O czym chcesz poczytać na blogach?

Położenie geograficzne

Blog ProjektSurtsey

2 Wyspa Surtsey. 2011-03-12 Surtsey  – wyspa wulkaniczna u południowych wybrzeży Islandii, jednocześnie ze względu na położenie geograficzne (63°18'N, 20°36'W) najdalej na południe wysunięta część tego kraju. Powstała na skutek podmorskiej erupcji wulkanicznej, która rozpoczęła się na głębokości 130 metrów i wyłoniła się na powierzchnię 14 listopada 1963 roku. Erupcja mogła rozpocząć się kilka dni wcześniej, a zakończyła się 5 czerwca 1967, kiedy to wyspa osiągnęła.

Nepal

Części Himalajów. Na północy graniczy z Chinami, na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami. Nie ma dostępu do morza.

* Stolica: Katmandu (535 tys. mieszkańców, 1998)
* Inne duże miasta: Patan (inaczej Lalitpur), Biratnagar, Bhadgaon, – Nepal to jedno z najsłabiej zurbanizowanych państw na świecie.
* Położenie geograficzne: 26°- 30° N, 80°- 88° E
(880 km długości, 160-200 km szerokości)
* Powierzchnia całkowita: 140 797 km²
* Powierzchnia wód: 2,8%
* Ludność: 27,7 mln (2005)
* Średnia gęstość zaludnienia: 161 osób/km² (w Dolinie Katmandu 600 osób/km²)
* Język.

Wojciech Bońkowski

Rekomendacji i za ciekawe wieści dotyczące geopolitycznych interesów Francji.
Zastanawiam się tylko czemu Pan tu zajrzał, skoro na stronie Magazynu WINO o winie piszą tylko Polacy. A piszą i niekiedy krytykują wina z Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Macedonii. Według Pana logiki powinniśmy siedzieć cicho i pisać traktat o wódce.
Tradycje winiarskie i wspaniałe położenie geograficzne to niestety nie wszystko. Jakość wymaga inteligencji, dyscypliny i inwestycji. Nasi macedońscy przyjaciele nie zawsze to rozumieją. Z drugiej strony nie trzeba być pianistą, by zostać krytykiem muzycznym. A może dla Pana śmiesznie brzmią recenzenci filmowi, którzy sami nie kręcą filmów?


SZEŚCIAN BORGA - KWADRANT DELTA

Lenistwa, lubię takie poniedziałki : )
A na koniec dnia wybieram się do kina, a raczej na film - Shrek2.

we are the borg
skomentuj (1)


2004-07-13 10:33:28
deszcze zenitalne?

To ciekawe, ale już drugi dzień pada z zaskakującą systematycznością - co kilkanaście minut deszcz.
Czy zmieniliśmy położenie geograficzne?

we are the borg
skomentuj (2)
2004-07-16 00:18:09
Tako rzecze Alutka

Według jej dzisiajszego spostrzeżenia jestem "mentalnym dresem".

we are the borg
skomentuj (1)
2004-07-19 16:52:19
lato

A ja przez cały weekend.

Podstrona Gabrielle - Onet.pl Blog

Urodziłam się 13 maja 1927 roku, w jakiejś angielskiej wiosce. Chciałam zabłysnąć i podać jej właściwą nazwę, położenie geograficzne oraz miasto, jakie się tam teraz znajduje, ale… przeżyjcie sobie te 83 lata, najpierw w jakimś okropnym lesie jak zwierzęta… to było naprawdę okropne, jak sobie teraz o tym pomyślę… no, ale ogólny kontekst jest taki, że przypomnijcie sobie potem, kurde, gdzie się urodziliście.

Świat Perfect Ithildin

Do Lav? - zapytała Draconine topiąc się w kufrze.
- Nie, ja jadę do siebie... - odparła Ruda przyglądając się niezwykle pięknej chmurze burzowej. Była wprost cudna, zwłaszcza, że ja bardzo lubiłam burze. A zwłaszcza pioruny.
- A gdzie ty mieszkasz? - zapytałam obrywając łaciatą sową mojego tatusia :P
- W domu.. - odparła Ruda. Dzięki temu poznałam dokładne położenie geograficzne jej miejsca zamieszkania.
- Ciii! Mel czyta list! To ogromny wysiłek! - uciszyła wszystkich Will, kiedy ja powoli otwierałam kopertę. W środku był biały papier z jakimiś słowami koloru niebieskiego.

"Lavile napisała do nas
(Lav, skąd miałaś mój adres?!), że jedziesz do niej na ferie. Ja.

Parasole ogrodowe

Stworzonych dla dobra człowieka. Chrześcijanie kojarzą sobie ogród z rajem biblijnym. Psychologowie twierdzą, że zieleń jest kolorem, który nastraja optymistycznie i relaksuje człowieka. Może z tego powodu ogromna liczba osób pragnie mieć własną posiadłość z domem i ogrodem, a może i z basenem. Jest to pragnienie wszystkich ludzi bez względu na narodowość i położenie geograficzne. Dlatego powstają firmy wyspecjalizowane w projektowaniu parków i otoczenia wokół posesji. Mass media notują nowy fenomen, który polega na tym, że ludzie więcej uwagi zwracają na wygląd własnego domu i dbają o to, aby otoczenie wokół niego było zadbane i estetyczne. Nie dziwi zatem fakt, iż meble ogrodowe cieszą się.