O czym chcesz poczytać na blogach?

Poradnia psychologiczna

Michał Slawik www.droga.net.pl


Zaproszenia 2010-02-09 13:27:01

Serdecznie zapraszam do korzystania z mojej Poradni psychologicznej DROGA w Krakowie. Więcej informacji mozna znaleźć na www.droga.net.pl.

Michał Slawik

Tagi: psycholog, wsparcie, pomoc psychologiczna, interwencja kryzysowa, konsultacje małżeńskie

skomentuj (0)

Nasze wyzwania 2010-02-21 23:03:25

Człowiek na drodze swojego życia spotyka się z nowymi sytuacjami, trudnymi wyzwaniami, stratami małymi i dużymi, osobistymi tragediami, sytuacjami kryzysowymi itd. W takich momentach „pierwszą pomoc” często niesie rodzina, przyjaciele, znajomi, ludzie „dobrego serca”. Zdarza się jednak, że profesjonalna pomoc psychologa w postaci porady psychologicznej, konsultacji rodzinnej i małżeńskiej, wsparcia psychologicznego staje się ważnym uzupełnieniem naszych prywatnych zasobów.

Smutek, przygnębienie, lęk, strach, niepewność, przerażenie to niełatwe uczucia, które nam towarzyszą w sytuacja przeżywanego kryzysu osobistego, interpersonalnego, rodzinnego. Kryzys jest.

Crede, quod habes, et habes... - Onet.pl Blog

To nudne, że ostatnio praktycznie jednyny temat tutaj to mój wyjazd, ale.... On nie jest zwykłą rzecza w moim życiu... D. zapytała dzisiaj K. czy będą razem mieszkały w czasie studiów... K. powiedziała, że tak... 

D. przeprosiła, że mnie nie pyta, ale wie, że ja tu nie wróce... 

***

Opinia z poradni psychologicznej - jak najbardziej pozytywna...

Muszę złożyć podanie do dyrekcji i planowane wg. mnie terminy egzaminów kwalifikacyjnych...

***

Czasami mam wrażenie, że to dzieje się poza mną...

Wyjazd, A. ...

Jego córeczka urodzi się za ok. dwa tygodnie...

Czasem chcemy sie zamknąć w sobie,ale nie mamy klucza...!!blog

Troszeczke wciagnelo i za tydzien tesh ide na mecz i planuje sobie szalik kupic:P.....WSZYSTKIEGO TRZEBA W ZYCIU SPROBOWAC!!!!i polecam taki meczyk...pozdro wszytskim a zwlaszcza Beacie EMilce Iffonce Agi Andzi Basi Kasi.Kubusiowi Pawelkowi Pawla Bartusiow(malemu) Konrada........
2:1 JAGA-ZAGLEBIE LUBIN
Wydukali my czyli bobki!! | 2003-08-16 22:41:11 | skomentuj! (10)


PoRaDnIa
DzIsIaJ rAnO PosZAlAm Z MoJa PsIaPsiOlkA nA ZakUpu.....BeAtA PosZukIwAlA BilAyCh trAmpOlcOw Z cZeRwoNymI pAskAmi.......OczYwIsCIe NihgdZIe nIe ZnaLazLysmy TakIch JakiE sObiE ONa ZyCzYla......AlE PrZyTym BylO oStrE gnIciE....PrAwdA???PoZniEj SZukAlySMy WszEdzIE PiErsCioNka W KSzTalCie MaSki TeTrAlNeJ(bo MaMy ZaMiAr KUpIc TaKiE.Powedziala zebym poszla pod gabinet 60123.Ja z karta w reku i Beata poszlysmy pod ten gabiten (a cela nie tak latwo bylo go znalezc bez jeden pani bysmy sobie nie poradzily)oddalam swoj plecak Beacie bo ona mila na mnie zaczekac i pukam do drzwi i lapie za klamke ale drzwi byly zamknniete.To miny nam zrzedy ze musimy czekac,ale na na tabliczce na drzwiach bylo napisane PORADNIA PSYCHOLOGICZNA Beata i ja dostalysmy takjiego ataku smiechu ze nie bylam wstanie wejsc do gabinetu obok.I teraz tak mysle ta Pani z rejestracji specjalnie podala ten numerek gabinetu czy prze przypadek.....ale nie wiem co bym zrobila gdzyby te drzwi do byly otwarte......i niestey musialysmy sie pozniej roztac.......a MojA KOfAnA PrZyJaCiOlKa ZnOwY WyJeZdZA.......MilEj ZabAwY I sIe.

let-it-be


Potem przychodza do mnie rodzice uczennicy i żądają spotkania z pewnym uczniem z klasy i jego matką , poniewaz ten uczeń dokucza ich córce mówiąc że ma głupiego tatę i że naśle na niego policję. Porażka!
Następnie, rozmowa z matka ucznia, który sprawia poważne klopoty wychowawcze i wogóle się nie uczy. Pani pedagog tłumaczy że trzeba go przebadać w poradni psychologicznej, żeby mu jakoś pomóc i zminimalizować jego destrukcyjne zachowanie bo źle wplywa na klasę i wywołuje konflikty. Mama przyjmuje wiadomośći z pokorą i zgadza się na wszystko.
Następnie rozmowa z matką, której syn uderzył dziewczynke w twarz, po rozmowie ze mną robi ze swojego dziecka ofiare i biegnie do dyrektorki naskarżyć że chłopcy w klasie.

ja-wyobcowana.blog.pl

Drugiej osoby.
Powiedziałam tyle: ja ciebie nie znam, ty nie znasz mnie... może za miesiąc, a może za rok będę gotowa - nie teraz. Przeprosiłam go z całego serca, ale on raczej w to nie uwierzył ;(
Wolałam mu to powiedzieć teraz, a nie po 2 miesiącach...
Niestety, zmusił mnie do tej decyzji on sam, i M. (M. nieświadomie).
A dzisiejsza lekcja w poradni mi to jakoś podsumowała.
Co powiecie na to: "jeżeli mam z tobą być to MUSZĘ polubić twoich znajomych".
MUSZĘ, a nie CHCĘ. A mnie takie coś naprawdę zabolało.
Bo wiem, że P. napewno by nie polubił M.
A M. jest moim przyjacielem.
I mnie zna.
I rozumie, choć może nie zawsze.
Był i jest przy mnie.
I chociaż nasze kontakty są prawie minimalne, to cieszymy się z nich jak głupie dzieci.
Tylko z nim nie urwał się mój kontakt...
Reszta mojej ex-klasy ma mnie gdzieś - już mnie nie pamiętają...
M. jest...
ja-wyobcowana 2004-09-21 16:18:51
skomentuj (6)


3 razy Jot
Wczoraj byłam w poradni psychologicznej - nie, nie, ze mną wszystko w porządku (chyba). Byłam z klasą na zajęciach integracyjnych. Na nich sobie dużo uświadomiłam. Mieliśmy się poznawać nawzajem, a ja się poznałam lepiej na sobie. Wylosowałam kartkę - czy masz bliskiego przyjaciela i powiedz coś o nim. To bez wątpienia M. I właśnie to jego opisałam. Że gdy mam problem mnie wysłuchuje,.

Nowe spojrzenie - Onet.pl Blog

Najbardziej rozwala mnie ten, że 'kobieta musi zdradzić by przekonać się czy naprawdę kocha swojego męża' - całkiem niedawno wyczytałem to wśród licznych komentarzy blogu pisanego przez taką młodą co się nad życiem zastanawia... Cóż, typowa kobieca logika.

Mamy więc dzisiaj przemysł, a właściwie nową, bardzo dochodową gałąź gospodarki. Zaczyna się od poradni psychologicznych co prześcigają się w ofertach 'ratowania' małżeństw. Kompleksowa usługa uwzględnia nierzadko nawet doradztwo w zakresie poprowadzenia rozwodu. Koszt godzinnej konsultacji to jakieś 200 złotych. Następni w kolejce ustawiają się adwokaci. Jak to w tej branży bywa są to naprawdę eksperci - prowadzą sprawy rozwodowe skutecznie, często perfidnie i bez.

aartecki.blog

Film „Unthinkable” (Bez Reguł) Reżyseria: Gregor Jordan. Występują: Samuel L. Jackson, Carrie-Anne Moss, Michael Sheen. "Unthinkable" to thriller psychologiczny, który trzeba obejrzeć by zrozumieć, co to jest terroryzm. Nasze pojmowanie problemu jest dalekie od rzeczywistości. Nasze dylematy moralne oraz etyczne wierzcie mi po obejrzeniu filmu ulegną przewartościowaniu.           
         
W środowisku samców oraz porównywalne nieustanne współzawodnictwo „blondynek” z „brunetkami” w świecie kobiet. Takie to atawistyczne a zarazem ludzkie. Pokrętność oraz złożoność tych relacji skutkuje zawrotem głowy przeciętnego intelektualnie przedstawiciela płci. Staje się zatem zrozumiałe, że coraz częściej przybywa nam klientów poradni psychologicznych i psychiatrycznych (chyba muszę poprosić przyjaciela o prywatną sesję). W całej złożoności sytuacji istotne jest to czy ten przeciętnie intelektualny osobnik ma odpowiednią grubość tkanki ochronnej pokrywającej nasze ciało, a nazywanej potocznie – skórą.