O czym chcesz poczytać na blogach?

Politechnika rzeszowska

Szybowce & szybownictwo – blog

| Autor: Michał | Filed under: Filmy lotnicze, Inne | Tags: Aeroklub Bieszczadzki, Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej, Bezmiechowa, Politechnika Rzeszowska, start grawitacyjny, start samograwitacyjny, szkołą szybowcowa, szybowce, Tadeusz Góra |Zostaw komentarz »

Bezmiechowa – niewielka wieś położona niedaleko Leska, u podnóża Gór Słonnych, szybownikom znana przede wszystkim ze słynnej.

Kacper Strykowski - blog oficjalny - Onet.pl Blog

Z swoją nazwą niewiele mają wspólnego. Przynajmniej nie w takim rozumieniu jakie funkcjonuje wśród nas dorosłych. Doświadczeni często dziesiątkami godzin spędzonych na monotonnych, stricte naukowych wykładach chcielibyśmy zapewne oszczędzić ich pociechom, które nie dorosły do podjęcia samodzielnej decyzji – tak, chcę w tym uczestniczyć. Ale forma w jakiej Politechnika przygotowuje zajęcia sprawia, że dzieci chcą wracać na zajęcia!

Sztuka? Takie właśnie można odnieść wrażenie, bo zainteresowanie dzieciaków nauką w czasach kiedy tabuny maluchów wysiaduje przed telewizorem wklejając ku uciesze rodziców hipnotyzujący wzrok w migotający kolorami ekran, wydaje się niewiarygodnie wielkie i godne.
Efektów stawiania wysokich oczekiwań dzieciom, znają także problem trwałych zaburzeń, jak chociażby nagminne poczucie niedowartościowania u dorosłych, którzy za młodu otaczani byli presją nauki.

Będzie dla nas wszystkich najlepiej – szczególnie dla młodych, jeśli ich rodzice wraz z nimi będą się cieszyć szansami jakie daje rzeszowska polibuda. Tak po prostu, by czerpać najwięcej jak się da, i nie przymuszać by dało się jeszcze więcej. Inaczej wielki uczelniany wysiłek szybko może wykąpać się w depresyjnym minimalizmie. Byłoby szkoda.
Kacper Strykowski (18:04)

krzysztofprendecki - Onet.pl Blog

I wydarzeń związanych z miejscem zamieszkania.

A skąd mamy znać? W szkole wbija się młodemu pokoleniu szczegółowy przebieg wojen punickich i nasze cudowne, beznadziejne zrywy powstańcze. A który belfer kierujący się ministerialnym programem, z którego jest rozliczany, znajdzie czas, aby opowiedzieć np. historię o Rzeszowie jako Galicyjskiej Jerozolimie. Lub o wybitnych postaciach związanych z Rzeszowem, nie tylko tych najbardziej znanych - mundurowych.

Co dziś powie młodemu pokoleniu nazwisko Stańki lub Nalepy. Skoro na Juwenaliach główną gwiazdą wieczoru jest disco - chodnikowy Boys? Jak opowiadać o Grotowskim i Szajnie,.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów 2009-07-28 

 


Socjolog: Podkarpacie to dobre miejsce do życia

 

Małgorzata Froń rozmawia z Krzysztofem Prendeckim, socjologiem z Politechniki Rzeszowskiej.

...:::Polscy Siatkarze:::... - Onet.pl Blog

Mistrzem Polski była znów
Resovio klubie Mój,
Resovio klubie Mój!
Drużyny
Mlekpol AZS Olsztyn
 KS Jastrzębski Węgiel
 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
ZAK Kędzierzyn-Koźle
PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia SSA Rzeszów
 KS Jadar Radom
 AZS Politechnika Warszawska
Delecta Bydgoszcz
 Gwardia Wrocław
Dołączę do niej. To jest podobny scenariusz jak był przed rokiem, kiedy kadra grała mecze wyjazdowe.

- Czyli masz okazję teraz trochę odpocząć?

- Tak, jednak nie do końca. W poniedziałek niemal z marszu prosto po przyjeździe z Bydgoszczy, musiałem odrobić zaległości na uczelni - Politechnice Rzeszowskiej. Wszystko udało mi się pozaliczać i jestem już na piątym roku zarządzania i inżynierii produkcji.

- Podczas twojej nieobecności w Rzeszowie trochę w kadrze Asseco Resovii się pozmieniało. Jak oceniasz te roszady?

- Serbowie i Kubańczyk to znane nazwiska w siatkarskim światku..

Maciej Karasiński o Edukacji - Onet.pl Blog

Uczelni wyższych.Wspólnie powołali Konwent Rektorów Podkarpackich Szkół Wyższych, któremu przewodniczy wojewoda podkarpacki.

Jego zastępcami wybrani zostali Andrzej Sobkowiak, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Jerzy Posłuszny, rektor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Zadaniem tego gremium będzie doradzanie wojewodzie w istotnych dla regionukwestiach, za które odpowiada administracja rządowa. Chodzi tu przede wszystkim o sprawy związane z granicą polsko-ukraińską, poszerzaniem granic miast i metropolitalnością oraz diagnozowaniem konfliktów.

my-budo.blog.pl

Strona główna cieszyć się?
jestem studentem Politechniki Rzeszowskiej.


cieszyć się?

2004-07-03 09:57:57
skomentuj (6)
Zadymę w Łaćcucie. przyjechali z tarnowa, czy skąd tam i normalnie na plantach łańcuckich zaczepili dwóch gości. jednemu piwo z ręki wyrwali i rozbili mu butelkę na głowie. poźniej go przewrócili na zięmię i zaczeli kopać, a na koniec wbili mu siekierę w plecy.
tak wynika z relacji taksówkarza co widział zajście.
a dzisiaj ponoć jakaś ekipa ma z rzeszowa przyjechać spalić millenium...:)
zobaczymy jutro co z tego wyniknie.

takie małe miasto a tyle się dzieje:P

2004-07-17 22:12:39
skomentuj (3)

normalnie same rewelacje ostatnio
dzwoni mi telefon. patrze na wyświetlacz, nie ma nr, pisze "wstrzymane", czyli nr zablokowany. jak po mnie.