O czym chcesz poczytać na blogach?

Pójdźmy wszyscy do stajenki

OGNISKO MISYJNE - Onet.pl Blog

 

 

SMYK (18:47)
Skomentuj mnie
PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI...

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nasze jasełka misyjne wyjątkowo wystawiliśmy na świetlicy w Rybocicach. Zaraz po mszy udaliśmy się wraz z rodzinami i osobami zainteresowanymi naszym przedstawieniem do lokalu. Czas minął przyjemnie, a widzowie mogli się dowiedzieć jak wyglądają przygotowywania i obchody świąt Bożego Narodzenia w Afryce.

6 grudnia 2009 mieliśmy niezwykłego gościa. Czerwony płaszcz, długa broda, okulary i rozdawał prezenty. Była miła atmosfera i wszyscy wspaniale się bawili. Kto by nie chciał siedzieć na kalanach starego i sympatycznego Mikołaja ? W tym dniu każdy otrzymał upominek i zasypiał z uśmiechem na twarzy.

aleksandra jastrzab.nicowanie

To dwie sytuacje widzę bardzo wyraźnie. Poranne parzenie kawy i Pasterka. Kiedy starym już zwyczajem śpiewamy całym kościołem „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czuję jak rośnie we mnie radość czuję się dobrze pośród mojej rodziny i sąsiadów.

We are the same… Just the same… You and I…

Ja jednak cos sobie zrobiłam?
Usłyszałam ciche „Raurrru” za sobą przytłumione przez pisk i szum w moich uszach. Ravel wstała i podeszła do mnie. Przełożyła głowę nad moim ramieniem i zaczęła się ślinić.
Czy ona z tego nigdy nie wyrośnie???
- Rav… - wypłynęło z.Się zwózka na ziemię, to nie było ich przy mnie. A więc wstąpiłam do łazienki przebrać się w normalny strój i pospieszyłam tam (pójdźmy wszyscy do stajenki…).
Weszłam.
Karolina chrupała jabłko, a Marta siedziała odwrócona ode mnie placami i zgarbiona. Luknęłam co ona tam robi..

petrus blog

Nas samych pozostawili?

Próżno załatwiać sprawy chcecie

w lichej stajence – po Komitecie.

Cacy.

Czasami wezwą pomoc zza Odry,

guten Tag mówiąc, nieraz... dzień dobry.

zaśpiewa, będzie full gości!

Chór:

Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina,

Narrator:

Pójdźmy jeszcze do Pilchowa,