O czym chcesz poczytać na blogach?

Porto alegre

Blog Sheva12

Ogólne
Imię i nazwisko
Ronaldo de Assis Moreira
Data urodzenia 21 marca 1980
Miejsce urodzenia Porto Alegre, Brazylia
Pseudonim Ronaldinho
Pozycja ofensywny pomocnik/ lewy szkrzydłowy
Informacje klubowe
Obecny klub
FC Barcelona
Numer 10 


Ronaldo de Assis Moreira urodził się 21 marca 1980 roku w Porto Alegre, dzieciństwo spędził w jednej z najbiedniejszych dzielnic tego miasta: Vila Nova. Mieszkał tam z ojcem João, robotnikiem stoczniowym i byłym piłkarzem, matką Migeuliną, sprzedawczynią, z wykształcenia pielęgniarką oraz.

Biografia - Onet.pl Blog

         

Ronaldo Assis de Moreira, znany nam jako Ronaldinho, przyszedł na świat 21 marca 1980 roku w brazylijskim Porto Alegre. Niestety jak miał 12-latek stracił ojca i wychowywany był jako półsierota, przez matkę Miquelinę i starszego brata Roberto (obecnie menadżer Ronni’ego). Już od najmłodszych lat Ronaldinho pokochał football i go uprawiać..

Gwiazdy Futbolu     

     

     

 

Ronaldo de Assis Moreira, znany bliżej piłkarskim kibicom jako Ronaldinho Gaucho urodził się (1980.03.21) i wychował w Porto Allegre wraz ze swoją matką, bratem i ojcem Joao. Ronnie jednak na pewno nie pamięta dokładnie ojca, gdyż ten zmarł gdy Ronni miał zaledwie 12 lat. "Mały Ronaldo" od tego zdarzenia strasznie zwiazał się ze swoją matką Migueliną, natomiast "stery" rodzinne przejął starszy brat, Roberto.

Talent niesamowitego Brazylijczyka został wypatrzony przez działaczy Gremio Porto Alegre, i właśnie w tym klubie Ronaldinho zaczął stawiać swoje pierwsze piłkarskie kroki i to już w wieku 6 lat. "Królik" swoje pierwsze trofeum zdobył na Mistrzostwach Świata do lat 17, przy okazji na tej imprezie.

Blog danio884

Miejsce urodzenia Porto Alegre, Brazylia
Pozycja Pomocnik,Napastnik
Wzrost 181 cm
Waga 81 kgObecny klub FC Barcelona
Numer 10Profesjonalna kariera Ronaldinho Gaúcho w barwach Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense rozpoczęła się w 1998 roku, ale młody Ronaldo zaczął występować w drużynach juniorskich tego klubu już w wieku sześciu lat. Tam jako trzynastolatek dokonał rzadkiego wyczynu: w jednym meczu strzelił 23 gole.

Debiut.