O czym chcesz poczytać na blogach?

Pokrzywka

Zdrowie dziecka

Ale też poniekąd o dziecko. „złym” i „dobrym cholesterolem”, zapobiegając tym samym miażdżycy. Estrogeny mają także zbawienny wpływ na jędrność i zdrowy wygląd skóry. Niestety, z wiekiem produkcja kobiecych hormonów spada. Część pań zaczyna stosować wtedy hormonalną terapię zastępczą, czyli gotowe hormony w tabletkach lub plastrach na skórę. Jest to dość duża ingerencja w naturalny rytm organizmu i wiele kobiet nie chce bądź nie może sobie na to pozwolić (głównie te, których krewne zapadały na nowotwory narządów kobiecych, palaczki lub kobiety zagrożone zakrzepicą żył głębokich). Wtedy na ratunek przychodzą nam rośliny. Alergia może przybierać różne formy: pokrzywka, zapalenie skóry, astma czy katar sienny. Uczulenie czyli odpowiedź alergiczna świadczy o tym, że zaistniał już wcześniej kontakt z alergenem, podczas którego doszło do procesu prowadzącego do rozwoju nadwrażliwości. Podatność na uczulenia jest w wielu wypadkach uwarunkowana genetycznie. Najczęściej występuje alergia oddechowa, alergia pyłkowa, rzadziej alergia pokarmowa. Na skutek alergii dochodzi także do zmian skórnych: wyprysku atopowego, zapaleń skóry i pokrzywki.
Skład Aerozol dla dzieci od 6. miesiąca życia i dorosłych z dozymetrem i anatomiczna końcówką, 30 ml: 21 ml wody morskiej.9 ml wody oczyszczonej.  Sposób użycia Końcówkę umieścić w przewodzie.

Choroby

Sienny, całoroczny nieżyt nosa, astma, pokrzywka i alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, uczulenia na pokarmy, uczulenia na żądła pszczół i os, wstrząs anafilaktyczny. Leczenie alergii jest trudne i musi być wielokierunkowe.

Najbardziej pospolitymi alergenami są:

  • odchody roztoczy kurzu domowego – astma, katar sienny,
  • pyłki traw i drzew – katar sienny, astma,
  • zarodniki pleśni – katar sienny, astma,
  • składniki sierści zwierząt domowych – katar sienny, astma, zmiany skórne,
  • produkty mleczne, jaja, ryby, orzeszki ziemne, owoce (np. truskawki),
  • a także leki (np. penicyliny) – objawy żołądkowo-jelitowe, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, anafilaksja,
  • jady os i pszczół (pokrzywka, anafilaksja).

Niektóre alergie ujawniają się częściej w wieku niemowlęcym (alergie pokarmowe, zapalenia skóry), inne w dziecięcym (astma), jeszcze inne u nastolatków (katar sienny) lub u osób dorosłych (pokrzywka, uczulenie na jady, wyprysk alergiczny).

Obecnie choroby atopowe (alergie) występowanie u 30% społeczeństwa. Najczęstsze postaci tych chorób to pyłkowica odnotowana u około 20% populacji, astma oskrzelowa występująca u 5-8% populacji. Natomiast atopowe zapalenie skóry występujące u kilku procent ogólnej populacji dziecięcej objawia się u poniżej 1% populacji dorosłych.

Historia leczenia

Wizyta kontrolna. Na szczęście już na miejscu w L. Dobrze trafiłam. Fajna i kompetentna. Wady? Piękna cera ;) Wyniki uznała za dobre. Biorę dalej 20 mg/dobę w jednej tabletce. Trochę się dziwiła, że nie jestem jakaś mega trędowata, więc czemu taki lek, ale wyjaśniłam.

Odpowiedziała mi na wszystkie pytania:

1. Czy można brać leki przeciwbólowe standardowe (Nurofen, No-spa) przy okresie i innych? - Można.

2. Jak to jest z bliznami i przebarwieniami, które "wychodzą" w trakcie kuracji? - Wychodzą, jak się je ma np. po ciężkich postaciach acne (bliznowaciejący itp). Przebarwienia wtedy, jak się nie uważa na słońce (Oby miała rację!)

3. Czy można się nawilżać? Tzn. jak się ma treść ulotki (tak) do zaleceń z Ł. (nie i niczym)? - Można. Alleluja! Zakupiłam w Słoniku Humectan do ciała i twarzy.

4. Co to za wstrętna pokrzywka na dłoniach? - Nie wiadomo, ale zejdzie. (Khm)

Domowej zapiski domowe

Za ucho - drapał się po całym ciele. Po bliższych oględzinach, ktore nastąpiły zaraz po Kluski rozmowie z wielkim Białym Uchem, stwierdziłam kilka jakby ospowatych krostek.
No to suuuper po prostu. Wiatrowka? Czy inne cholerstwo?
Po godzinie uspokajania histerycznie płaczące dziecko wreszcie usnęło.
Po nastepnej godzinie obudził mnie Michał, płacząc histerycznie. Rozmowa z Wielkim Białym Uchem.
Gdy już młody przestał zwracać - zernęłam na dzieciaka.
Twarz zapuchnięta, jakby cała posmagana pokrzywą. Popuchnięte, czerwone pęcherze zlewały się jeden z grugim. Na ciele plama po plamie - całe grupy drobnych krostek wypełnionych osoczem - no kurde, typowa pokrzywka. Czyli jednak nie ospa. Alergia.

Błyskawiczna decyzja - podaję krople na alergię, smaruję skorę sterydem, sugeruję domowemu wyjazd z dzieciakie na pogotowie - boję się, że następna do spuchnięcia będzie krtań.
Na szczęście w ciągu 2 minut pokrzywka znika, a Michał oddycha spokojnie. Postanawiam więc obserować dzieciaka i wezwać rano na wizytę naszego zaufanego lekarza.

Klucha ma zapalenie uszu. I antybiotyk. To tłumaczy jego nieustanne wkurzenie, ryk w nocy i niechęc do jedzenia.

Michałowi lekarz wypisał lek w razie wstrząsu alergicznego. Na wszelki wypadek, bo po takim numerze jak ten w prazedwczorajszej nocy - wszystko jest.

na blogowo... - Onet.pl Blog

"matka, czyli mama, mamusia..." (22:47)
Nikt i nic!.
Zlot czarownic.

24 (piekna polska wiosna) kwietnia

Bedzie krotko.

1. ZLOT CZAROWNIC (mam nadzieje wziac w nim udzial...)

                    

 

2. pokrzywka, czyli moj synus znowu chory (uffa)

 

3. marze i snie o sklepie (juz nawet nazwe wymyslilam, he) z meblami i art. tzw.wnetrzarskimi (starymi  - z krolujacym XX wiekiem -i  nowymi pospolu); juz nawet zaczelam rozgladac sie za lokalem (ale ceny, tego co aktualnie dostepne, kosmiczne!!!)...czekam na magiczny pstryczek.

 

4. mam kilka karteluszkow z powiedzonkami Pierworodnego do zapisania, ale czasu brak i kilka historii o Pannie Titti tez...

 

5. dzisiaj w poczekalni (przed gabinetem zabiegowym w zwiazku z pokrzywka Synusia) jedna pani staruszka (- Czy to sa panie staruszki, mamusiu? - pytam mnie dosyc glosno.

warcia blog

Moze czasem nie bylismy zgrani, ale byliście na serio fajni, klasa na 5+ :)
Jeszcze niedawno stawiałam pierwsze kroki w murach tej szkoły, a teraz już znam każdy kąt :) Na początku byłam przerazona gdy chodziłam po korytarzu, teraz to się szaleje bez wstydu hehe. A co ja będe robić bez Karolci z która siedziałam w ławce? Przez nią mi co lekcje brzuch pękał ze śmiechu :D i jak się bede nudzić bez spacerków do szatni...
Myśle, że czas spędzony w gimie jest najlepszym okresem, jest sie młodym, idzie poszaleć powygłupiać sie, jest poprostu fajnie!
Przepraszam :( dziękuje :* będe tęsknić :~~


warcia 2003-06-05 21:02:57 skomentuj (5)
Pokrzywka uczuleniowa


Dziwny temat prawda? Chcecie sie dowiedzieć co to takiego? Powiem Wam, ale nikomu nie życze aby ktoś zobaczył to na swojej skórze... A więc objawy są takie, że całe ciało swędzi i nie obejdzie się bez podrapania, a po podrapaniu wyskakuja wielgachne bąble. praktycznie dzieje się tak na całym ciele... Dostać mozna tego z otaczajacego nas środowiska, np. zmiania proszku, truskawki, słońce, woda itp. No i wiecie co? Dopadła mnie ta pokrzywka... Idąc spać zaczło mnie wszystko swędzieć i okropnie sie drapałam, a brat tylko powtarzał - nie drap sie (miał jak zwykle racje :)).