O czym chcesz poczytać na blogach?

Połączenia pks

MARIUSZ BOBER | ROZPOZNAWALNY BLOG WOLNEGO GŁOSU

Wspólnych pomysłów i inspiracji wyniesionych z twórczej majówki. Organizowanie czasu wolnego.
Obiad ok. 13-14:00
Wykwaterowanie (w zależności od indywidualnych potrzeb można oczywiście zostać dłużej). Warto przed przyjazdem sprawdzić sobie w Internecie połączenia powrotne. O komunikacji lokalnej poinformujemy Cię na miejscu.

This slideshow requires JavaScript.

Warunki uczestnictwa

Smakują jeszcze lepiej! Sprawdziliśmy to już!

www.permakultura.com.pl – o tym, co to jest permakultura

Dojazd
W zależności od Twojej mobilności na miejsce możesz dojechać na kilka sposobów. Własnym autem, PKS-em, komunikacją prywatną lub PKP do Kraśnika.
Auto
Jadąc autem w dotarciu do celu pomoże Ci mapa, GPS lub komunikacja z nami telefonicznie, gdybyś błądził po okolicy. Miejscowość jest na trasie 19 Kraśnik-Rzeszów. Do miejscowości odbijasz po.

PKS czyli Ponownie Kolejny Spóźniony

Wcześniej na PKS Toruń. Poszłam sprawdzić tablicę odjazdów i rozkład jazdy.
NIE MA! Ukradli?
Nie, proszę państwa, najlepszym rozwiązaniem na spóźniający się autobus jest... jego usunięcie!
A co najśmieszniejsze, nigdzie nie ma o tym infromacji! Strony www VEOLI i PKS BYDGOSZCZ uparcie twierdzą, że takie połączenie jest, w końcu widnieje na nowym, zaktualizowanym rozkładzie jazdy.
Mam nadzieję, że telefon do PKS wyjaśni wszytko, bo przy obecnej dezinformacji zaczynam czuć się bezradna.

W ten sposób poznałam toruński Dworzec Główny PKP.
Mając w perspektywie ten twór, powiedzieć, że dworzec Szczecin Główny przed remontem był brzydki jest dla niego obrazą.
Dworzec Toruń Główny jest poprostu odpychający.
Z koszmarnym dojazdem (Toruń jako chyba jedyne miasto w Polsce nie ma bezpośredniego połączenia między dworcem pkp a pks!), niezrozumiałą dla mnie lokacją poza miastem, i koszmarnym otoczeniem.
Już patrząc na dworzec i jego otoczenie zastanawiałam się jak Toruń chce z tym tworem ubiegać sie o tytuł Stolicy Kultury?
Głównymi atrakcjami tego dworca są:

king-for-a-day blog

Świat zwariował!"

king-for-a-day 2002-01-09 10:33:19
skomentuj (1)


SAMO ŻYCIE
Taki monolog mogło napisać tylko życie, a wykorzystać mógł go nie kto inny jak Stasiu Bareja. Mówi facet do faceta
"...Ja to, proszę Pana, mam bardzo dobre połączenia. Wstaję za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację, tylko wstaję i wychodzę. Płaszcz nakładam. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu? Do PKS mam 5 km. O czwartej za 15 jest PKS, nie zdążę, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka, szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie znoszę bańki, łapię WKD,.

Blog mateuszek15ns

Soli.

Nowa Sól jest ważnym węzłem komunikacji drogowej, kolejowej i wodnej. W mieście krzyżuje się kilka ważnych szlaków, istnieje dworzec kolejowy a rzeka Odra to ważny szlak handlowy. Komunikację miejską, podmiejską i dalekobieżną zapewnia przedsiębiorstwo PKS Nowa Sól. Ważniejsze linie to : Nowa Sól-Poznań, Nowa Sól-Zielona Góra, Nowa Sól-Kłodzko, Nowa Sól-Jelenia Góra, Nowa Sól-Wolsztyn, Nowa Sól-Sława, Nowa Sól-Szprotawa, Nowa Sól-Nowe Miasteczko, Nowa.Obwodnica miejska prowadzi ruch kołowy obrzeżami miasta pozwalając na uniknięcie uciążliwego tranzytu w ścisłym sercu miasta.


Węzeł kolejowy 
W Nowej Soli funkcjonuje dworzec PKP który obsługuje podróżnych oczekujących na pociąg. Miasto ma połączenia pospieszne ze Szczecinem, Wrocławiem i Krakowem, a podmiejskie z Zieloną Górą, Głogowem i Rzepinem.


Zabytki
Kościół św. Antoniego na ulicy Piłsudskiego 
Kościół św. Michała Archanioła
Unikalny w skali Europy,.

luzikgirl blog

  
Jest...


... dobrze! Dzisiaj byłam w szkole, mimo że PKS nie raczył przyjechać do Łomnej (czyt. do zadupia!). Ale dzisiaj byłam w szkole wyjątkowo króciutko... bo tylko na 6 lekcjach! Napisałam sobie zwolnionko z 4 ostatnich lekcji! :) Na szczęście wychowawczyni się nie skapła! I dzięki Bogu! :P W szkole, jak to u nas w mechaniku wielka.
Jest ona natychmiast odbierana przez wszystkich tych, którym w jakiś sposób jest bliska. W ten sam sposób napływają odpowiedzi. Po bardzo krótkim czasie sytuacja jest rozpoznana i każdy wie, co ma do wykonania. Za każdym razem, kiedy wysyłacie miłość, powstają niewiarygodne układy i połączenia, nawiązywana jest fascynująca współpraca. Jednym z najważniejszych i nieodzownym ogniwem tej współpracy jesteście wy sami. Sprawujecie patronat nad całą tą sytuacją. Dlatego ważne jest, aby ilość i intensywność waszej miłości były odpowiednie. Gdy zbyt szybko.

cherchez-la-femme blog

2004-08-15 22:54:35
skomentuj (1)


dobra, ok

powiem, o co chodzi. tzn w przybliżeniu. w przybliżeniu wygląda to tak, że o 6 rano po weselu zachrzaniałam po zielonej górze z dzięckiem na rękach i dwiema torbami na ramieniu szukając dworca pks albo pkp i szukając połączenia z lublinem. wiecie, że najprostrze to takie z jedna przesiadką w wawie o godz. 15.35, a inne z trzema albo czterema są?
ja juz wiem.I wiem, że mężowi mojemu tym razem nie zostanie to wybaczone. miedzy innymi stąd ten dół. w związku z tymi wydarzeniami jest (M.).

Nałogowy Abstynent

Na "Sybir"...
we wtorek zadzwonili do mnie z ogłoszenia... pisałem coś o "stolarzu, operatorze wózków, etc."... jasne. super. 20km od miasta i zaczynają pracę o 5:45... no ale trzeba się było zgodzić... praca na 3 zmiany... na ranną i nocną mam PKS ale na popołudniową to już nie ma czym wrócić... na rano wstaję o godzinie 3:20... ostatni powrotny mam 19:30 a popołudniówkę kończyć będę o 21:45... i co dalej? na piechotę...? poza tym praca wygląda jak w rosyjskim kołchozie na Syberii... i po to wydałem ponad 20tyś na.
I tak do końca tygodnia... a gdzie czas na życie?
abstynent® 2004-04-19
skomentuj (4)

Zablokowany...
od kilku dni mam zablokowaną komórkę na połączenia wychodzące... młoda oczywiście o tym wiedziała... jednak niezmiennie co dzień wysyła mi smsy z pretensjami czemu do niej nie odpisuję... i uważa, że przesiaduję z jakimiś "babami" i nie chcę odpisać... ile do kurwy nędzy mam jej tłumazyć...? jak nie ma mnie w domu to.