O czym chcesz poczytać na blogach?

Pojemniki

!luz!ja - Onet.pl Blog

Negocjacji. 

Jednak ten post jest za długi i wątpię, żebym dojrzał
.:.
Wiertłomiej Będziejewski (22:47)
Wnieś się

06 lipca 2011
Kloszardyzm artykulacji
Z serii "jest tak". 
Są dwa pojemniki i rozszczepiona rurka, która dwoma końca czerpie z dwóch pojemników, lecz ma jeden koniec, który daje efekt tego, co zostało zaczerpnięte. Wygląda to tak jak wizualizacja górnych dróg oddechowych: dwa płuca i jedna rurka wychodząca na świat zewnętrzny.
Podstawiamy:
Jeden pojemnik napełnia się wiedzą oraz umiejętnościami operowania nią. Zawartość drugiego pojemnika, to głównie uczucia, przeczucia, a także emocje. Drugi pojemnik, to też magazyn epistemologii a'priori. Wiedza pierwszego wsparta jest raczej na empirii. 
Rurka jest najtrudniejsza. Rurka, to - czytać uważnie do jasnej pały w nocy od nafosforyzowania mózgu - kanał.

"Pasieczysko" Gospodarstwo Ekologiczne

Pokojowej rogiem do dołu (dojdzie do rozwarstwienia – zapas znajdzie się na dole u góry pozostaną fragmenty plastra.
5. Odciąć róg worka pozwalając aby zapas spłynął do pojemnika – 1/2 pojemnika to ilość wystarczająca do analiz.
6. ! szczelnie zakręcić pojemnik

lub

1. Nagnieść plaster, w miejscu gdzie występują komórki z zapasem
2. Do pojemnika na mocz pobrać po 1 łyżce stołowej zapasu z każdego plastra (przy mniejszej niż 10 liczbie próbek pobrać odpowiednio więcej zapasu z każdej rodziny, tak żeby zapas wypełnił 1/2 pojemnika)
3. ! szczelnie zakręcić pojemnik

III. próbki czerwiu

Z rodzin, w których jest czerw należy wyciąć wycinek plastra z czerwiem o powierzchni około 5cm × 5cm.

IV. próbki pierzgi (próbka zbiorcza)

! Do pobrania i wysłania próbki konieczne jest nabycie (np. w aptece) wykonanego z tworzywa sztucznego zakręcanego niesterylnego pojemnika na mocz.

Ze wszystkich rodzin z których będą przesyłane próbki pszczół do badań z
plastrów wydobyć pierzgę (mniej więcej taką samą ilość ze wszystkich
rodzin) i umieścić w ww. pojemniku.

Pierzga powinna zostać pobrana w ilości ok. 1/4 pojemnika (co najmniej 1 cm)

V. puste plastry.

x Kochamkotkijohan x Świat kota x - Onet.pl Blog

Wyposażenie
Zanim kot zagości w Twoich progach,będzie trzeba kupic dla niego odpowiednie wyposażenie.Obecnie nie można narzekac na brak asortymentu dla kotów w sklepach.Są one dosłownie wszędzie,a i przebierac w nich można bez liku.

Kuwety
Tak naprawdę są dwie najistotniejsze rzeczy,które należy bezwzględnie przygotowac dla nowego gościa.Niewątpliwie do harmonijnego współżycia z kotem potrzebna jest kuweta.Wybór odpowiedniego pojemnika i odpowiedniego wypełnienia jest kwestią kluczową.Do wyboru masz liczne warianty kociej ubikacji.Istnieją nieduże,jednorazowe kartonowe pojemniki,ale na dłuższą metę są one niepraktyczne.O wiele popularniejsze są proste,plastikowe kuwety.Są onre tanie,ogólnodostępne i można je dostac w dowolnym kolorze,kształcie i rozmiarze.Niektóre z nich mają specjalne podwyższone progi,co pozwala wsypac więcej wypełniacza,ale również zabezpiecza przed jego nadmiernym rozsypywaniem przez zwierzę.Na rynku dostępne są też kuwety zakryte,które pozwalają łatwiej panowac nad przykrym zapachem,ale są o wiele trudniejsze do czyszczenia.Ponadto nie powinny z nich korzystac koty chore na astmę.Nowością ostatnich lat są kuwety samoczyszczące się.Jednakże taka przyjemnośc kosztuje odpowiednio dużo pieniędzy,więc lepiej pozostac przy.

Grösste Trommel der Welt

 

 

8,9 lutego- Eisbach Studio/Monachium/ Niemcy udział w spektaklu Krzysztofa Adamskiego 4 żywioły- udział biorą m.in.- dziwne instrumenty: nastrojone kieliszki, kubki do spieniania mleka, lighting drums- nowo powstałe- specjalnie na te okazję duże bębny będące instrumentami i jednocześnie reflektorami z funkcjami par-ów, kalejdoskopów, strobo

 

 

24 grudnia- dziwne instrumenty w programie TVP1 Kawa, czy Herbata, wywiad i kolęda Mizerna Cicha w wykonaniu: Iza Kowalewska- wokal, Ryszard Bazarnik- kubki do spieniania mleka

 

 

18-19 grudnia- IKEA GDAŃSK na potrzeby koncertów w tych dniach powstały 2 nowe dziwne instrumenty: tym razem w kolekcji IKEAfon- kubki do spieniania mleka oraz pojemniki na sztućce- oba posiadają pełną skalę melodyczną. Produkcja:.

Kum kum... żabole ;p

Ziół, ślinka sama napływała mu do ust.

Coraz bardziej kusiło Ben, żeby choć raz zajrzeć do pudełeczka, ale nigdy
tak do końca nie żebrał się na odwagę.

Pewnego dnia Martha zachorowała. Ben zawiózł ja do szpitala, gdzie musiała
pozostać na noc. Po powrocie dom wydawał mu się przygnębiająco pusty.
Martha nigdy przedtem na tak długo go nie opuszczała. Kiedy zbliżała się
pora kolacji, nie bardzo wiedział, co ma począć - jego żona gotowała tak
wyśmienicie, ze sam nie musiał się tego uczyć.

Gdy wreszcie zabłąkał się do kuchni, żeby zobaczyć, co tez może być w
lodówce, od razu rzucił mu się w oczy pojemnik. Przyciągał go niczym
magnes - rozejrzał się niepewnie dokoła, ale ciekawość nie dawała mu
spokoju. Przynaglała go.

Cóż mogło znajdować się w tym pudełku? Niby dlaczego miął go nie dotykać?
Jak wyglądało to "sekretne zioło"? Ile go jeszcze pozostało?

Ben ponownie objął spojrzeniem otoczenie i podniósł pokrywkę olbrzymiej
tortownicy, która stała na stole. Ach... została ponad polowa smakowitego
wypieku Marthy. Odkroił ogromna porcje ciasta i usiadł na krześle. Zdążył
jednak wziąć tylko jeden kęs, kiedy jego wzrok znowu powędrował do
pojemnika. Cóż takiego by się stało, gdyby zerknął do.

Psi Blog

Przez rodzica przygotuje karmę, a następnie trzymając miskę podaje psu pojedyncze kawałki. Po dwóch – trzech minutach karmienia ręką miska stawiana jest na podłodze i pies kończy resztę sam. Rodzice powinni wcześniej nauczyć psa podejmowania pokarmu spokojnie i tylko na polecenie "weź", aby nie próbował smakołyków wyrywać z ręki dziecka.

Doskonałym sposobem uzależnienia psa od dziecka jest zabawa w polowanie na smakołyki. Młody trener przygotowuje ćwiczenie, ukrywając w różnych miejscach w mieszkaniu smaczne kąski umieszczone w małych plastikowych pojemnikach.(Bardzo dobrze nadają się do tego pojemniki po filmach do aparatu fotograficznego). Po przygotowaniu terenu polowania, trener stojąc w pobliżu pierwszego pojemnika przywołuje psa, udając że właśnie znalazł smakołyk. Gdy pies podejdzie, dziecko otwiera pojemnik i podaje kąsek współtowarzyszowi polowania. Następnie zwracając się do psa ze słowami: chodź poszukamy, rusza w stronę drugiego schowanego pojemnika. Podążając za młodym przewodnikiem pies uczy się, że jego nowy lider, chociaż mniejszy niż dorośli, potrafi jednak znaleźć smakowite kaski. Inne proste ćwiczenie polega na uczeniu psa zwracania się o pomoc do dziecka. Dorosła osoba pokazuje psu smakołyk lub zabawkę i umieszcza ją w dobrze zamkniętym pojemniku.