O czym chcesz poczytać na blogach?

Polerowanie

polerowanie posadzek

Tak iż powierzchnia kamienia absorbuje produkt, który reaguje z węglanem wapnia. Zachodząca reakcja chemiczna utwardzi powierzchnie i zwiększy jej odporność na wszelkie działania. Działanie mechaniczne doprowadza posadzkę do uzyskania długotrwałego połysku. Dzięki temu powierzchnia jest odporniejsza na zanieczyszczenia i zarysowania. Ładnie wygląda, posiada wysoki połysk, jest bezpieczna, posiada właściwości antypoślizgowe. W trakcie krystalizacji są usuwane stare warstwy. Następnie wykonuje się impregnację posadzki, gdzie zostaje położona powłoka zabezpieczająca i dwie warstwy powłoki arkylowej. Zabezpieczanie posadzek, odnawianie i renowację posadzek wykonuje firma Polers. Naszą działalność prowadzimy od 1993r. Działam na rynku od 15 lat jako firmy sprzątające  proponując kompleksową obsługę porządkową. Zajmujemy się także renowacją i czyszczeniem elewacji. Wykonujemy pełną usługę renowacji elewacji w tym: hydrofobizacja elewacji, impregnacja elewacji, renowacja fasad, mycie ścian i w trudno dostępnych miejscach.

Biżuteria ręcznie robiona KasiaJewellery

Mojego bloga:
 
132
Liczba osób które wpisały sie do Ksiegi Gosci:
 
0

 
Notki
Candy 2010-02-19
Właśnie wpisałam się na swoje pierwsze w życiu Candy u Nemali
Może dopisze mi szczęście i stanę się posiadaczką tych oto cudeniek :

"Arbuzowy deser " 


 
Śliczne są i tak jak Nemala pisze : słodkie jak cukiereczki :-)))
2010-02-18
Agat niebieski
Srebro próby 925,930,999 oksydowane i polerowane
Wykonane techniką wire wrapping
Dostępne w galerii DekoManufaktura

Monika Gibes – o płytkach

Cena jest atrakcyjna, a my chcemy ich użyć w miejscu, które nie jest przesadnie reprezentacyjne. I, może przede wszystkim, jeżeli na płytki będą patrzyły osoby, które nie są przewrażliwione na punkcie estetyki.

Wszelkiego rodzaju pomieszczenia gospodarcze, garaże itp, to miejsca, w których takie produkty powinny się sprawdzić.

Ale może się zdarzyć, że sprawdzą się również w innych miejscach. Jest bowiem pewien rodzaj płytek, w przypadku których zakup drugiego gatunku może być bezpieczniejszy, niż zwykle. Tym rodzajem płytek są takie, które można by nazwać “wysokoprzetworzonymi”. Czyli, po prostu, po przeprowadzeniu normalnego procesu produkcyjnego, coś jeszcze z nimi robiono – rektyfikowano je lub polerowano.

Dlaczego akurat w tym przypadku drugie gatunki są “bezpieczniejsze”? Ponieważ do rektyfikacji albo do polerowania (częściowego lub całkowitego) trafiają płytki, które wcześniej zostały ocenione jako produkt najwyższej jakości. Zatem na pewno nie ma na nich wielkich plam w kontrastowym kolorze, nie są wygięte jak tęcza itd. Ich zakwalifikowanie do drugiego gatunku musiało nastąpić już po rektyfikacji lub polerowaniu. Zatem, najczęściej, oznacza to problemy z efektem polerowania lub z krawędziami czy kątami – nie wyglądają one tak, jak należy, na przykład, płytki nie trzymają właściwego kalibru. A wówczas, jeżeli wady nie są rażące, można takie płytki ułożyć nawet w bardziej eksponowanych.

SZKATUŁKA - biżuteria artystyczna - Kinga Warzyniak

Troszkę zmęczona owijaniem, postanowiłam podjąć próby czegoś nowego, wcześniej lutowałam kawałki drutu, a teraz zaszalałam i kupiłam sobie blaszkę i AC (którym zajmę się dopiero jak zdobędę troszkę odwagi, i się do końca oczytam na jego temat ;)). I tak powstały pierwsze prace z wykorzystaniem blaszki- podziwiam Jamilkę że ona potrafi tak dobrze zapanować nad lutem, bo mnie nie do końca słuchał, i zaczęło się topić nie to co miało:D

"Wiszące ogrody" oksydowane i polerowane srebro 999 ,930 i 925 oraz dla kontrastu cytryn z apatytem :)
Popełniłam jeszcze małą (3 cm) broszkę, dla sprawdzenia czy w ogóle coś wyjdzie. Baza broszki była już zakupiona gotowa  , ale dolutowanie do niej płatków i liścia było katorgą, bo właściwie trzeba było przylutowywać je w powietrzu hehe, ale po kilku przekleństwach udało się, nie jest może jakąś piękna, ale jestem zadowolona że w ogóle ja ukończyłam i zostaje u mnie :D
Srebro próby 925 i 930Kolejny w planach- już rozrysowany, jest wisiorek w kształcie orchidei, bo jak mogło by zabraknąć moich ulubionych kwiatów ;)

confetteria blog

Srebra próby 925 - w tym ozdobna zawieszka w kształcie kwiatka (22 mm x 13 mm w najszerszym miejscu)
Długość naszyjnika to 42 cm

Dostepny
(zapytaj o tą pracę)


Tagi: naszyjnik, srebro, kwiat, koral, onyks
skomentuj (0)
2012-02-26 18:06:20 >> Kwiaty Księżycowe

Kobiece kolczyki wykonane z monet lapisu lazuli z domieszką pirytu (18 mm), fasetowanych nieregularnych oponek kamienia księżycowego (6 mm) oraz srebra próby 999 i 925 - w tym piękne sztyfty z motywem kwiatowym ( kwiatki 10 mm)
Długość całkowita to około 3,5 cm

Dostępne
(zapytaj o tą pracę)


Tagi: kolczyki, srebro, kwiat, sztyfty, minerały, kamień księżycowy, lapis
skomentuj (0)
2012-02-26 18:10:07 >> Antique Coins

Kolczyki wykonane z gładkich monet onyksu (12 mm) oraz oksydowanego na czarno, ręcznie polerowanego i mocno satynowanego srebra próby 925
D