O czym chcesz poczytać na blogach?

Polityka zagraniczna

KontraPerspektywy

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   • Bronisław Komorowski
   • Komorowski
   • Polityka Globalna
   • polityka zagraniczna
   Kategoria:
   • polska
   Autor(ka):
   relusion
   Czas publikacji:
   czwartek, 31 marca 2011 17:12

   Opcje

   • Przejdź do wpisu „"Polska polityka", co to takiego?”
   • Dodaj komentarz do wpisu „"Polska polityka", co to takiego?”
 • « Poprzednie

Sylwester Chruszcz - Nie dla eurokonstytucji! - Onet.pl Blog

Itd.

Jestem zdania – podobnie jak większość Polaków, że muszą istnieć „święte miejsca” w polityce, do których nie przenosi się partyjnych sporów. Tym miejscem jest z pewnością polityka zagraniczna. Tutaj po prostu konieczna jest zgoda wszystkich opcji. Tymczasem trudno nie odnieść wrażenia, że nasza polityka zagraniczna to gra partii. Prezydent zamiast być bezstronnym wykonawcą interesu narodowego wypełnia interes partii brata, który to – jak się wydaje – często szepcze do prezydenckiego ucha gotowe.

Notatki z historii | by AK

Komunistyczna Partia Polska.

Przyczyny i skutki zamachu majowego.

Przyczyny ekonomiczne, trudności gospodarcze.

Przyczyny polityczne:

Konstytucja dawała olbrzymią swobodę, władza przesunięta w stronę Izby Poselskiej. Ludzie zauważyli, że rządy non stop upadały. Brak stabilnych rządów->brak reform. Polityka zagraniczna i armia. Polityka zagraniczna opierała się na sojuszu z Francją. Francja przeszła niesamowitą metamorfozę-zmiana warty politycznej, odszedł Clemencau. Przyszedł Arystydes. Zmęczenie wojną->Francuzi nie chcą wojny. Francja ustępowała na każdym kroku. 1925 układ w Locarno-Francja zrzeka się swoich …. Niemcy mają.

Marika na MłodejRP

9 stadionów i 1 zmodernizować, my w tym czasie mamy zbudować 3 nowe stadiony i 3 zmodernizować. Poza Warszawą (rządzoną przez PO) nie ma żadnych opóźnień, a UEFA będzie nas rozliczać za zbudowane stadiony, a nie drogi. Nie wpadajmy więc w modną obecnie, medialną histerię.
- Jeszcze krótko chciałabym zapytać o sprawy zagraniczne. Jest Pan eurodeputowanym do PE, a więc ma Pan dobre rozeznanie w sytuacji na świecie. Jak odebrał Pan wczorajsze słowa premiera Słowacji, potępiające rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach?
- Robert Fico, znany populista, ma powody do zdenerwowania skoro jego partia została zawieszona w.

Swoich gazet, swoich krajów. Nie dziwi więc chyba fakt, że znakomita większość mediów europejskich i światowych kopiuje linię jaką wyznacza „Gazeta Wyborcza” (jako nadal najbardziej wpływowe medium) oraz – zyskujący coraz większy rozgłos i wpływy zbliżające się rozmiarami do „GW” – TVN.

Polityka nie ma się podobać zagranicy (bo to zagraża pełnej, prawdziwej suwerenności kraju), nie ma się podobać mediom, ale ma być po prostu skuteczna i dobra dla obywateli oraz interesu Polski. Naszej Polski.
18:37,

Polska wybiera 2007

Pracować za granicą, obserwować inne – choćby tak bliskie kraje jak te z UE, rozszerzać horyzonty myślowe i uczyć się otwartości na innych. Nic dziwnego, że ta część elektoratu raczej zdecydowanie krytycznie ocenia ostatnie dwa lata polskiej polityki – pomimo zapewne wielu dobrych składowych – to jednak jest to polityka nieudolna w formie i nawet jej sukcesy w długiej perspektywie obniżają naszą zdolność koalicyjną w Unii, a to jednak napawa smutkiem. Najzagorzalsi jej krytycy oceniają ją jako pełną nienawiści, grania na uczuciach ksenofobii, zamknięcia, podziału społeczeństwa na „my” i „oni”. Ja coraz bardziej.

Wzajemnych powiązań; zaowocowały odpowiedzią, jaką była Unia Europejska. Również ta idea była popierana zarówno przez kolejne ekipy rządzące, jak i większość społeczeństwa. Celem była integracja z Zachodem we wszelkich jego przejawach. I ten kierunek, nie licząc pomysłu NATO-bis, był elementem stałym dla Polskiej polityki zagranicznej. Ale co najważniejsze, był projektem, aspiracją, pomysłem na przyszłość Polski w Europie, a więc i samej Europy. Z tym, że pomysł sięgał integracji, a nie funkcjonowania w zintegrowanych strukturach.

Dzisiaj w Polsce takiego pomysłu na Unię nie ma. W poniedziałkowy wieczór byliśmy świadkami sporu pozornego,.