O czym chcesz poczytać na blogach?

Potęgi

Historia, polityka, terroryzm - Onet.pl Blog

Przyjęciem na zachodzie idei globalnego wolnego handlu. Przekonanie o braku potrzeby ochrony własnego rynku oraz konieczności gospodarczego specjalizowania poszczególnych krajów stało się w ostatnich kilkunastu latach dogmatem. Stany Zjednoczone oraz państwa Europy Zachodniej spokojnie znosiły przenoszenie przez rodzime koncerny fabryk do krajów o tańszej sile roboczej. Dezindustrializacja świata łacińskiego nie niepokoiła nikogo. Uważano, że samo posiadanie know-how wystarczy, aby utrzymać dominujące miejsce na gospodarczej mapie świata. Tymczasem autorzy zwracają uwagę na fakt, że wszystkie potęgi budowały swój dobrobyt w oparciu o gospodarczy protekcjonizm. Czyniły tak (bądź czynią dalej) m.in. Francja, Wielka Brytania, Niemcy, USA, czy spoglądając na Daleki Wschód – Japonia. W podobny sposób postępują dziś Chiny. Używają w tym celu protekcjonizmu monetarnego, czyli zaniżają kurs własnej waluty.

      Po ciekawych i słusznych pierwszych rozdziałach książki, czytelnika zainteresowanego problematyką chińską może spotkać zawód. Autorzy odchodzą od realistycznego i zdroworozsądkowego oglądu rzeczywistości i.

Matemika

Więcej »

18:32, matemika , Zadania tekstowe
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 kwietnia 2008
potęgi cd
I jeszcze kilka przykładów
Więcej »

19:55, matemika , potęgi i pierwiastki
Link Dodaj komentarz »
Potęgi
Dziś trochę o potęgach. Zadania dotyczą zastosowania twierdzen o potęgach ( wlasności poteg) do obliczania wartości wyrażeń arytmetycznych i przekształcania wyrażeń algebraicznych.
Więcej »

19:37,

photobloger 2

Śpisz – odrzekło Pierwsze – Śnisz, jest Ci dobrze i ciepło. Widzisz to, czego normalnie byś nie dostrzegło.
- Za to powiedz mi – zapytało Drugie – Co Ty widzisz, co aż tak Cię urzekło?
- Spójrz tylko – szepnęło Pierwsze – Spójrz tylko na te liście
I wtedy pierwszy i drugi trzymając gwóźdź poczęły wkręcać go w Pierwsze. Początkowo bolało, polała się krew, która zamazała Pierwszemu obraz.
- I widzisz – rzekło Drugie – trzeba było nie patrzeć
Pierwsze zamrugało kilkakrotnie, po czym oczyściło się łzami ze spływającej krwi.
- Nigdy nie zrozumiesz potęgi piękna – zaszlochało – Nigdy nie zrozumiesz potęgi ciepła, magii drżenia i absolutnej przyjemności. Moje łzy oczyściły mnie, zmyły krew i po chwili znów mogę podziwiać, ciepło, piękno, przyjemność, drżenie.
- A gdzie szósty, siódmy? – zapytało Drugie
- Widzę ich niedaleko stąd – uśmiechnęło się Pierwsze – stoją tam, na skale.
Oboje zaczęli się przyglądać szóstemu, siódmemu i pozostałej trójce.
- Czy to jest piękne? – zapytało Drugie
- Nie – rzekło Pierwsze – To jest absolutnie piękne
- A czy jest to ciepłe?
- Nie –.

METIN2 - Onet.pl Blog

Ponownie szlaki handlowe w celu zjednoczenia upadłego imperium pod władzą ich imperatora.Królestwo Jinno znajduje się we wschodniej części kontynentu. Imperium to zostało założone dzięki potędze militarnej, a jego ludność jest agresywna i wojownicza.

Przywódcą Imperium Jinno jest Ee-Ryoong, syn ostatniego imperatora.Wierzy on, że może ponownie zjednoczyć dawne imperium za pomocą swojejarmii.

Wszelkie wieści mówiące o destruktywnych właściwościach Kamieni Metinsą oficjalnie ignorowane, jednak w sekrecie Ee-Ryoong próbuje znaleźćsposób, aby użyć śmiercionośnej potęgi Kamieni Metin do własnych celów.
Królestwo Chunjo znajduje się w zachodniej części kontynentu. Panuje tutaj ustrój teokratyczny dlatego imperium kontrolowane jest przez jego przywódców duchowych.

Założone zostało przez Yoon-Young'a, kuzyna dawnego imperatora. Użył onpotężnych mocy magicznych swojej żony, aby wcześniej odkryć zagrożenieze strony kamieni Metin. Ostrzegał wiele razy, aby wprowadzić środkizapobiegawcze przeciwko Kamieniom Metin, jednak został zignorowany.Dlatego.