O czym chcesz poczytać na blogach?

Polimery

urodny

Lekka emulsja, baza pod podkład i satynowy puder stłumią niepożądany blask skóry. W torebce noś bibułki matujące - odświeżą bez naruszania makijażu. Błyszczenie

Błyszczący nos, czoło i broda to zmora właścicielek skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej. Łojotokowa skóra twarzy ma rozszerzone pory, a jej gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum (chroniącego skórę przed utratą wody). Skutecznie zmatowić cerę można na dwa sposoby:

- poprzez pochłanianie nadmiaru sebum (glinki, np. kaolin, ziemia okrzemkowa, oraz polimery, np. mikrogąbki, mikrokapsułki itp.)

- wywołując efekt rozproszenia światła (polimery, skrobia, krzemionka koloidalna).

Cennym składnikiem kosmetyków matujących są ekstrakty z ziół, które hamują aktywność gruczołów łojowych, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, np. oczar, nagietek, cyprys, kozieradka, szałwia, rozmaryn. Upragniony mat dają beztłuszczowe (oil free) emulsje i kremy oraz podkłady oparte na sylikonach (tworzywa krzemoorganiczne) i elastomerach sylikonowych (polimerowe tworzywa sztuczne). Składniki te pochłaniają sebum, wygładzają.

W pudrach sypkich i prasowanych.

nic prostszego | o nauce językiem laika

   17, 2010 @ 18:28

   KIDL i KIDLem, ale nie jest jeszcze tak bardzo źle, bo są przecież też prywatni gracze na rynku diagnostycznym. Może oni się tym zainteresują…

   Odpowiedz

  • Rafał Powiedział/a:

   Myślę, że warto jednak tu zaznaczyć jedną rzecz, o której Whitesides przemyślnie nie wspomina: największy wkład w koszt takiego urządzenia diagnostycznego to nie materiały, ani projekt – można więc wykonać nieco bardziej skomplikowany chip w szkle lub polimerze. To, co kosztuje najwięcej, to immobilizowany ligand – i im więcej będziemy wymagać od takiego testu (np. w zakresie specyficzności), tym droższy ligand będzie nam potrzebny – kończąc gdzieś w okolicy monoklonalnych przeciwciał, które kosztują fortunę.

   Tak więc wszystko fajnie, urządzenie z papieru toaletowego za cenę centa, ale pod warunkiem, że nie chcemy nim diagnozować niczego bardziej skomplikowanego niż nadciśnienie lub cukrzyca. No ale dobre i to na start…

   Odpowiedz

Porady - Onet.pl Blog

I kalorycznych hamburgerów stosuje się m.in. jelita, trzewia, resztki skóry, odpady rzeźnicze, wymiona... Głośno było o tym zimą 2009 roku w Wielkiej Brytanii – do szkół trafiły drastyczne i krwawe zdjęcia składników, z jakich powstaje np. Big Mac. Hamburgery produkowane są także z modyfikowanych tłuszczów nienasyconych – szkodliwych i rakotwórczych.

Rakotwórcze kurczaki

Autorzy portalu Organic Authority wzięli pod lupę McNuggetsy i dowiedli, że w ich składzie jest tylko 50 proc. mięsa – reszta to wypełniacze i dodatki. Wśród nich znajduje się polidimetylosiloksan, czyli polimer krzemu używany m.in. do produkcji dezodorantów, mydeł czy smarów. Miękkość kurczakowi nadaje natomiast fosforan aluminiowo-sodowy, który powoduje odwapnienie kości i zaburzenia oddychania. Wszystkie substancje są dodawane do kurczaków w ilościach zgodnych z normą, lecz większość niskotoksycznych dodatków do żywności akumuluje się w organizmie i osiąga niebezpieczne stężenie. Zgubne dla zdrowia jest wielokrotne podgrzewanie produktów, z których uwalniają się szkodliwe substancje, takie jak nadtlenki lipidowe..

Gaz łupkowy w Polsce

  Błota;
 • biocydy – hamują rozwój organizmów , które mogą produkować gazy zanieczyszczające wydobywany metan, a także uniemożliwiają wzrost bakterii hamujących przepływ gazu;
 • inhibitory kamienia – ograniczają osadzanie kamienia w strefie szczelinowania i w odwierci;
 • inhibitory korozji – redukuje tworzenie się rdzy na stalowych rur  i zbiorników (używane tylko w przypadku płynów, które zawierają kwas)
 • reduktory tarcia

Istnieje ogromna liczba wariantów podstawowej operacji. Zamiast wody wtłacza się płyny o regulowanej lepkości, zawierające borany, rozpuszczalniki organiczne, antyoksydanty, enzymy i polimery. Zamiast piasku stosuje się materiały ceramiczne, metalowe i plastikowe kulki oraz płyny organiczne, które przekształcają się w siatkę splątanych włókien. Otwieranie szczelin kontroluje się za pomocą sond mikrosejsmicznych i światłowodów. Przede wszystkim jednak przed podjęciem kosztownych prac bada się próbki skał, aby określić ich własności geomechaniczne i naprężenia w górotworze. Pod tym kątem dobiera się płyny, ciśnienie i czas trwania poszczególnych etapów operacji, a cały zabieg przedtem symuluje cyfrowo. Etap laboratoryjny jest żmudny i kosztowny, ale przynosi efekty – w łupkach bitumicznych uzyskuje się precyzyjne,.

pieczątki

o szerokim spektrum zastosowania, produkowanym z surowców będących mieszanką soi i kukurydzy. Nie zawiera żadnych rozpuszczalników, nafty, fosforanów ani innych szkodliwych toksyn. 

Ekonomiczny. Wydajny Koncentrat można podzielić na 8 porcji.
koncentrat zapewnia uzyskanie 4 litrów płynu czyszczącego!

Uniwersalny. Przeznaczony do czyszczenia laminatów, gumy, polimeru a także lasera i innych akcesoriów. Jest zatem doskonałym narzędziem dla osób wykonujących wszelkie prace związane z grawerowaniem i wykonywaniem pieczątek. Nie wymaga zamawiania wielu różnych środków dlatego usprawnia proces zamówień i wpływa na generowanie większych oszczędności.

Bezpieczny, biodegradowalny. Powstał na bazie sładników naturalnych oraz najnowszej generacji aktywnej substancji czyszczącej. Produkt nie zawiera toksyn ani substancji szkodliwych. Jest bezpieczny dla użytkownika i środowiska.