O czym chcesz poczytać na blogach?

Popychacze

ZYGFRYD GDECZYK

Nachylenia do pasa. Jeżeli miałby zboczyć z trasy, zejść niżej i skręcić w lewo, w stronę miejsca, w którym leżały szczątki, wystarczy, by przechylił się w niewielkim stopniu na bok.
Można do tego doprowadzić poprzez odpowiednie wychylenie lotek. (…) Moment i stopień wychylenia lotek, według takiej hipotezy, musiałby nastąpić w punkcie precyzyjnie wyliczonym wcześniej na symulatorze, co nie jest zresztą skomplikowane. W ten sposób można ustalić płaszczyznę poprzeczną do ścieżki lądowania, którą należy przeciąć sygnałem radiowym w ściśle określonym, z dokładnością co do metra, miejscu. Właśnie w tym punkcie należy włączyć sygnał wychylenia lotek. (…) Można np. jeden z tych tzw. popychaczy, prowadzących do lotki, wydłużyć o wyliczoną długość rzędu kilku centymetrów. Wówczas, w odpowiednim momencie, jego wychylenie spowoduje ściśle określone wychylenie lotki. Nastąpi to np. w chwili nadania kodowanego sygnału radiowego lub elektronicznego do mikroprocesora zainstalowanego przy lotce. Mikroprocesor uruchomi spłonkę, nastąpi mikrowybuch, głośny, jak sądzę, jak strzał z pistoletu – i samolot zacznie z początku niezauważalnie zmieniać położenie. Tej wymuszonej mikrowybuchem modyfikacji popychacza pilot może wcale nie zauważyć, gdyż nie przełoży się ona prawdopodobnie na wychylenie koła wolantu (warto to sprawdzić eksperymentalnie na posiadanym egzemplarzu samolotu Tu-154 M 102)..

Keep curling ;) - bulechka blog

Prawej jesli sie nie myle =P
aha i jesli mozecie kopsnijcie sie w przyszly weekend na nasze wielkiej mocy lodowisko, by pokibicowac curlerom =]
bulechka 2006-03-10 16:08:01 skomentuj (13) Tyle komentarzy


Turniej ZG AZS Politechniki Śląskiej
No więc nadszedł czas opisania trzech ostatnich dni, które nieprzerwanie spędziłam na naszym zacnym lodowisku o wdzięcznej nazwie TAFLA. Działo się wieeeeeeeeele, więc dodam trochę zdjęć a inne ciekawe i śmieszne rzeczy zapiszę w punkatch :P I chyba poradzę się Digsa, bo o wielu rzeczach zapomnę :P


Witamu w biurze zawodów


to ja i Ewa, podpora drużyny AZS "Stonsi" Gliwice, załatwiła nowyc popychacz do kamieni, zrobiła wyrąbiste koszulki i przecudne dyplomy


firma CHEC SPORT zafundowała nam takie piękne tablice wyników, szkoda, że jedna spadła z ławki podczas meczu drużyny ŚKC CHEC SPORT Katowice, na szczęśćie nic się jej nie stało


to już zdjęcie z soboty, fotografowałyśmy sięw biurze zawodów na tle naszego pięknego lodowiska


a to wynik AZS "Dzieci Tafli" Gliwice i AZS Chili 3 Łódź, jeździli bez slajdów i skipowali bez szczotek, byli "ulubieńcami" całego biura zawodów


Polibuda zafundowała zwycięzcom takie wspaniałe puchary i medale... było na co popatrzeć


a to ja z Elą z pucharami i.

how are ya?

Ksztaltem przypomina lizak z dziecinstwa, ktore pragne zachowac, lecz ono mi ucieka... opuszcza Mnie. Wypiera Mnie na zewnatrz z bezpiecznego, plastikowego pojemniczka, Mojego zycia.
W pokoju coraz mniej klockow LEGO... nie mam juz ani jednej pary niemarkowych adidasow z wspanialomyslnymi podeszami, ktore po nacisku wstecznym ciezaru Mojego chlopiecego cialka przenoszonego na Moje stopy, wprawialo w poswiate plac r~20 cm od punktu S, ktorym bylem Ja. od poczatku bila ode Mnie poswiata. Na poczatku sztuczna, a teraz prawdziwa jak zbójecki podstawek. Hmmm... podstawek-wyraz ten godzien wielu wyzeczen i merytorycznych przeciwskazan, a jednak ma w sobie to cos zza swiatow. Ta nazwa..ten ksztalt..wszystko ma ksztalt. Powiedziala Mi to angielska krowa. Rozmowe prowadzilismy po turecku, bo ona nie umiala greckiego. Teraz Ja jej slowa przekazuje dalej, a ona Moje.

Metro wsuwa sie w srebrna czelusc


~*Z SERII ZLOTE MYSLI PRL-u*~

*PALCE nie odrastaja!! Popychaj mieso popychaczem******TiVi**************

ENJOY

.
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:
Komentarze (389), Dodaj

Formula 1 Technology

Zawieszenie pull-rod  zostało wykorzystane w wyścigach Formuły1. Twórca tego zawieszenia był Gabriele Tredozi który zastosował je w zespole Minardi w roku 2001. W tym sezonie Ferrari postanowiło wprowadzić to rozwiązanie do swojego bolidu na sezon 2012. Ten rysunek porównuje tradycyjne  zawieszenie push-rod  (z lewej) z pull-rod  Ferrari (po prawej). W pull-rod układu sprężyny i amortyzatory umieszczone są niżej  w obudowie, co zmniejsza środek ciężkości przedniego zawieszenia. Również w przypadku pull-rod (po prawej czarna strzałka) jest pod kątem poziomym co może  pomóc aerodynamicznie. Ale są też wady tego rozwiązania. Chociaż w teorii pull-rod popychacz może być cieńszy, jego kąt  nachylenia może zmienić masa bolidu. 
Komentarzy: 1 HRT jednak nie pojawi się na testach pod Barceloną 2012-03-03  Zespół HRT, podobnie jak Marussia, nie pojawi się na torze pod Barceloną w tym tygodniu. Hiszpańska ekipa, mimo że zaliczyła obowiązkowe testy zderzeniowe FIA w ubiegłym tygodniu, nie zdążyła przygotować swojego bolidu do testów.


Do tej pory.

Vacat Technika – Technologie Mycia i Odtłuszczania

Żądanej temperatury.  Sterownik powala na zaprogramowanie wszystkich parametrów mycia.Schemat mycia w myjni bębnowej

Schemat myjni bębnowej. Detal po ulokowaniu go w środku maszyny (bębna) obraca się we wszystkich osiach i przemieszcza się za pomocą wewnętrznej spirali ku wylotowi maszyny. Kolor niebieski to strefa mycia i płukania, kolor czerwony to strefa suszenia.
Instalacja myjni bębnowej

Fragment linii technologicznej. Produkcja 3 zmianowa; popychacze do silników itp. detale.  Linia składa się z: strefa załadunku, wibratiry jako podajniki do załadunku, myjnia do de – fosfatingu (zdejmowanie warstwy fosforanów po procesie walcowania detali na walcarkach), piec taśmowy do obróbki cieplnej: azotowanie w strefie kontrolowanej, wanna hartownicza, myjnia do odtłuszczania, piec do odpuszczania detali.

Przepisy na zupy.

Jajka wymieszane z cukrem. Dodać wyrośnięte drożdże i wyrobić do połączenia się składników. Następnie ciągle wyrabiając dodawać porcjami masło. Wyrabiać tak długo aż ciasto wchłonie cały tłuszcz i przestanie kleić się do dłoni.
Wyrobione ciasto posypać z wierzchu garstką mąki, przykryć folią spożywczą i odstawić do wyrastania. Ciasto powinno co najmniej dwukrotnie urosnąć.
Wyrośnięte ciasto wyłożyć na blat posypany dwiema garstkami mąki i delikatnie wyrobić. Podzielić na małe kawałki ( ja zrobiłam 15 małych bułeczek) i uformować w kulki, które układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. W każdej kulce robimy na środku wgłębienie (użyłam w tym celu popychacza od maszynki do mięsa, maczanego za każdym razem w mące).
W zagłębienie należy włożyć po 1 łyżeczce (ale z górką) nautelli i powkładać w nutellę maliny.
Bułeczki przykryć i odstawić do wyrastania.
Wyrośnięte wstawiamy do nagrzanego do 155 stopni (termoobieg) piekarnika i pieczemy ok. 20 - 25 minut
Upieczone bułeczki przekładamy z blaszki na kratkę, do wystudzenia

00:30, przepisynasalatki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 marca 2012