O czym chcesz poczytać na blogach?

Portugalia

Blog SLBenfica

Trenerzy kadry nie chcą do tamtego spotkania wracać. - To inny teatr i inne lalki - powiedział Kaczmarek - Wtedy był to turniej, teraz to jeden z meczów eliminacyjnych. Ranga tego spotkania jest zatem zupełnie inna. Trzeba jednak pamiętać, że w dalszej przeszłości potrafiliśmy z nimi wygrywać.

- Ja pamiętam mecz w mistrzostwach świata w 1986 roku, gdy wygraliśmy 1:0 - krótko skomentował Dziekanowski.

Polscy piłkarze na poniedziałek mieli zaplanowany jeden trening, o godzinie 17.00. We wtorek rano opuszczą Muehlheim. O godzinie 11.05 odlecą samolotem rejsowym z Frankfurtu nad Menem do Katowic. Jeszcze tego samego dnia trenować będą o 18.30 na stadionie w Chorzowie. Mecz Polska - Portugalia rozpocznie się w środę o godzinie 20.30. 

Ronaldo

Przyjeżdżamy, aby wygrać

Portugalia będzie chciała odnieść drugie zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw Europy, wygrywając w środę z Polską - uważa Cristiano Ronaldo, skrzydłowy Manchesteru United.

Niedawno Luiz Felipe Scolari, selekcjoner reprezentacji Portugalii, stwierdził, że byłby zadowolony, gdyby jego podopieczni w meczach z Azerbejdżanem i Polską zdobyli cztery punkty. 


SLBenfica

Komentarzy:

Portugalia

Upadku Cesarstwa w Portugalii swe państwo założyli ariańscy Wizygoci - germańskie plemię, jedno z tych, które stały się przyczyna upadku Imperium Rzymskiemu. Kres wizygockiemu panowaniu położył najazd Arabów w VIII. Od tego momentu przez następne kilkaset lat w Portugalii rozwijała się i kwitła kultura islamska, a obok niej także i tolerancyjnie traktowane: chraeścijańska i żydowska.
Do dziś w niektórych regionach Portugalii możemy oglądać pozostałości kultury mauretańskiej.
W 1147 roku jego władca chrześcijański Alfons, zwany zdobywcą zdobył Lizbonę. Od tego czasu rozpoczął się proces powiększania terytorium. Ostatecznie w XIII wieku ukształtowały się granice kraju. Portugalia rozwijała się szybko, głównie dzięki silnym miastom. Już w XIII wieku w Lizbonie powstał pierwszy uniwersytet.
Prawdziwy rozkwit przyniosły jednak odkrycia geograficzne - to portugalscy żeglarze odkryli Przylądek Dobrej Nadziei. Rozwinięta flota i tradycje żeglarskie przydały się w XVI wieku, gdy portugalia stała się imperium kolonialnym.
Silna pozycja osłabła w XIX wieku, wraz z uniezależnianiem się kolonii. W 1910 z królestwa, Portugalia stała się republiką. Jako że ominęła ja zawierucha wojny domowej w Hiszpanii i drugiej wojny światowej, zachowało się w niej wiele ciekawych zabytków, sam kraj natomiast jest kwitnący po dziś dzień, stanowiąc jedno z.

Blog piotrekpiter

2006-12-27 wyniki:
oto sami wybraliście
1. Smolarek
1. henry
2. Ronoaldinho
3. Drogba

4. Lampard
5. kakaSMOLAREK

RONADLINHOHENRYKomentarzy: 13 2006-12-27

wyniki:
                   M Z R P B-B Pkt
1. Finlandia 5 3 2 0 7:2 11
2. Serbia 4 3 1 0 6:1 10
3. Polska 5 3 1 1 6:5 10                      
4. Portugalia 4 2 1 1 8:3 7
5. Belgia 5 2 1 2 4:2 7
6. Kazachstan 5 0 2 3 1:7 2
7..

On - światowej sławy piłkarz... A oto zmyślona historia o nim... - Onet.pl Blog

Angielski akcent Cristiano nie jest zbyt dobry :) Więc w tym się uzupełniamy nawzajem. Ja to mam szczęście - kierowca wyczuł moje zagubienie i wręczył mi mapę oraz słowniczek. A potem powiedział:

No deber dinero :)

W słowniczku znalazłam wytłumaczenie tych słów. Znaczyło to coś w rodzaju: nie musisz płacić. I dobrze :) Kasę mam pewnie na samym dnie torebki, a grzebanie w niej teraz byłoby niestosowne... Kierowca wysadził mnie przy jakimś targowisku. Stragany jak stragany, z tym, że tutaj było więcej kolorów, niż w Anglii. Anglia to taka deszczowa okolica. Z kolei Portugalia to zupełnie co innego... To słoneczko i w ogóle... A jaka atmosfera... :) Na jednym ze straganów zobaczyłam śliczny pierścionek. Był wykonany chyba z prawdziwego srebra, miał jednak wygrawerowany jakiś napis... Jego znaczenia niestety nie znam. Z mojego opisu to wszystko brzmi prymitywnie, wiecie, zwyczajna błyskotka, jednak mogę przysiąc - to było wręcz oszałamiająco piękne. Dzięki słowniczkowi udało mi się sklecić pytanie ,,ile to kosztuje". Sprzedawczyni dziwnie się na mnie patrzyła, jakbym spadła z choinki, potem jednak uświadomiła sobie, że jestem turystką. Kobieta uśmiechnęła się i powiedziała, że owa biżuteria kosztuje kilkaset dolarów. Naprawdę! Cóż, aż tak rozpieszczana to ja.