O czym chcesz poczytać na blogach?

Portfele

Młody inwestor, od zera do milionera.

   Przejdź do wpisu „14.01”
  • Dodaj komentarz do wpisu „14.01”
 • czwartek, 13 stycznia 2011
  • 13.01

   Dokupiłem dzisiaj ABC DATA 309szt po 4.10zł.

   Trochę mało odpowiedzialnie sie zachowałem bo teraz nie mam wolnej gotówki i jakby moje akcje poleciały w dół to nie miałbym czym uśredniać.

    

   SGR - 372szt - wartość 5014zł      -1.61%

   ABC - 870szt - 4822zł                  +0,99%

   BRS - 2400szt - 4776zł                 +0.00%

   CKL - 59szt -  947zł                     +0.37%

   WIG: +0.23%


   Wolna gotówka: 5zł

   Wartość portfela: 15.565zł -0.31% ,-49zł

   Zysk/strata od.

 • Moje-diamenty - bloog.pl

  Kategorie
  • wszystkie

  Portfele: jak właściwie wybrać?

  czwartek, 25 sierpnia 2011 13:23
  Każdy z nas ma inny gust, inny styl i upodobania. Dlatego też w sklepach znajdziemy różne portfele odpowiadające gustom pojedynczych konsumentów. Wyróżnia się portfele typowo damskie, męskie oraz uniwersalne. Można również spotkać portfele przeznaczone dla dzieci.
  Kupując portfel powinniśmy zwrócić uwagę na podstawowe czynniki, do których zaliczamy: materiał, z którego produkt jest wykonany, typ portfela, jego kształt i wielkość, rodzaj zapięcia, kolor, ewentualny wzór i zdobienia, a także cenę. Najlepsze są oczywiście portfele wykonane ze skóry naturalnej. Cechują się one wysoką jakością, ale i też nie najniższą ceną. Osoby o mniej zasobnej kieszeni mogą natomiast zdecydować się na portfele ze skóry ekologicznej, imitującej tą.

  Męska rzecz – męski świat

  Temu naszła mnie niespodziewana potrzeba kupna nowego portfela. Tym razem postanowiłem nabyć coś bardziej eleganckiego, ponadczasowego i klasycznego. W tym celu odwiedziłem kilka sklepów z galanterią skórzaną i obejrzałem kilkadziesiąt portfeli w cenach od 50 do 230 zł. Przyznam, że w niektórych przypadkach te za 50 zł przypadały mi bardziej do gustu niż te za 200 zł, chociaż ustaliłem sobie próg cenowy pomiędzy 100 a 150 zł. Koniec końców mistrzem został portfel skórzany marki Peterson (99 zł). Jest bardzo elegancko wykonany, z wysokiej jakości ręcznie wykańczanej naturalnej skóry. Posiada dużo przegródek, ale w tym wszystkim nie jest tego za dużo. Sam portfel do najmniejszych nie należy, ale wielki też nie jest. Jednym słowem w sam raz do męskiej kieszeni, a wszystko to opakowane w stylowe metalowe pudełko

  widownia

  Się na podstawie raportów, analiz – słowem, dostarczanej przez same instrumenty (spółki giełdowe) wiedzy oraz wiedzy dostarczanej przez fachowców.

  Na potrzeby analogii przez “zysk” rozumiem wszystkie korzyści wskazane w poprzednich dwóch wpisach. Zwłaszcza mam na myśli zwiększanie wartości marki miasta przez sztukę.

  Oczywiście nie tworzyłbym tej analogii, gdyby nie miała ona zaprowadzić czytelnika w pożądanym przeze mnie kierunku. Tak, finansowanie ryzykownych przedsięwzięć artystycznych jest najbardziej korzystne.
  W dłuższej perspektywie czasu to ono zapewni inwestorowi sukces (pamiętając oczywiście o dywersyfikacji portfela).

  Żeby wyostrzyć analogię przywołam jeszcze zjawisko inwestycji Venture Capital (jedna z odmian inwestycji Private Equity) , które polegają na inwestowaniu w firmę, we wczesnym stadium jej rozwoju (tzw. start-up), przed wejściem na giełdę. Czasami jest to inwestowanie w sam pomysł (czy, mówiąc z punktu widzenia pomysłodawcy, pozyskanie kapitału na realizację pomysłu).
  Są to inwestycje wysokiego ryzyka, ale i zysk może przekraczać najbardziej optymistyczne oczekiwania. Znane i spektakularne przykłady pochodzą min. z branży informatycznej, żeby wymienić tylko Google czy Intela. Co ciekawe dla naszej analogii, ten kto inwestuje jest żywo.

  Śnieżny Bal - książka w odcinkach - bloog.pl

  Dziewczyn podeszła nauczycielka.

  -Co sie tutaj dzieje? zapytała.

  Jen i Kel gwałatownie się odwrócily na dzwięk znajomego glosu. Panna Sulivan. Biologica. Najostrzejszy belfer w szkole.

  -Proszę pani, Jenny Brown ukradła mi pięniądze.

  -Czy to prawda? -nauczycielka zwróciła się do jen.

  -Nie! Ja niczego nie ukradlam nie wiem jak on...

  -Fakty są inne. Miałaś jej portfel wszystko wzkazuję na...- Vallery weszła w słowo Jen jednak Panna Sulivan szybko jej przerwała:

  -Nie prosilam o twoje zdanie panno Roud. Obie dziewczyny pójdą do dyrektora. On ustali kto jest winny a kto nie. Reszta ma się rozjeść w oka mgnieniu.

  Jenny miala łzy w oczach. Wokoło słyszala szepty: "złodziejka". Zbierała w ciszy swoje rzeczy. Kel zabrała portfel i ruszyła w stronę gabinetu dyrektora.

  Josh był wśekły. Zaczepił go nauczyciel od wychowania fizycznego i zaczął wypytywać o.