O czym chcesz poczytać na blogach?

Pomiar ciśnienia

swierszcze.blog

Ramach zbiórki wybraliśmy się z zastępem do Stacji Meteorologicznej w Dąbiu. Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia przyrządów znajdujących się w ogródku meteorologicznym. Na początku pokazano nam klatkę meteorologiczną i jej wyposażenie. We wnętrzu takiej klatki znajdują się termometry do pomiaru temperatury powietrza i higrometr, czyli przyrząd do pomiaru wilgotności powietrza. Pan, który nas oprowadzał pokazał nam również przyrządu do pomiaru ilości śniegu i deszczu oraz temperatury i wilgotności gleby na różnych wysokościach. Na terenie stacji znajduje się również wieża, na której umieszczono przyrządy do pomiaru promieniowania słonecznego oraz prędkości i kierunku wiatru. Kiedy obejrzeliśmy już wszystko na zewnątrz, weszliśmy do budynku, w którym znajdowały się barometry, czyli przyrządy do pomiaru ciśnienia oraz liczne komputery. Na jeden z nich przekazywane były wszystkie informacje z ogródka meteorologicznego. na drugim komputerze można było zobaczyć w postaci wykresu wcześniej zarejstrowaną pogodę (pogoda rejestrowana była co godzinę). W innym pomieszczeniu komputery pokazywały pogodę w.

Menopauza

Skutków ubocznych u kobiet poniżej 60 roku życia. Każda pacjentka przed rozpoczęciem terapii hormonalnej powinna zgłosić się do ginekologa, który przeprowadzi szczegółowy wywiad rodzinny, by wykluczyć przeciwwskazania do wdrożenia leczenia hormonami . Następnie po wykonaniu badania ogólnego z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, każda kobieta powinna mieć wykonane badanie cytologiczne. U kobiet z zachowanym narządem płciowym należy również wykonać badanie ultrasonograficzne. Przed rozpoczęciem terapii warto również poddać się badaniu mammograficznemu, najlepiej uzupełnionemu ultrasonografią.

blog Any | świat widziany oczami i obiektywami

45+, która wyszła tymczasem z nastoletnią córką od pana ginmeda, wierzchem dłoni zaczęła wycierać coraz szybciej płynące łzy…

Zdyszana pani 35+ z pokaźnym brzuszkiem ledwo wpadła na poczekalnię, a już się tłumaczyła, czemu się spóźniła. Zważona, niecierpliwie czekała na pomiar ciśnienia. Pani położna czekała zaś, aż wytruchtane ciśnienie przyszłej mamy ureguluje się na tyle, by można było spokojnie je zmierzyć. Gdy przyszło do badania KTG… dzidziuś dostał czkawki.

- Jestem u tego, no wiesz u kogo, w poczekalni. Przyjedź po mnie za jakieś 1,5 godziny.

Angel

Bez niego. Wielu zapewne uważa, że to cecha osób małej wiary, nie pokładających nadziei w Bogu i tym, co zostało napisane w Piśmie Świętym, ale sądzę, że to nie pracuje na takich mechanizmach. Nie należy oceniać czyjejś wiary w dniu po pogrzebie kogoś mu bliskiego, tak jak nie należy uważać pomiaru ciśnienia wykonanego po skoku na bungee za czyjeś naturalne ciśnienie, wtedy po prostu nie jest to wymierne. Wielu, co prawda, zamyka się w klatce wiary, ale oni też cierpią - jak wszyscy inni - oszukując siebie, ze nie czują tego wszechogarniającego uczucia straty.