewnie pod wpływem "Czasu honoru" i książek Marii Kann.
W programie "Mam Talent" zwyciężył jak zwykle nie-najlepszy (w domyśle: nie ten, na kogo.