O czym chcesz poczytać na blogach?

Połączenia pkp

zapiski 30-latka

Północą.

Dzisiaj jak to zwykle bywa w niedzielę dzień mija leniwie. Jutro mam luźny dzień - jadę do Warszawy na szkolenie. Na początku myślałem o dojeździe autem, ale po pierwsze przekroczyłem już 30 tys. km i auto doprasza się przeglądu, a po drugie mam dość dobre połączenia PKP, co przy porannych mgłach i warszawskich korkach jest lepszym pomysłem niż wyprawa autem. Co prawda gorzej będzie z powrotem, ale i tak nie jest źle.
20:19,

S U W E R E N N A

Nieumiejących racjonalnie analizować problemów i szukać rozwiązań, a za to poddających się intelektualnej wygodzie, jaką daje każda ideologia. Ideologia zwalnia bowiem z myślenia, dostarczając prostym umysłom trwałych recept na wszystko.
Oczywiście błędem było rozbicie PKP na odrębne spółki, które przeznaczono do prywatyzacji w myśl ideologii, że wszystko, co było państwowe, trzeba sprywatyzować. Wynikało to przede wszystkim z niezrozumienia, że sieć kolejowa jest specyficznym organizmem obejmującym elementy bardziej i mniej rentowne i elementy z.Spójności całego systemu. Niezrozumienie tego prowadziło do – absurdalnej – analizy rentowności poszczególnych fragmentów systemu, poszczególnych linii i połączeń, i pozbywania się tych, które “stanowią obciążenie” systemu jako całości. W efekcie zamykano połączenia na małych odcinkach, pozbawiając mieszkańców małych ośrodków łączności ze światem, bo często infrastruktura drogowa i efemeryczny transport autobusowy nie były w stanie zrekompensować powstałych luk. Nic zatem dziwnego, że w artykule, który jakiś czas temu ukazał.

Niewiele rzeczy tak bardzo oszukuje, jak wspomnienia - Onet.pl Blog

Myślałam o ślubie i weselu, a o tym, abyśmy wyszły cało po tym dzwonie. Poza tym mój telefon dopiero dostałam z powrotem od brata E. w niedzielę popołudniu, czyli jak już wszystko było pozamiatane. No i szczerze powiem, że trochę się zawiodłam, jak nie znalazłam od nich ani jednego połączenia. Ale fakt, to był ich dzień i to ja powinnam stanąć na rzęsach, aby być wtedy z nimi. Trudno. Zadecydował los.

Pamiętajcie o pasach.
Bo nie znacie dnia, ani godziny.
Parafka (22:32)

  

Wiadomość o służbowym wyjeździe przyszła nagle. Przyszedł szef, powiedział, że za tydzień wyjeżdżam, poszedł. Byłam wściekła. 
Połączenie PKP Twierdzy z Grudziądzem to jakiś koszmar. Nie ma bezpośredniego połączenia, a zwykłe połączenie II klasą w normalnych godzinach trwa około 8 h i są trzy do pięciu przesiadek. Wyobrażacie to sobie? Bo ja nie.

Całe popołudnie się zadręczałam i.

Bielany Times - Onet.pl Blog

Z pewnością im zapewni, jakie by one nie były) oraz emigranci zarobkowi nawiedzający swoje stęsknione rodziny, dojadą z lotniska na Okęciu do centrum Warszawy pociągiem. Wkrótce, to znaczy w połowie 2011 roku, tyle bowiem trwać będzie budowa 1,5 kilometrowego odcinka Lotnisko Chopina - PKP Warszawa Służewiec. Wrony kraczą, że pracę rozpoczną się jeszcze tej jesieni, mamy więc tym samym kandydata do nowego rekordu szybkości w kategorii "Inwestycje kolejowe". Odcinek najeżony będzie zapewne nowoczesną elektroniką, marmurami, perskimi dywanami i innymi "cudami na.Odcinkiem drogi, jest w moim przekonaniu Trasa Prymasa Tysiąclecia plus Trasa Armii Krajowej - czyli ciąg drogi krajowej nr 8. Mimo, iż miejscami trasa ta jest horrendalnie zakorkowana, oraz zainstalowany jest autopilot w postaci głębokich kolein na wschodnim jej odcinku, zamysł owego połączenia nosi znamiona cywilizacji naszego - albo poprzedniego - wieku. Czegóż tutaj nie ma - bezkolizyjne węzły, estakady nad skrzyżowaniami, przemyślane i bezpieczne (może poza ulicą Czorsztyńską) zjazdy z trasy oraz... czerwone światła na obu końcach drogi.

.