O czym chcesz poczytać na blogach?

Pompa ciepła

Literatura

W rezultacie j ej działalności.
Książka adresowana jest do osób zamierzających utworzyć własną firmę oraz do osób już prowadzących działalność gospodarczą, zwłaszcza do właścicieli małych firm. Może być też ona cenną pomocą dla osób związanych w jakikolwiek inny sposób z działalnością gospodarczą.
Stan prawny obowiązujący w dniu 31.12.2010 r.

Komentarzy: A także współczesne tendencje i kierunki rozwoju tej dziedziny techniki. Przy jej pisaniu starano się wykorzystać najnowszą wiedzę z tej dziedziny. W książce tej przedstawiono całokształt zagadnień związanych z ciepłą wodą, jej właściwościami, rozprowadzeniem oraz przygotowaniem. Komentarzy: 0 Pompy ciepła. Poradnik 2012-02-10

Ogrzewanie

Dlatego też mogą być one wieszane nawet w kuchniach czy łazienkach, pod warunkiem jednak spełnienia wszystkich warunków (dotyczących głównie przewiewu). Z kolei stojące kotły gazowe maja większe rozmiary, więc montować trzeba je raczej w większych pomieszczeniach (kotłowniach), ale przydają sie tam, gdzie moc grzewcza wieksza potrzebna jest do lokalu ogrzania.

Szczegóły wpisu

   Przejdź do wpisu „Kotły gazowe”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Kotły gazowe” i/lub (1) komentarza
 • czwartek, 05 stycznia 2012
  • Pompy ciepła

   Pompy ciepła wchodzą w skład całej instalacj grzewczej..

 • przemyslawwlodarczyk

  Pompa ciepła

  Posted: Luty 27, 2012 in Jak to działa??
  1

  Zasada działania pompy ciepła:

  Pompa ciepła działa na tej samej zasadzie co lodówka z wyjątkiem tego, że pompa dostarcza ciepło do pomieszczenia a lodówka oddaje ciepło ze swego wnętrza.
  Sercem układu jest sprężarka, dzięki której źródła niskotemperaturowe dostarczają ilość ciepła odpowiednią do ogrzania budynku. W sprężarce wykorzystuje.

  ogrzewanie domu

  Obiegu ciepłej wody do ogrzewania. Ogrzewanie domów para systemów grzewczych są podobne do systemów ogrzewania wody, z wyjątkiem pary jest używany jako grzewczego zamiast wody.
  Systemów grzewczych na ogół składa się z kotła lub wymiennika ciepła ciepłowniczych, ciepłej wody w obiegu pomp, rurociągów dystrybucji oraz wentylatora cewki lub jednostki grzejnik znajdujący się w pomieszczeniu lub przestrzeni. Para systemów grzewczych są podobne z wyjątkiem krążących pompy nie są wymagane.
  Systemów zamkniętego obiegu: ten sam.

  ogrzewanie gazowe

  Podczas ciepłej pogody i ciepła wykorzystujących ciepło budynków pochodzących z zewnątrz w zimnej pogody, źródło pompy ciepła są na ogół nieopłacalna na zewnątrz temperatury znacznie poniżej zera. W chłodniejszych klimatów, geotermalnych pomp ciepła może być stosowany do wydobycia ciepła z ziemi. Ogrzewanie nadmuchowe dla gospodarki, systemy te są przeznaczone dla średniej i niskiej temperatury zimą używać dodatkowego ogrzewanie ekstremalnych warunkach niskich temperatur.

  Blog grzewczy

  Niezwykle trudno, lub wręcz niemożliwe.

  Komentarzy: 0 Pompy ciepła 2011-05-25 Pompy ciepła to urządzenia, które mają bardzo ważne zadanie, a mianowicie podniesienie temperatury niskiej do wyższej. Wykorzystuje się je do ogrzewania różnych budynków. W pompach ciepła jako czynnik roboczy wykorzystuje się gaz, który skrapla się przy odpowiednim ciśnieniu i temperaturze. Aby uzyskać ciepło w tym procesie, pompy ciepła pobierają ciepło z tak zwanego dolnego źródła, może nim być.