O czym chcesz poczytać na blogach?

Potas

Dom z marzeń

Świeży sok ma właściwości zwalczania drobnoustrojów. Jest świetnym źródłem witaminy C, enzymów i minerałów, wspomaga także tworzenie korzystnej flory jelitowej. Tuż pod skórką występuję znaczne ilości manganu, chromu, selenu i molibdenu.

122 g ziemniaka pieczonego ze skórką zawiera ma ok. 133 kalorii a poza tym:

  • Witamina C – 15.74 mg
  • Witamina B6 – 0.42 mg
  • Miedź – 0.37 mg
  • Potas – 509.96 mg
  • Mangan – 0.28 mg
  • Tryptofan – 0.04g
  • Błonnik – 2.93 g

Od 10 do 50% potasu może być utracona w wyniku gotowania, podczas gdy gotowanie, smażenie i pieczenie nieznacznie zmniejsza ilość potasu w ziemniaku (wg Rebecca  Wood, “The New Whole Food Encyclopedia”).

UWAGA:

Zielone ziemniaki (o zielonym miąższu) i kiełki (“oczka”), które na nich rosną zawierają solaninę, która jest silnie toksyczna.

popatrzinaczej


Tagi: koncert niepełnosprawni Warszawa
15:58, ergoproxy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 stycznia 2010
Sine Lacte
Poszukiwałam kaszek bezmlecznych. Teraz pojawiły się takie, oznaczone symbolami SL (sine lacte = bez mleka) oraz HA (hipoalergiczne). Ich skład został opracowany z myślą o niemowlętach zagrożonych wystąpieniem alergii pokarmowej oraz o tych, u których alergię już stwierdzono.
Czytaj więcej tutaj >>>

Tagi: dziecko kaszka mleko żywność
14:38, ergoproxy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 stycznia 2010
Potas jest zdrowy
Jak podaje portal Bobosfera.pl, według naukowców z Wielkiej Brytanii, żywność z potasem jest tak samo skuteczna w walce z nadciśnieniem, jak leki, z pozbawiona działań.

Jagoda Acai – dar natury prosto z Amazonii

Jakiś czas temu przewinęła mi się przez ręce następująca informacja:

MonaVie, jako naturalny sok, wymaga odpowiednich warunków przechowywania. Firma na warunki przechowywania u końcowego odbiorcy nie ma żadnego wpływu. Wiedząc, iż warunki nie zawsze są optymalne, sprzyjać zaś mogą rozwoju szkodliwych bakterii, zdecydowano o konieczności użycia konserwantów. W MonaVie stosowane są ich trzy rodzaje, zgodnie z wymaganiami Komisji Europejskiej (KE), oznaczone symbolami E:

E 202 – Sorbinian Potasu

E 211 – Benzoesan sodu

E 330 – Kwas cytrynowy

W związku z pytaniami i niepokojem związanym z obecnością tych związków w soku MonaVie, wyjaśniamy, iż zachowywane są warunki minimalnych stężeń tych środków i w żaden sposób nie są one szkodliwe dla zdrowia. Sorbinian potasu jest jednym z najbezpieczniejszych konserwantów, natomiast, często towarzyszący mu benzoesan sodu, może być szkodliwy (tj. tworzy się szkodliwy benzen) tylko i wyłącznie przy zachowaniu korzystnych temu.

doktordiet.wordpress.com

I bolesnych. Jest to ogólnie rzecz biorąc proces fizjologiczny gdzie grupy mięśni  lub sam mięsień doznaje przykurczu.

Najbardziej prawdopodobną przyczyna skurczu mięśni jest intensywny wysiłek fizyczny - w skutek którego mięśnie po prostu się męczą. Innymi przyczynami skurczów mięśni mogą być również zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi oraz niedokrwienie. Spowodowane są one najczęściej niedoborem Sodu (Na), który jest wydalany w znacznych ilościach z potem oraz w mniejszym stopniu z innymi płynami ustrowymi. Niedobór magnezu (Mg), wapnia (Ca) czy potasu (K) są również uważane za jeden z głównych czynników przyczyniających sie do powstawania nniejszego zaburzenia.

Wszystkie wymienione pierwiastki (Na, Mg, Ca, K) są odpowiedzialne w organizmie za inicjacie sygnałów, które przekazywane są w komórkach nerwowych. Jeśli wartość tych pierwiastków jest zaniżona, może to doprowadzić do różnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego układu mięśniowego m.in. skurczów.

Aby zapobiec skurczom, warto jest przyjrzeć sie kilku prostym zasadom:

  • Niedobory soli i wymaganych minerałów (Na, Mg, Ca, K) mogą być.

Przepisy kulinarne

*bentonit - środek do klarowanie wina(2,50zł)

*oraz oczywiście podstawowy sprzęt: gąsior, rurka fermentacyjna, korek itp.

(Z odpowiednim wyprzedzeniem przygotowujemy zgodnie z przepisem na opakowanie nasze drożdże aby były gotowe do użycia)

Pierwszym krokiem przy domowym wyrobie wina powinno być dokładne wymycie gąsiora i jego dezynfekcja (możemy to zrobić wyparzając go lub myjąc wodą z dodatkiem pirosiarczynu potasu - ze względu na stosunkowo duże ryzyko pęknięcia balonu polecam sposób z pirosiarczynem potasu).

Kolejnym krokiem jest przepłukanie naszych rodzynek wrzącą wodą co pozwoli nam się pozbyć dzikich drożdży gnieżdżących się na ich powierzchni oraz pozwoli im zmięknąć. Po wystudzeniu rodzynek musimy je rozdrobnić, ja używam do tego celu elektrycznej szatkownicy, ale spokojnie można je posiekać zwykłym nożem.

Następnie posiekane rodzynki przekładamy do gąsiora dodajemy kwasek cytrynowy, dolewamy.

Sleep

Strona główna TRUSKAWKI to jedne z najsmaczniejszych i najzdrowszych owoców.

Truskawki mają sporo witaminy C i B2, trochę B1 i A (np. 10 dag surowych truskawek pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C). Bogactwo składników mineralnych - zwłaszcza potasu, wapnia i magnezu - działa odkwaszająco, a zawartość żelaza sprawia, że mają one działanie krwiotwórcze i wzmacniające. Truskawki są szczególnie polecane osobom cierpiącym na reumatyzm i artretyzm oraz chorym na watrobę i nerki. Bez obawy mogą je też jeść cukrzycy.

Truskawki powstały ze skrzyżowania dwóch odmian poziomek: wirginijskiej i chilijskiej. Wzięły z nich wszystko, co najlepsze z jednej zapach i smak, z drugiej wielkość, kształt i barwę, a z obu - mnóstwo zdrowia. Truskawki zawierają dużo witamin, przede wszystki- C, B2, B1 i A. Mają sporo potasu, wapnia,.

marika blog

Bardzo, bardzo!! co prawda na dialog liczyć nie można było, ale nawet ten wielki monolog był przejmujący :P
wracaj szybciutko! :)marika 2004-04-07 11:57:24
skomentuj (5)


tulimy! bo to czas na glicerynkę...
sie zaczęło;
po obiadku przyszli cała bandą z hasełkiem 'tulimy' :) tyle wiem, że zabarwienie lekko homoseksualne ma. co dokładnie znaczy, to jeszcze nie obadałam. ale sympatycznie brzmi :) więc TULIMY!!


przejdźmy dalej :)
i przeszlismy.. do apteki :) R. kupił glicerynę, J. nadmanganian potasu..
-poproszę propanotriol
-?
-nie wie paniii? a co pani tu robi? jakie pani studia kończyła?!
i zrobiliśmy sobie laboratorium małego chemika :P pod daszkiem- odory.. palić się nie chciało, ale pogotowało się trochę :) no super! niach, niach! a reszta gliceryny skonsumowana została.. no w końcu alkohol, marnować się nie może :D


następnie:
a i pomysłów bylo wiele, jakby tu zmutować coś nie coś.. azotyn sodu, potasu lub amonu ewentualnie aflatoksyna B1 albo B2. i nawet polimeraza DNA rady sobie nie da :P cóż.. więc.