O czym chcesz poczytać na blogach?

Politechnika śląska

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
« Historia aparatu bezpieczeństwa Marian Starczewski – rektor, weryfikator wojenny, przyczynił się do kanonizowania św. Kingi »

Satelitarne Mapy

Ulubionych
Wersja mobilna
RSS
niedziela, 02 października 2005
Mozajka z domków w San Francisko
Mozaikowo ułożone Domki w San Francisko. Szczególnie polecam obejrzenie całego terenu tego miasta na największym powiększeniu.


San Francisko, California [USA]
17:56, solomatin
Link Dodaj komentarz »
Akropol, Ateny
Akropol w Atenach to zespół kilku położonych blisko siebie świątyń. Mimo bardzo długiej historii i nienajlepszego stanu nadal kuszą swoją elegancją i harmonią. Tutaj możesz je zobacyć na fotografi satelitarnej.


Akropol, Ateny [GRE]
17:30, solomatin
Link Dodaj komentarz »
Politechnika Śląska, Gliwice
Niestety jedynym minusem tej.

Szukam szczęścia...

Wyznaczanie przyspieszenia ziemskiego przy użyciu wahadła matematycznego" i "Wyznaczanie momentów bezwładności brył sztywnych metodą zawieszenia trójnitkowego". Polegało to na tym , że przez prawie trzy godziny mierzyłyśmy czas, w którym wahadło i tarcza z bryłą uzyskają pięćdziesiąt okresów. Pomiary trzebabyło powtórzyć 10- 15 razy, żeby wyeliminować błędy. Wyglądałyśmy komicznie siedząc wpatrzone w wahadła i tarcze przez ok. 3 godz.
Po laborkach z fizyki było milutko. Dzisiaj w Gliwicach dwie imprezki. Jedna przy akademikach, tzw. "Dzień Elektrona", a druga na Pl. Krakowskim: "Dzień Europy". Jutro Politechnika Śląska ma coroczny, tradycyjny "Dzień sportu" i z tego powodu nie mamy zajęć :), ale za to musimy być na zbiorowym aerobiku. 
Coraz bliżej 15.05 i 17.05. Zaczynam się denerwować. Ciężkie dwa tygodnie przede mną. Dwa tygodnie wzmożonego wysiłku a za chwile SESJA czyli "System Eliminacji Studentów Jest Aktywny". Ciekawa jestem ile osób wyleci po drugim semestrze. Po pierwszym ze 150 osób na roku zostało niecałe 80. Wyleciało prawie 50% studentów. Myśle, że teraz chyba potraktują nas trochę łagodniej, przecież muszą jeszcze zostać jacyś studenci, których będzie można jeszcze później.

Baseny

Baseny
RSS
niedziela, 08 marca 2009
VII Sympozjum Naukowo - Techniczne
W dniach 9 - 11 marca 2009r. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Instytutu Inżynierii Wody i Ścieków Politechniki Śląskiej w Glwicach organizauje w Zakopanym( WDW "Kościelisko" ul. St. Nędzy Kubińca 101) VII Sympozjum Naukowo - Techniczne nt: Instalacje Basenowe - projektowanie, wykonastwo, eksploatacja, finasowanie.Szczegółowe inforamcje do numerem telefonu: (032) 237-21-73 Politechnika Śląska Instytut Inżynierii Wody i Ścieków.
02:42, goofer0
Link Dodaj komentarz »
Szkolenie Gdańskiej Fundacji Wody
W dniach 16 - 18 maraca 2009 r. w Sopocie.

Ślónzoki - kiejś i teroz - Onet.pl Blog

Ale przeca to tukej na Ślonsku zachowało się wiela  pięknych secesyjnych budowli. Terozki zimom cza patrzeć pod nogi, coby do jakieś dziury abo kałuży nie wlecieć, ale jak przyjdzie wiosna kożdymu polecom spojrzeć do góry. W gowie poradzi się zakryncić od ilości zdobień na elewacjach budynków. W najlepszym stylu secesja. Żol ino że się ta elewacja tak drabko marasi, i czynsto nie widać pierwotnych kolorów tych kamienic.

W tyn obraz współczesnego Ślonska  wpisała się tyż na trwale Ślonsko nauka. Śląska Akademia Medyczna, Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski to uczelnie o utrwalonej renomie. A wychowankowie tych uczelni zdobywają sławe , szacunek i uznanie na całym świecie, i wierzcie mi to nie som tylko puste słowa.

Takie som obrazy Ślonska,taka jest jego różnorodność. I o tym cza pamiyntać i o tym cza tysz godać.

Pietrek ze Zobrza (14:15)
1 komyntorz już sam jest.

Alien s Diary

18:01, alien-sama
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 14 lutego 2005
Jak Mi-21
Drżyj Politechniko śląska nie udało Ci się mnie pozbyć jak mogłaś to teraz tym bardziej Ci się nie uda:)Zdałem sesję i jestem już całą gęba na drugim semestrze.Grunt to się nie poddawać.Wicher wieje,wicher silne drzewa głaszcze hej!
18:04,

jaknadloni

O kruczo-czarnych włosach z kolczykiem w nosie i dużych niebieskich oczach, takich przejrzystych- "Warzywka na patelnie poproszę i przyprawę orientalną", uśmiechnęła się, a jej słodziutki głos nadal brzmiał w moich uszach. Wracam. Raz dwa trzy brzmi na skromnych 27 metrach. Posprzątam! świetna mysl. Szybko wybijam ją sobie z glowy. Na górze znowu sie kłóca, ale chyba nie maja juz co tłuc. Raz dwa trzy rozbrzmiewa głośniej. Wracam do pisania maili.:
"Witam,
Na dziki przestwór oceanu wpłynął pomysł utworzenia sekcji rajdowej, tudzież motoryzacyjnej na PŁ oczywiście. Mamy duże plany i jak zawsze małe możliwości, jednak w porozumieniu międzyuczelnianym (Politechnika Śląska Gliwice przede wszystkim) plany wydaja sie być realne. Kontakt dostałam od jego najjaśniejszej eminencji prezesa Przemka Jagielskiego i za ciosem idąc wychodze z inicjatywą spotkania, które miałoby na celu ustalenie czy jegomość zdoktorzały Łukasz Kaczmarek wraz ze swoją świtą jest zainteresowany sojuszem w tej sprawie.

z wyrazami szacunku

Katarzyna Przybyło"

Kurde, chyba przegiełam. No dobra jeszcze klub motocyklistów i ŁZMot. Beznadziejny skrót. Ciekawe co odpowiedzą. Odpowiedzi to całkiem porywające wydarzenia. Prawie tak jak obserwowanie ludzi. Kim są? Jaka jest ich historia? Kim jest pijana kobieta o 15? Boje się takiego stanu. Może.