O czym chcesz poczytać na blogach?

Porównanie cen

Okiem Konesera

poniedziałek, 11 października 2010
Przywitanie
Serdecznie witamy wszystkich miłośników produktów o dobrej jakości, chcących kupić produkt o możliwie jak najwyższej jakości, ceniących wrażenia smakowe, lubiących pieścić zmysły doskonałością zakupionych produktów, jednocześnie nie lubiących przepłacać.
Zapraszamy do artykułu

Tagi: Najwyższa jakość życia za rozsądne pieniądze oszczędzanie porównanie cen i sklepów przewodnik po cenach rozrywka dla każdego
18:01, zgryzlipiorekk
Link Dodaj komentarz »

Pomysłownik

Dom Wokulskiego, tam mieszkał Waldorff, a w tym domu to przed wojną... Oczywiście najchętniej ze zdjęciami, planami - wszystkim, co da się na temat danego adresu zgromadzić. Mieszkańcy na pewno pomogą. Kiedyś tworzono nawet ponoć trójwymiarowy plan Warszawy (a może tylko centrum - jakie są jego losy?), więc jedno z drugim można by ładnie połączyć.

A jak już będą dodane opisy (np. w stylu "Korzeni miasta", "Warszawy nieodbudowanej" czy nawet "Encyklopedii Warszawy" - bo to w zasadzie internetowa wersja.

»
czwartek, 04 grudnia 2008
Hiperceny.pl

Marzy mi się społecznościowy serwis WWW oferujący porównanie cen konkretnych produktów w określonych sklepach - hipermarketach, ale nie tylko. Chyba to nie jest nielegalne? Użytkownicy mogliby wprowadzać do serwisu informację o cenach artykułów codziennego użytku (pewnie najchętniej wybieranych z listy), które kupili w.

Praca w Moskwie

Ja nie za bardzo. Duże poparcie Putina wśród Rosjan można wytłumaczyć tym, że za jego kadencji nastąpiła stabilizacja ekonomiczna po gangsterskich porachunkach na ulicach, upadku piramidy MMM i diefołt'cie rubla za Jelcyna. Częściowo wiatru w żagle dał mu skok cen na ropę i gaz. Poze tym typowo rosyjskie oddanie carowi. Nawet jeśli coś jest źle, to cary charoszyje, bojary płachije. Czyli to wina czynowników a nie cara. Tylko nieliczni Rosjanie twierdzą, że nastapiło połączenie mafii ze strukturami państwowymi. Najlepsza.Z powodu oszczędności i przejścia na energię odnawialną na Zachodzie, to za kilka lat Rosja będzie miała kłopot. Ale i tak Putin zostanie dla wielu idolem tak, jak u nas Gierek. Mam wrażenie, że tutaj nie wiele się produkuje. Ryby w sklepach moskiewskich są z Łotwy (porównanie linii brzegowej Łotwy i Rosji daje do myślenia),sery z Niemiec, Polski, Litwy, owoce i warzywa w dużej części importowane(porównanie przestrzeni, na której rosyjskie rolnictwo mogłoby działać z przestrzenią jakiegokolwiek kraju tez daje do myślenia). Owoce.

rybinski blog

Byli traktowani przez Centrum - albo przez Warszawskiego - jak naród przestępców, powszechnych, masowych współudziałowców hitlerowskiego ludobójstwa, których trzeba pieniędzmi nakłaniać do wydania wspólników? Bardzo bym nie chciał, aby z tej nieprzemyślanej chyba akcji Centrum Szymona Wiesenthala wynikło, że Polacy nie są i nigdy nie będą przez Żydów uznawani za współofiary i bez względu na wszystko zostali raz na zawsze zakwalifikowani jako współsprawcy. Bardzo mi przykro, ale choć nagrody są indywidualne, a donosy mają dotyczyć.Ofiarami III Rzeszy, są nieporównywalne z tymi, które oferuje Centrum Szymona Wiesenthala za spóźnioną denuncjację. Za cierpienia dostaje się parę groszy. Za donos kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie trzeba być psychologiem społecznym, aby sobie wyobrazić, jakie to porównanie sum może wywołać emocje u ludzi, Polaków, którzy przez kilka lat leżeli na tej samej pryczy, na której leżeli Żydzi. Którzy także byli bici, poniżani, torturowani i mordowani.

Warszawski tłumaczy, dlaczego Centrum zdecydowało się udzielać.

Nieznane brzegi

I zamożni z dużych miast.

Cena magazynu to 3,90 zł. To wyraźnie mniej niż pozostałe czasopisma i rozrywkowe, i motoryzacyjne adresowane do mężczyzn.

Jak się sprzedaje dużo gazet, to można sobie pozwolić na niską cenę.

Zastanawiam się, co jest rzeczywistą przyczyną sukcesu magazynu Top Gear w Polsce? Czy to jest marka Top Gear, znana na całym świecie, niska cena czy nowa jakość wynikająca z połączenia gazety motoryzacyjnej z rozrywkową?

Każdego numeru, większość jest tekstami zewnętrznymi. Czy to nie jest droga na skróty?

Nie, nie jest. Jeżeli chodzi o materiały okładkowe, to akurat wynika z kwestii kosztów. Zrobienie materiału okładkowego, takiej jakości, która będzie wytrzymywała porównanie z brytyjskim, kosztuje mnóstwo pieniędzy, których my nie możemy mieć co miesiąc, bo trzeba robić te inne jeszcze rzeczy.

Z ankiety, która zrobiliśmy przy okazji jubileuszowego konkursu, na którą to przyszło 2000 odpowiedzi, widać, że na pierwszych, nie.

latarkisklep

Rozczarowany nawet jeżeli już ma jakieś latarki. Warm White jest bardzo rzadko spotykany a z tego co wiemy poszukiwane przez myśliwych. MC-G33 jest niesamowicie silna i mało prawdopodobne aby myśliwy posiadał już tak mocną latarkę.
Należy też wspomnieć, że niższa cena MTE wynika z braku ozdóbek i dodatków – to mocne, robocze latarki. Latarki XENO są bardziej efekciarskie, załączona jest bardzo dobra smycz na szyję – może taka będzie lepsza na prezent. Proszę samemu zdecydować.
Gdyby nie ograniczenia kosztowe to.

Najnowsze wpisy

  • Jaka uniwersalna latarka za 100-130zł do domu
  • Latarki LED Tank007 – Przewodnik
  • Jaka mała silna latarka do pomieszczeń?
  • Porównanie latarek XENO F42 i MTE MC-G33
  • Całkowita jasność latarki w normie ANSI NEMA FL1
  • Jaka latarka dla myśliwego do 300zł?
  • Fałszywki i podróbki latarek – jak ich uniknąć
  • Wodoszczelna latarka na 2AA

Sex and .... Justiffer

Mają gotować, sprzątać? No chyba, że chcą...
Ale w domu to powinno wyglądać inaczej - umówić się, kto ma w dany dzień więcej siły, czasu. A jak nie to mamy do cholery XXI wiek - co drugą ulicę pralnia, bar, restauracja, fast food - spokojnie można coś zjeść w cenie nie przekraczającej sumy, którą sie wyda na obiad w domu. Można dobrze zjeść i ze smakiem! Nie tu, to gdzie indziej! Restauracje drogie, tanie, bary, bary mleczne, Asia to Go, McDonald, KFC, Sphinx - może nie mam wyszukanego gustu, ale można tak żyć, jak żadne nie ma.

Wcześniej wspomniałem o prawie feministycznej sprawie - czemu to kobieta ma być kurą domową, jesli już. Cóż, nie uważam, że to jest dobre podejście, chociaż osobiście feministki mnie śmieszą prawie tak samo jak poglądy pani Senyszyn i Kononowicza (dobre porównanie, isn't it? ). Ale prawdą jest, że obydwie płcie udowodniły, że mogą być tak samo sukcesywne w pracy i karierze. Obydwie potrafią nauczyć się gotować i nie jest powiedziane, że mama będzie lepszym rodzicem niż tata. Tutaj i tylko tutaj powinno być.