O czym chcesz poczytać na blogach?

Polish

NORDIC WALKING ZIELONA GÓRA - Grażyna Wyczałkowska

  1. BEDNAREK ALEKSANDRA        21            OZIMEK                       01:00:22
  2. SKOWROŃSKA KATARZYNA     30            WARSZAWA                01:03:21
Komentarzy: 0 I OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W NORDIC WALKING - WYNIKI 8 KM - KOBIETY (1st POLISH OPEN CHAMPIONSHIPS IN NORDIC WALKING - 8 KM WOMEN - RESULTS) - category 31-40 06 wrzesień 2009 KATEGORIA - 31-40 LAT (8 KM - K)
      P   NAME                                   YEARS    CITY                        RESULT
  1. ZAWADZKA EWELINA           35  .

Szymon w Peru

    0 for no; -2 if you don’t know what one is.
  1. Have you ever pushed a broken-down maly Fiat down the street? 5 points for yes, add 2 points if you had to leave it at the side of the road; 0 for no.
  2. For the people who have been to Warszawa (capital city). Have you strolled through Lazienki Park on Sunday afternoon? 3 points for yes; add 3 points if you were dressed nicely; 0 for no; -1 if you don’t know where the park is or have never been.

Answers:
42 points or more: Congratulation. You are outrageously Polish. Even more Polish than the Poles.
24 to 41: You are very Polish. In fact, check your passport.
11 to 23: You are fairly Polish and have great potential. Whatever you’re doing, do it some more.
1 to 10: You are only a smidgen Polish but there’s always hope. Try harder.
0 to -12: You are negative Polish which means you are fresh off the boat or just very very foreign. But it also mean that you are very pathetic. Try get out more.

njnowak | Natalia Julia Nowak

Mówić albo dobrze, albo wcale”, jest kompletnie nietrafiona. Po świecie chodzili wszak ludzie, którzy postępowali tak źle, że przedstawianie ich w pozytywnym świetle byłoby zniewagą dla skrzywdzonych przez nich osób. Taką zniewagą byłoby również milczenie o niegodziwościach zbrodniarzy, udawanie, iż tego typu skandale nigdy nie miały miejsca. Według mnie, zawsze trzeba mówić prawdę - nawet, jeśli jest ona mroczna i źle świadczy o osobach, które już nie żyją.


Natalia Julia Nowak,
31 października 2010 r.

Skomentuj [0]

Polish Youtube Poop. Multimedialny dadaizm 2010-12-01

W niniejszym artykule chciałabym opisać coś, co być może na to nie zasługuje. Jest to jednak rzecz na tyle ciekawa i pociągająca, że nie byłabym sobą, gdybym nie poświęciła jej przynajmniej kilku zdań. Polish Youtube Poop (PYTP), bo o nim mowa, to rodzaj krótkiego (kilkuminutowego), absurdalnego, nielogicznego, nieambitnego, niepoważnego, bezsensownego, humorystycznego i pozbawionego wartości intelektualnych filmiku, który można określić mianem “pewnej formy multimedialnego dadaizmu”..

AS DUBLIN

13 J. Głogowski ===MKS BRONX8.
13 A. Narbut=== FC Szyszyn
12 B. Zbiejczuk=== Jagielloni.
12 M. Ogrodowczyk=== Podlasie F.
11 M. Nowakowski=== AS Dublin
10 J. Baxter=== FC Demolat.
10 A. Włodarczyk=== Fc piekary
10 M. Woźnica=== BeZeLC Sta.
10 C. Dąb=== Podlasie F.
10 R. Bakuń== BeZeLC Sta.
10 E. Brzózka=== FC Demolat.
10 B. Stelmaszewski=== FC Mieszko
10 E. Tomczyk=== Jagielloni.
10 M. Mroczek=== Fc piekary
10 T. Mikulski=== BeZeLC Sta.
10 C. Jarosiewicz=== Podlasie F.
9 D. Malarz=== MKS BRONX8.
9 E. Rozkwitalski=== Victoria K.
9 I. Nikiel=== Kabuz FC
9 Fernando=== Victoria K.
9 H. Jegliński=== Niemojki

Komentarzy: 0 SEZON 16 (moj 3) Srednia ocena. 2009-09-21 Oce==== Gracze==== Klub
6.81 S. Zubčić=== Kabuz FC
6.55 E. Katz=== FC Polish.
6.44 D. Hoffman=== FC Szyszyn
6.36 Z. Kalita=== Victoria K.
6.30 D..

Natalia Julia Nowak - Onet.pl Blog

Powtarzanie przez daną postać tego samego słowa, ruchu bądź gestu. Jeśli dzieje się to szybko, dochodzi do istnej kakofonii („ear rape” - „gwałt uszny”). W wielu filmikach typu PYTP efektowi zacinającej się płyty towarzyszy specjalny blask, a zmieniające się szybko barwy sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy byli w pełnej kolorofonów dyskotece.

11) Backmasking - fonetyczny zapis rzekomych „ukrytych treści”, wychodzących na jaw podczas odtwarzania danego nagrania wspak (od ostatniej sekundy do pierwszej).

W wirtualnej rzeczywistości istnieje również coś takiego jak Polish Youtube Poop Tennis - skrajna forma PYTP oparta na wspomnianym wcześniej efekcie zacinającej się płyty, kakofonii („gwałcie usznym”), migoczącym świetle, prędko zmieniających się kolorach oraz niezrozumiałej, gnającej do przodu akcji, która - przez swoją szybkość oraz stosowane w nadmiarze zniekształcenia komputerowe - jest po prostu szalona i abstrakcyjna. Oglądanie Polish Youtube Poop Tennis jest trudne, nieraz nawet nieznośne - przykre, kakofoniczne dźwięki męczą narządy słuchu, efekty wizualne hipnotyzują bądź wywołują niepokój, zaś histerycznie pulsujące światła i plamy barwne.

tropempolaczkow

Nigdy do końca nie można zaplanować co się wydarzy. Podobnie było również w sylwestra, gdzie po najpiękniejszym w naszym życiu pokazie fajerwerków Henry Avenue przygarnęło przybyszów z całego świata po raz kolejny. Jednak ta i jeszcze kilka następnych okazji doprowadziły nas do rychłego końca. Pewnego słonecznego dnia otrzymaliśmy wiadomość tekstową od właściciela naszej posiadłości, iż w trybie natychmiastowym mamy opuścić miejsce naszego zamieszkania. Wyzwiska i groźby padające pod jego adresem nie miały końca, jednak to nie szanowny Tom stał za tym wszystkim. Okazało się bowiem, że wszyscy mieszkańcy ulicy Henry Avenue na Ultimo w Sydney podpisali się pod petycją, która została złożona na ręce naszego landlorda. W rezultacie po trzech, intensywnych miesiącach Polacy musieli opuścić swoje gniazdo. Sąsiedzi nie wytrzymali-nie dziwię im się, poniekąd nawet szanuję, że wytrzymali aż tak długo. Wraz z opuszczeniem tego mieszkania skończył się pewien okres, który chyba już się tutaj nie powtórzy. Było to miejsce gdzie każdy mógł czuć się jak u siebie. Wydaje się, że faktycznie udało nam się stworzyć tego rodzaju atmosferę, bo nie przez przypadek chyba utarło się zdanie -”Let’s go to polish house”.

Rampi

Jazzowe potyczki - bloog.pl

Jazzowe potyczki w nowym roku akademickim rozpoczynają się o godzinie 23:00 a kończą po 01:00 w nocy. Do usłyszenia :)Wysłuchaliśmy:
01. Rosario Giuliani - So What (Jazz Italiano 2007)
02. Rosario Giuliani - Dr. Jackle (Jazz Italiano 2007)
03. Stefano di Battista - Night In Tunisia (Parker's Mood)
04. Dizzy Gillespie - On The Sunny Side of Street (Sonny Side Up)
05. Maciej Tubis & Polish String Orchestra - I do przodu (Live In Filharmonia Łódzka)
06. Tubis Trio - All Blues (Live in Luxemburg)
07. Anna Koroleva - Telephone Blues (OK, All RightYou Win)
08. Eric Marienthal - The Sun Was In My Eyes (Crossroads)
09. Zanussi 5 - Medardo
10. Fred Anderson & Hamid Drake - Strut Time (From The River To The Ocean)Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3750307,trackback