O czym chcesz poczytać na blogach?

Polskie komedie

Tydzień filmowy - Onet.pl Blog

Gdy obdarzony nadludzkimi mocami niezidentyfikowany napastnik dokonuje zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że zamachowcem był mutant...


PIĄTEK, 21:00, AXN
Duchy Marsa - horror s. f.

W 2200 roku na Marsa wyrusza ziemska ekspedycja. Jej zadaniem jest pomoc tamtejszej kolonii, którą opanowały Marsjańskie Duchy.

kudlaty (16:12)
nie ma komentarzy
Samsona i Herculesa. Dwóch bandytów włamuje się do domu Harry'ego. Biorą chłopca na zakładnika, by zmusić jego ojca do zmiany zeznań. Na szczęście Samson i Hercules, dwa odważne i pomysłowe czworonogi, zrobią wszystko, by uratować Charlie'ego.

PONIEDZIAŁEK, 20:00, POLSAT
*Pojutrze - dramat katastroficzny
Czy świat stoi u progu nowej epoki lodowcowej? To pytanie od lat zadaj esobie klimatolog Jack Hall. Hall przekonany jest, że globalne ocieplenie prędzej czy później doprowadzi do katastrofalnych zmian klimatycznych na naszej.

Dobry film

Królem.

Obsada:
Newton - MACIEJ STUHR
Natalia - MAŁGORZATA SZAPOWAŁ
Prezes - STANISŁAW T.
Szkarłatny Leon - WOJTEK KAMIŃSKI
Filozofowie - ADAM "SMUTNY" PERNAL oraz WŁADYSŁAW SIKORA
Od mnie:
Jedna z lepszych polskich komedii po 2000 roku. Ogladałem go kilkakrotnie i za każdym razem śmieszył. W filmie wystąpiły członkowie kabaretu Potem i Moralnego Niepokoju oraz panowie  Maciej Stuhr i Stanisław Tym. Film godny obejrzenia, a ten kto nie ogladał to ma czego żałować.Bardzo szybko rozwija się kinematografia u naszych wschodnich sąsiadów. Rosyjskie filmy zbierają coraz lepsze oceny co nie mozna powiedziec o polskich filmach które osttnio bardzo tracą do filmów zachodnich. W polsce zapanowała tendencja na przygłupawe komedie naszpkiowane gwiazdami ale co kolejny film to coraz większa porażka.
Amerykanskie kino zapewnia nam wiele szybkich wyścigów, morderczych strzelanin i szybkich i zwrotnych akcji. Warte jeszcze są uwagi angielski filmy chociaż fabuła zostawia wiele do.

Blog dobrefilmy

2010-04-17 Witam ponownie po przeriwe :)
Dzisiaj chciałbym opowiedzieć trochę o filmach, które lubię.
Zacznę może od filmu Seksmisja, którego tytuł zna chyba większość z Was - jedna z lepszych polskich komedii, jakie nakręcono, oryginalna fabuła, no i Jerzy Stuhr - jeden z lepszych polskich aktorów, on się urodził z wielkim talentem, a Seksmisja była jednym z jego lepszych filmów w karierze. O fabule filmu nie będę się zbytnio rozpisywać, bo każdy.Mnie fakt, że w film włożona wiele pieniędzy i czasu, nie musi wcale oznaczać, że film jest jakiś dobry. Czasami, właśnie niski budżet sprawia, że dany film ma w sobie to "coś".
Mam kilka ulubionych gatunków filmów. Są to horrory, thrillery i komedie. Szczególnie lubię starsze filmy, one miały jakiś klimat ;)
Z ostatniego ulubionego gatunku filmów, który wymieniłam, bardz podobają mi się stare francuskie komedie z pewnym niższym aktorem... Tak, pewnie się już domyśliliście, ze chodzi.

Recenzje filmowe

Seksualnej, spłodził dziecko. Kobieta, z którą będzie miał potomka, właśnie go o tym fakcie informuje. W tym momencie wszystko wywraca się do góry nogami.

Tyle o fabule, żeby nie psuć dobrego kina widzom, którzy tego filmu nie widzieli.


Z reguły, polskie komedie romantyczne są mało śmieszne (albo w ogóle), a motyw miłosny jest banalny. W filmie Łukasza Karwowskiego jest inaczej. Film trzyma w napięciu, akcja przeplatana jest zabawnymi dialogami. Polska jest przedstawiona jaki kraj mały, a my - Polacy, jako ludzie, którzy.

Porzućcie wszelką nadzieję, a będziecie się dobrze bawić - Onet.pl Blog

Tych artystów trwała właściwie do lat 90-tych, a ich następcami zostali m.in. Lars von Trier, Pedro Almodovar czy Michael Haneke, których filmy (przede wszystkim tego drugiego) są nieźle kojarzone.

W Polsce oczywiście: Kieślowski, Wajda, Has, Bareja, Holland, głównie polskie komedie o mało śmiesznych czasach i czasy Kina Moralnego Niepokoju. Gwiazd kina polskiego też było wiele Leon Niemczyk, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, czy starsze ikony jak Pola Negri.

Trochę stereotypowo, ale ja to tak widzę.

Zresztą jeżeli filmy, aktorzy i.