O czym chcesz poczytać na blogach?

Politechnika krakowska

Rok szkolny 2011-2012

, 2012zs3 , Ogłoszenia
Link Dodaj komentarz »
Spotkania z filozofią XX wieku

27.02.2012 r. w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie odbył się drugi wykład adresowany do młodzieży „Spotkania z Filozofią XX wieku” O ewolucji twórczej – za Henriem Bergsonem”. Spotkanie poprowadził wykładowca WSE i Uniwersytetu Papieskiego dr Michał Bardel.

Na drugim spotkaniu z cyklu wykładów zostały omówione.

poniedziałek, 06 lutego 2012
Ciekawostki Naukowe

W dniu 1 lutego 2012 roku liczne grono młodzieży z klas pierwszych i trzecich wzięło udział w wykładach naukowych prowadzonych przez wykładowców Politechniki Krakowskiej: dr Andrzeja Osaka i dr Agnieszkę Łuszczak- „ Ciekawostki Naukowe”.

Przedmiotem zajęć były wykłady naukowe, pokazy doświadczeń z fizyki i chemii. Omówione zostały następujące zagadnienia ” Odnawialne źródła energii, proste zjawiska fizyczne, cząstki.

Dolce's blog

I dla autorki i dla czytelników? Być może nie ma, ale za dużo w życiu jest rzeczy bezsensownych, żeby się tym nagle zacząć przejmować. Wstęp jak zwykle wyszedł mi „gibki i inteligentny”, więc nie będzie stanowił kontrastu do następnych akapitów;-).
Tak, moi Drodzy. Jestem studentką. Co więcej: jestem studentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. A nawet: jestem studentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Haha. Brzmi nieźle, co? Nie czuję się z tym ani dorosła, ani szczególnie fajna, ale można zawsze poudawać, że tak jest, nie? :-) Bo jest fajnie, naprawdę jest. Tworzymy modele, rysujemy różne fajne rzeczy, wymyślamy projekty i robimy.

NMO

Jednej z tych ulic.

Na moje oko wygląda na to, że plac wymaga jedynie uporządkowania sytuacji ze stoiskami i ograniczenia ruchu. Ewentualnie wymiany nawierzchni. Mamy tymczasem konkurs na realizację z budżetem zaledwie 2 mln. Takie pieniądze to za mało nawet na standardową modernizacją, niezbyt długiej ulicy w Krakowie. To ograniczenie finansowe ma jednak i zaletę. Nie pozwala na wprowadzenie jakiekolwiek architektonicznych rewolucji na placu. To jednak po raz kolejny skłania mnie do zastanowienia się po co konkurs?

Z niecierpliwością wyczekuję jednak poniedziałku. Ciekawość silniejsza jest od strachu. Okaże się.

W trzech różnych miejscach Krakowa, pod osłoną nocy profesjonalna aktorka dramatyczna wcieliła się w rolę żony. Autorem prowokacyjnego happeningu jest krakowski artysta o wadowickim rodowidzie Rafał Bujnowski.


Bujnowski urodził się w Wadowicach w 1974 r. Studiował na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej (1993-1995) oraz na wydziale grafiki w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1995-2000). Był jednym z założycieli działającej w latach 1995-2001 Słynnej Grupy Ładnie. W 2004 r. w ramach programu Art in General przebywał w Nowym Jorku. W tym samym roku miał także miejsce jego pobyt studyjny w szwajcarskim Zug. W 2005 został laureatem.

Paulo, Student PK – blog

Można tu zobaczyć między innymi kolorowód,
prezentację uczelni na rynku, skandowanie “więcej gruzu”:

.

  1. Orkiestra AGH

  2. Cesarzowa Politechniki Krakowskiej

    Tagi

    0.5 0.7 2007 2008 AGH cracow crakow cytat dziekanat juwenalia kolejka kolorowód koncert kraków literatura maluch piwo PK poezja polibuda politechnika krakowska rekord Rynek serce wianki wiersz wino wydział mechaniczny wóda
  • Blog Stats

    • 3,279 hits

Maciek Heczko | Skate & Snow Press

Codziennej jazdy w miejscu przeznaczonym specjalnie do tego, z którego nikt nie będzie chciał was wyrzucić używając do tego mojego ulubionego argumentu “bo tak”. Dla porównania gdy kilka lat temu (ok.9) chcieliśmy pojeździć w skateparku (a raczej czymś co go przypominało) wybieraliśmy się busem do Myślenic, gdyż tam znajdował się park najbliżej Krakowa! Cieszyliśmy się nim tak jak małe dziecko gdy dostanie lizaka. Choć zarówno jego stan jak same elementy nie były szczytem marzeń, a większość z nich pomagaliśmy tuningować miejscowej ekipie w której wyróżniali się Pony i jego brat Krzysiek, Piotrek Kosiba, Masło i Fryta. Wycieczki do Myślenic były dla nas prawdziwym wydarzeniem, gdy.

Z naszym tematem sprawą są tak zwane własnoręcznie zbudowane “spoty osiedlowe”. Na pewno każdy kto choć kilka lat jeździ na desce miał tą przyjemność jeździć na własnoręcznie zbudowanym grindboxie paleciaku.

fot.myślenice, typowy grindbox paleciak, jakieś 9 lat temu….

W moim mieście super specjalnym “secret spotem” były tyły Politechniki Krakowskiej i AWF za parkiem przy ul. Jana Pawła, oraz pomnik “z Orzełkiem”-jedyne chyba wtedy miejsca w Krakowie, z którego zdarzało się, że nikt nas nie wyrzucał i można było w miarę bezpiecznie skejtować. Tam właśnie powstała legendarna w Krakowie, rurka dubeltówka na której śmigała cała moja ekipa i gdzie poznaliśmy się i.